Forum: Porady na start ... 1475

mike86 28.10.2014 *.user-164-126-174-104.play-internet.pl

2

Witam,

To może zabrzmieć jak kolejny próżny wpis, który ma dać upragnioną receptę na dochodowy biznes. Wiem że takowej nie znajdę i dobrze zdaję sobie sprawę jak w obecnych czasach funkcjonuje rynek. Jeżeli jednak ktoś chciałby się podzielić ze mną spostrzeżeniami, propozycjami to z chęcią podystukuję, a za ewentualną pomoc się odwdzięczę. Zatem do rzeczy. Uwaga... zabrzmi oryginalnie... intensywnie myślę nad własnym biznesem. Na pewno chciałbym tu ulokować kapitał na zasadzie współpracy franczyzowej. Sądzę, że posiadam za małe doświadczenie na porywanie się z motyką na słońce i otwieranie czegoś pod własnym szyldem.Nie jestem jednak kompletnym nowicjuszem, a franczyza może mnie wspomóc w działaniach i stąd też koncentruje się właśnie na niej. Również kapitał, który na ten moment jestem w stanie przeznaczyć to maksimum 80 -100 tysięcy złotych. Nie jest to mała kwota, a więc decyzja musi być przemyślana. Teren działania to Warszawa i ewentualnie okolice w obrębie województwa mazowieckiego. Co do branży, to mam wstępnie swoich faworytów, ale zachowam to na później. Na początku zapraszam do dyskusji (tu lub prywatnie). Z góry dziękuję za ewentualne porady, propozycję. pozdrawiam

GeorgeTM 28.10.2014 *.host-37-190-156-157.dynamic.mm.pl

44

Właśnie naraziłeś się na wpisy reklamowe firm, które będą chciały za wszelką cenę wcisnąć Ci swój biznes. Jeśli chcesz dostać dobre rady, to napisz, czy masz jakiś lokal na oku (osiedle, przy ulicy) i w jakiej branży chciałbyś działać albo czy masz już jakieś doświadczenie, np. w gastronomii, spożywce, odzieżówce....

Mar Pich 29.10.2014 *.cpc1-bsfd8-2-0-cust55.5-3.cable.virginm.net

15

Daj ogloszenie w roznych portalach ze masz do zainwestowania 80-100tys, jak tak zrobilem. Niektore oferty wspolpracy jak inwestowanie na gieldach to smiech ale niektore pomysly sa calkiem nieglupie. Wszystko zalezy w co chcesz zainwestowac lub na czym sie znasz. Nie ktore firmy istnieja na rynku od lat wdrazaja nowe pomysly czy produkty do tego potrzebne im sa zastrzyki gotowki wiec za Twoje pieniadze mozesz i Ty i oni pomnozyc kapital. To moze sie okazac duzo lepszym pomyslem niz franczyza. Wszystko zalezy od tego w czym sie czujesz najlepiej.

Pozdrawiam

mike86 29.10.2014 *.user-164-126-174-104.play-internet.pl

2

Dzięki Wam za odpowiedź i zainteresowanie. Mam na oku inwestycję w myjnię bezdotykową. Takiej w której klient sam wykonuje usługę. W tym wypadku chyba rozsądniejszym wyjściem byłoby otworzyć to pod własnym szyldem. Kwestia oczywiście ilości stanowisk. Czym więcej tym lepiej, ale taka optymalna liczba 4-6 mogłaby wykraczać poza mój budżet. Branżę gastronomiczną również rozmyślam. Ze względu iż jest sporo ofert, którym mógłbym sprostać finansowo. Doświadczenia praktycznego jako przedsiębiorca nie posiadam dlatego na razie ostrożnie analizuje rynek. Mar Pich jakie portale masz na myśli? Wszelkie fora biznesowe itp.?

Mar Pich 31.10.2014 *.cpc1-bsfd8-2-0-cust55.5-3.cable.virginm.net

15

Nie tylko portale biznesowe a takze te na ktorych mozna umiescic jakiekolwiek ogloszenie. Gumtree czy olx/tablica jest dobra alternatywa. Jest tam duzo ludzi ktorzy szukaja wsparcia finansowego jak i tych z pomyslami. Jak juz wczesniej napisalem nie zwracaj uwagi na ogloszenia typu "gwarantuje 100% zysku w trzy miesiace..." itp. jest tez duzo hien czychajacych na latwy zarobek za czyjes pieniadze, ale tez sa fajne oferty ktore otrzymalem typu:

- praca nad nowa interaktywna gra video dla dzieci

- inwestycja w nowy portal typu"crowd funding"

- pomoc przy rozwinieciu biura wynajmu kwater nad morzem

- inwestycja w rozwiniecie firmy zajmujacej sie wynajmem sal zabawowych dla dzieci (urodziny,chrzciny itp)

- imprezy surwiwalowe

- oferta franczyzy sklepu z suplementami

- sklep zoologiczny

- odkup istniejacej juz placowki franczyzowej, ale tego nie polecam chyba ze ma sie inny pomysl na prowadzenie danego punktu.

To sa tylko niektore oferty ktore dostalem, pomyslow jest wiele, wlasny biznes nie zawsze musi oznaczac stragan z warzywami na pobliskim rynku. Oczywiscie nie musze przypominac ze jesli zdecydujesz sie zainwestowac w czyjs istniejacy juz biznes to wszystko musi byc zapisane na papierze u notarusza. Podzial kosztow, wklad, procent od dochodu itp. jak sam widzisz jak ma sie pieniadze to mozliwosci jest wiele.

Pozdrawiam

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.