Forum: Eurocash Akademia

28.07.2014
wypowiedź: 1
*.centertel.pl


Witam, jestem nowy na forum i chcialem zasiegnac opinii praktykow i znawcow branzy. Otoz dostalem zaproszenie na spotkanie odnosnie akademii eurocash, tresc ponizej. Mam pytanie co o tym sadzicieAkademia Przedsiębiorczości to oferta skierowana do osób które nie prowadzą w chwili obecnej sklepu spożywczego, ani działalności gospodarczej o dużym zasięgu, a które chcą otworzyć i prowadzić sklep w sieci Delikatesy Centrum, ale potrzebują wsparcia, by wystartować w biznes. Grupa Eurocash zapewnia to wsparcie, pomagając zdobyć finansowanie na start biznesu (dzięki nam otrzymuje Pan kredyt inwestycyjny na preferencyjnych warunkach, z którego finansuje Pan  otwarcie sklepu), a także zapewniając kompleksowy program szkoleniowy, który przygotowuje Pana do objęcia roli właściciela placówki handlowej w sieci Delikatesy Centrum. Szkolenia mają charakter teoretyczno-praktyczny (warsztaty + staże w sklepach modelowych) i podczas nich zapewniamy Panu wynagrodzenie, wyżywienie i noclegi. W zależności od doświadczenia uczestnika, okres szkoleń to: 2 miesiące (dla osób bez doświadczenia w sklepie spożywczym) lub 1,5 miesiąca (dla osób z doświadczeniem w sklepie spożywczym). Projekt nie zakłada angażowania wkładu własnego przyszłego franczyzobiorcy, jedynym warunkiem finansowym przystąpienia do projektu jest wpłata kaucji zwrotnej w wysokości 10 000 zł - kwota ta  jest w całości  zwracana po 6 miesiącach od otwarcia sklepu.

13.09.2014
wypowiedzi: 3
*.mnc.pl

Z tego co się orientuję, to załatwiają lising na wyposażenie sklepu i adaptację ok. 180 tys. spłacane co miesiąc w ratach z marży. Do tego kapitał 200 tys. na zatowarowanie sklepu, który trzeba miec. Tak więc inwestycja 400 tys. Jezeli nie masz takiego kapitału, trudno będzie spłaci tę kwotę z obrotu sklepu. Do tego dochodzą koszty: wynajem lokalu -min.10-12tys, pracownicy (sklepy o pow. 200-250m2)  musi byc min.10osób - 20tys. prąd 5tys. księgowośc 500zł, mat. biurowe, woda, śmieci, staty-kradzieże ok. 0,5% obrotu,ZUS, podatek. Musisz dokładnie dowiedziec się o kosztach aby wystarczyło to wszystko pokryc z marży. Jeszcze na pewno jakaś opłata franczyzowa.

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.