Forum: Tani biznes dla początkującego 1475

mangoeater 14.07.2014 *.89-66-45-181.dynamic.chello.pl

5

Witam,

Jestem zainteresowany otworzeniem swojej pierwszej własnej firmy.

Czytałem tu temat, w którym forumowicz liczył na duży zysk z małej firmy pracując jeszcze na etacie (chciał zarabiać ok. 6 tys zł). Mój problem może wydac się podobny, ale są różnice...

Tak się składa, że mam dobrą pracę, która przynosi mi wystarczające pieniążki. Jednak od dawna wiedziałem, że nie chcę być pracownikiem u kogoś tylko swoim własnym szefem. Mam pomysł na (moim zdaniem) fajny biznes, ale na to potrzebnych jest naprawde sporo pieniędzy (około 150 tys). Dlatego pomyslałem sobie, że najpierw chciałbym otworzyć mały, tani biznes i pracować na etacie żeby wspomagać mój miesięczny budżet. Mój pomysł jest taki, żeby otworzyć coś taniego, ale w dwóch, a może i trzech miejscach. 

Czyli mógłbym wydac np. 30000 zł w trzy podobne placówki (dwie w duzym mieście ponad 450 tys i jedną w mieście 120 tys) i czeprac z nich zyski. Jeśli nawet każdy z tych punkótw przynosiły by np. o 1000 zł na czysto, to w miesiącu mam 3000 zł do przodu. Czy taki punkt widzenia jest do przyjęcia? Czy może zypełnie jasnym jest fakt, że gdybym zainwestował w jeden biznes za 30000 zł to moje zyski moga przynosić tez 3000 zł na czysto?

Dziekuję za pomoc.

bart10 15.07.2014 *.chomsky.torservers.net

5

Po pierwsze to musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy dasz radę pogodzić swoją pracę z prowadzeniem 3 placówek w 2 miastach. I co to by były za placówki? Masz już jakiś konretny pomysł?

mangoeater 15.07.2014 *.elu232.neoplus.adsl.tpnet.pl

5

Witaj!

Sprawa wygląda tak, że mam pomocną mi duszyczkę w postaci mojej dziewczyny. Druga sprawa to fakt, że ja osobiście nie będę miał problemów ze zrezygnowaniem z pracy jeśli zauważę, że tych kilka mini biznesów przynoszą mi oczekiwane zyski. 

Generalnie wychodzę z założenia, że mógłbym zupełnie zrezygnować z pracy jeśli mój biznes będzie przynosił mi zyski nawet w wysokości 700 zł na czysto x 3. Lub przy dwóch punktach 1200 na czysto x 2. Chodzi generalnie o to, aby mieć w końcu przetarcie w niewielkim przedsiębiorstwie i żeby móc zarabiać minimum tyle ile mam teraz. Moje dochody kształtują się obecnie na poziomie od 2100 do nawet 4 tys. Dlatego jeśli mógłbym zarobić nawet te 2100 wiedząc, że zrobiłem to tylko swoimi rękami i w swoim biznesie t będzie to najszczesliwszy dzień w moim życiu :)

Nie boję się pracy i domyślam się, że samo się nic nie zrobi. 

Pisałem już wcześniej o tym, że mam plan na biznes, ale jest on drogi. Dlatego jeśli chodzi o tani biznes to może to być cokolwiek tak naprawdę. Myślałem np. o wyspach z herbatą, o sklepikach z rajstopami lub tanią odzieżą, galanterią zlokalizowaną w CH na wyspie, pakowanie prezentów. Może jakiś lumpex poza CH. Ale generalnie wychodzę z założenia, że przy 2 lub trzech takich pkt. przynoszących nawet te 700 zł zysku na czysto będę zadowolony. Ale sam też będę pracował na to, aby te zyski były większe. Jeśli zauważę, że ten system się sprawdza, to będzi mi łatwiej zainwestwać w kolejne i ewentualnie odkłądac kasę na coś co naprawdę chcę robić. W przypadku niepowodzenia dużo nie stracę.

mangoeater 15.07.2014 *.elu232.neoplus.adsl.tpnet.pl

5

Od lat siedzę w handlu, dlatego na pierwszy biznes tani wybrałbym właśnie coś z handlem związanego.

A że jestem po geografii to może przedstawicielstwo biura podróży lub wakacje.pl itp...?

mauro 17.07.2014 *.apn-95-40-3-36.dynamic.gprs.plus.pl

113

Masz biznes plan, ale taki profesjonalmy. Nie rezygnuj na poczatek z pracy, zobacz jak to wychodzi na poczatek, weż urlop bezpłatny itp.

mangoeater 17.07.2014 *.elq3.neoplus.adsl.tpnet.pl

5

To będzie na pewno wykonane. Pytanie tylko, czy mam sznase na takie zyski przy takich biznesach? Z pracy na poczatku na pewo nie zrezygnuję. 

Co polecacie na start jesli chodzi o łatwość założenia i zysk w kwotach o których pisałem...?

SpeedPak.net 19.07.2014 *.user-46-113-230-37.play-internet.pl

9

Witam,

polecam otwarcie punktu nadawania paczek, sam prowadzę i można coś z tego odłożyć.

pozdrawiam

mangoeater 27.07.2014 *.89-66-45-181.dynamic.chello.pl

5

Dziękuję. A możesz mi coś więcej o tym napisać?

I czy ktoś może zna inne przykłady?

haddysa 28.07.2014 *.ip-37-248-255-207.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

1

Przeczytaj poradnik ze strony

http://www.fuko.pl/ksiegowosc/prowadzenie-firmy/co-wrzucic-w-koszty-dzialalnosci.html

na stronie znajduje się mnóstwo mini poradników do których warto zajrzeć, nie tylko na początku działalności.

GAJA 11.08.2014 *.89-70-7-22.dynamic.chello.pl

15

Witam,

Własny biznes, to jak gra w ruletkę co wiecej wciąga i z czasem chce się więcej...

Rok temu byłam na etacie (w korporacji)i też postanowiłam otworzyć biznes, a teraz szukam kolejnego... na etacie nie ma takiej potrzeby- taka ciekawostka dla poczatkujących. 

Powodzenia w spełnianiu marzeń.

poktar 14.01.2015 *.178.182.221.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

16

Też jestem na etacie i nie mam zamiaru na razie rezygnować z pracy ale jakby interes wypalił czemu nie. Zastanawiam się nad biznesem ale franczyza. Temat maszyny parowe. Wydaje mi się to opłacalny biznes- też istnieje możliwośc otorzenia kolejnych placówek jak się interes będzie kręcił. Dokładniej chodzi mi o maszyny parowe oddział krakowski, już się dowiadywałem wstęonie daja mszyny parowe, nawet pozyskuja dotacje z Urzędu Pracy czy Unii Europejskiej.

maciekkk 19.01.2015 *.user-164-126-180-43.play-internet.pl

4

Najlepiej pójśc w usługi, nie trzeba zamrażać kasy w towarze.

nepali 09.02.2015 *.user-164-127-173-62.play-internet.pl

2

Warto też rozważyć skorzystanie z wiedzy i wypracowanych sposobów na prowadzenie biznesu, czyli franszyzy. Od banku i macdonalda po własną gazetę. Tym ostatnim właśnie się interesuję. Mogę wreszcie myśleć o przekazywaniu innym, tego, co wydaje się istotne. Dla mnie wydawnictwo Extra Media otworzyło furtkę do własnego biznesu.

Jan33 14.02.2015 *.h88-150-136-178.host.redstation.co.uk

127

A ja kiedyś zastanawiałem się nad uruchoieniem kantoru. I kto wie, może jeszcze kiedyś mi się uda.

SpeedPak.net 05.03.2015 *.user-94-254-144-46.play-internet.pl

9

Witam,

ja chetnie odpowiem na wszystkie pytania związane z tym tematem.

Zapraszam do kontaktu

andniewia 18.03.2015 *.aqc86.internetdsl.tpnet.pl

6

Mam spore doświadczenie we współpracy franczyzowej i powiem tak, jesli chcesz aby twój biznes rozwijał się dynamicznie i szybko pojawiły się zyski, zostaw pracę na etacie. Nie da się dwóch srok chwycic za ogon. Nie wróżę sukcesu...

Helena28 25.03.2015 *.host-195-189-88-70.net-bis.eu

9

A inwestujecie w jakieś surowce?nie wiem czy teraz złoto z http://www.mennicaskarbowa.pl/ jest opłacalne? można na tym zyskać?

andrecourt 17.06.2015 *.194.153.107.130

24

Wbrew pozorom biznes to nie tylko handel ale również działalność zawodowa - czyli usługowa. Wówczas jedynym kosztem jest nabycie uprawnień oraz ewentualnie zakup sprzętu. Mam znajomego który posiadał kwalifikacje na wózki widłowe, oraz na operatora urządzeń UTB. Zakupił trochę ciężkiego sprzętu i świadczy teraz z zyskiem usługi dźwigowe.

Północ 22.06.2015 *.iec90.internetdsl.tpnet.pl

3

Dzień dobry

Mogę pomóc w otwarciu biura nieruchomości na zasadach franczyzy. Inwestycja mieści się w Pana budżecie.

Polski rynek pośrednictwa w obrocie nieruchomościami to wiele małych firm, którym trudno utrzymać jednolite standardy i nadążyć za zmianami w otoczeniu prawno gospodarczym. Dodatkowo duże nakłady potrzebne na wyróżnienie się na lokalnym rynku uniemożliwiają właściwe promowanie ofert i marki. Samodzielne działanie staje się coraz trudniejsze i wielu pośredników dochodzi do wniosku, że administrowanie ofertami, umacnianie marki, marketing, umowy z portalami, utrzymywanie strony internetowej itd. jest drogie i zajmuje zbyt wiele czasu, który można poświęcić na działania czysto handlowe. Przynależność do dużej organizacji zwalnia z wielu obowiązków, które przejmuje centrala, a jednocześnie sprawi, że uzyskuje się lepszą pozycję podczas wszelkich negocjacji handlowych i znacznie podnosi wiarygodność.

PÓŁNOC Nieruchomości od 10 lat przekazuje Partnerom sprawdzony model prowadzenia profesjonalnego biura nieruchomości, dostosowanego do działania w bieżących warunkach rynkowych, zawierający rozwiązania organizacyjne, biznesowe, prawne, marketingowe, szkoleniowe, informatyczne oraz handlowe. Wiedza ta jest nieustannie aktualizowana przez wymianę doświadczeń z 50 biur w całej Polsce i przekazywana naszym Partnerom. Dodatkowym atutem jest wymiana ofert i klientów między wszystkimi biurami w sieci. W maju 2015 r. nasza baza zawierała 14 795 indywidualnych ofert, oraz 3048 klientów, którzy poszukiwali nieruchomości. To fakty, które stawiają nas w czołówce polskich firm zajmujących się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. To dzięki tak dużemu zasięgowi i setkom klientów, którzy co miesiąc korzystają z naszych usług, wzbogacamy się o cenną wiedzę, którą chętnie dzielimy się z nowymi Franczyzobiorcami. Mamy dobrą opinię zarówno wśród klientów jak i wśród pracowników, a tym nie może się poszczycić żadna inna sieć w Polsce. Franczyza to bardzo specyficzny rodzaj współpracy, przy którym przejmuj się markę i jej pozytywne i negatywne aspekty. Nam udało się wypracować pozytywny wizerunek i Know How, które pozwala osiągać korzyści, a opłaty związane z siecią są naprawdę na niskim poziomie.

Angażujemy się na każdym etapie współpracy. Jesteśmy do dyspozycji zarówno w sprawach związanych z prowadzeniem biura (pomoc przy doborze odpowiednich działań reklamowych, przy rekrutacji pracowników, zapewniamy materiały, wzory dokumentów itd.), jak również w sprawach prawnych dotyczących samych transakcji. Zapewniamy też szeroki marketing począwszy od przygotowania różnego rodzaju ulotek, katalogów, promocji marki na kongresach, konferencjach, po reklamę na kilkudziesięciu portalach. Naszą sieć wyróżnia partnerskie podejście do naszych Franczyzobiorców i możliwość dostosowania modelu do lokalnych wymagań rynku.

Pozdrawiam

Magdalena K 22.06.2015 *.87-204-41-166.static.ip.netia.com.pl

4

Ja byłam na kilku naprawdę genialnych szkoleniach z zarządzania, sprzedaży i negocjacji w świetnej firmie. Mogę polecić z czystym sumieniem.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.