Forum: Ściąganie należności za niezapłacone faktury

13.11.2014
wypowiedzi: 18
*.play-internet.pl

Jakich metod najczęściej używacie jeżeli trzeba ściągnąć należności za niezapłącone faktury od nieżetelnych kontrahentów?

14.11.2014
wypowiedzi: 121
*.play-internet.pl

Najczęściej wysyłamy kolejne ponaglenia. Jeżeli to nie przynosi rezultatu, to przekazujemy sprawdę do prawnika który nas obsługuje (mec. Mindykowski, on ma kancelarię w Gdańsk/Wrzeszcz) w budynku Vigo. On przygotowuje korespondencje o przedsądowym wezwaniu do zapłaty. W większości przypadków jest to skuteczna metoda.

17.11.2014
wypowiedzi: 106
*.centertel.pl

prowizja to tajemnica?

19.10.2016
wypowiedzi: 8
*.adsl.inetia.pl

U mnie jeżeli kontrahent zalega z opłaceniem faktury to od razu kieruję sprawę do firmy zajmującej sie windykacją. Najczęściej są to firmy transportowe, z którymi notorycznie jest problem. Korzystam z usług ICG Group z uwagi na to, że ma wysoką ściągalność zadłużenia i dodatkowo działa na terenie wielu państw świata. Nie ma wiec znaczenia, gdzie jest siedziba firmy, z którą współpracuję.

28.02.2017
wypowiedzi: 8
*.10.146.220

Według mnie świetny pomysł to wypad na tor kartingowy. Z doświadczenia wiem, że to świetna zabawa, która jest bardzo miło wspominana przez naprawdę długi czas. Jeżeli chodzi o naszą stolicę to bardzo dobre możliwości są na stadionie narodowym. Jest tam firma Kartingowy Narodowy, które właśnie dysponuje bardzo dobrym torem, gdzie wraz ze swoja firma spędzaliśmy event integracyjny. Super sprawa, bardzo miła atmosfera, zero problemów organizacyjnych.

Tutaj link bezpośrednio do strony: http://kartingowynarodowy.pl/

01.03.2017
wypowiedzi: 54
*.liberty.org.il

U mnie używa się odsetek które rosną z każdym dniem niezaplaconej FV. Wszyscy o tym wiedzą więc płacą terminowo :D
 

06.03.2017
wypowiedzi: 8
*.10.146.220

Według mnie najlepiej jest zadzwonić do firmy, która zajmuje się dostarczaniem takich urządzeń dla gastronomii. Można dzięki temu wybrać najlepsze rozwiązanie z możliwych i można na tym sporo oszczędzić. Ogólnie dobry sklep z wyposażeniem dla gastronomii to Qgast, mają rozbudowaną ofertę i niskie ceny - lepsze niż konkurencja.

25.09.2017
wypowiedzi: 28
*.181.117.18

Ja w takich sytuacjach korzystam z pomocy firmy https://www.monevia.pl/czym-sie-rozni-sprzedaz-faktur-od-pozyczki/ Zaletą tego typu działam jest to, że faktoring zapewnia dużą ilość gotówki w szybkim czasie i bez zbędnych formalności, oszczędza czas i koszt administrowania należnościami oraz poprawia relacje z klientami. To faktor kontaktuje się z kontrahentami w sprawie długów pozostawiając klientom inne, zwykle mniej drażliwe obszary. Dodatkowo wielu klientów płaci faktorowi szybciej w obawie przed prawnymi konsekwencjami i faktoring nie obciąża bilansu firmy (w odróżnieniu od np. kredytu obrotowego).

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.