Forum: Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

08.05.2017
wypowiedź: 1
*.dynamic.chello.pl

Witam, zapraszamy na 

www.bezszefa.pl - strona , która poprowadzi Cię krok po kroku, od pomysłu do założenia działalności, zrealizowania Twojego marzenia, przekucia pasji w zarabianie pieniędzy. Zapraszamy i działamy!  

 

wkrótce kurs online "własna firma" - od pomysłu do zarejestrowania działalności.

12.05.2017
wypowiedzi: 47
*.181.117.18

No jak już masz pomysł to połowa sukcesu. Dalej wystarczy znaleźć siedzibę, zarejestrować firmę, kupić cały potrzebny sprzęt, zatrudnić księgową lub biuro rachunkowe oraz stworzyć stronę internetową. Dalej to tylko mieć nadzieję, że firma utrzyma się na rynku pierwszy rok. Mówi się, że jest to taki termin krytyczny i po roku daje rokowania utrzymania się firmy. Jak praktycznie wszytsko musisz zrobić sam to stronę internetową mogą ci pomóc stworzyć http://www.kreatormarki.pl/strony-i-sklepy-internetowe. Moim zdaniem warto korzystać z każdej pomocy przy otwieraniu swojego pierwszego biznesu. 

15.05.2017
wypowiedzi: 2
*.tvn.pl

Jeśli chodzi o księgowość to sprawdź koniecznie Taxly.pl . całkiem sympatycznie działają, wszystko nowocześnie i pro internetowo - wszystkie dokumenty wrzucam księgowemu przez logowanie na stronie i mam podgląd do wszystkich deklaracji do urzędu czy zusu. Kiedyś nie byłęm przekonany do internetowych biur księgowych, ale serio się przekonałem :)

30.06.2017
wypowiedź: 1
*.215.166.118

Teraz każda firma posiada własną stronę internetową, co jest bardzo ważne. Bardzo istotnym jest wybór odpowiedniej nazwy domeny i jakość hostingu, aby nie było problemów z dostępem do strony. Mogę polecić tą firmę https://hostovita.pl/ . Posiadam dwie strony internetowe, obie znajdują się na tym samym hostingu.

05.07.2017
wypowiedzi: 2
*.icpnet.pl

Sklep internetowy bez odpowiedniej obsługi informatycznej to jak stół bez nóg. Warto skorzystać z profesjonalnej obsługi informatycznej. Nam pomógł [url=https://itbce.com/]wrocławski outsourcing it [/url]. To usługa ściśle dopasowana do potrzeb, bez zbędnych dodatków, które zdarzają się w gotowych oprogramowaniach.

10.07.2017
wypowiedzi: 48
*.internet.cyfrowypolsat.pl

Podstawowy krok to organizacja miejsca pracy zaraz po rejestracji firmy, czyli biuro. Można pracować w domu, czego nie polecam. Można korzystać biur wirtualnych, czego nie polecam. Wynajem biura to temat rzeka. podejerzewam, że najlepszy biznes robi się wśród dużych firm w biurowcach typu Cube Office Partk - http://www.cubeofficepark.pl ale na początek mały lokal wystarczy. Następnie księgowość. Prócz tego strona/sklep internetowy i promocja lokalnie oraz w internecie. To chyba wszystkie podstawowe sprawy związane z prowadzeniem DG.

02.08.2017
wypowiedź: 1
*.play-internet.pl

Zakładając nową działalność gospodarczą musimy pamiętać również o ochronie danych osobowych naszych klientów, współpracowników czy nawet dostawców. Obliguje nas do tego Ustawa o ochronie danych osobowych. Więcej na ten temat przeczytać można na stronie: www.giodo.info.pl

04.08.2017
wypowiedzi: 62
*.dynamic.gprs.plus.pl

Samo założenie firmy to banalna sprawa, ba! nawet bezpłatna. Potem dopiero zaczynają się schody.

04.08.2017
wypowiedzi: 15
*.play-internet.pl

W pełni się z Tobą zgadzać. Samo założenie działalności to dopiero początek. Potem należy mówiąc kolowialnie ogarnąć wiele spraw, w tym księgowość i promocję. Jeżeli o tą drugą kwestię chodzi, tutaj na pewno podstawą będzie dobrze zrobiona strona internetowa. Tutaj dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy specjalistów w tym zakresie, a konkretnie mam na myśli IMB Marketing http://https://inbmarketing.pl/strony-www-i-sklepy-internetowe-lublin/tworzenie-stron-www-lublin . Decydując się bowiem na ich usługi, możemy mieć pewność, że nasza stronka będzie ciekawa pod względem graficznym , funkcjonalna, a jednocześnie bez problemu będzie można ją w przyszłości chociażby pozycjonować. Przy czym jednocześnie przyciągnie wiele osób zainteresowanych naszymi produktami bądź usługami. 

08.08.2017
wypowiedzi: 62
*.play-internet.pl

sam pomysł na biznes jest dobry, wiele osób teraz się chorobliwie odchudza i chce zdrowo odżywiać więc zawsze ktoś z tego skorzysta.

22.08.2017
wypowiedzi: 46
*.zabrze.vectranet.pl

Zakładając własną działalność trzeba też z głową wybierać współpracowników, przekonałam się na własnej skórze, jakie to ważne. Również prowadzę własną firmę, niestety okazało się, że jeden z moich pracowników przekazywał poufne informacje konkurencyjnej firmie. Przez długi czas nie potrafiłam namierzyć źródła tego wycieku. Polecono mi skorzystać z usług Detektyw Słowińskiej, która bardzo szybko zdobyła dowody obciążające jednego z moich współpracowników (wydawałoby się jedno z bardziej zaufanych). Dlatego radzę Ci być naprawdę ostrożnym w dobieraniu personelu, żebyś nie miał w przyszłości żadnych nieprzyjemności z tego powodu.

13.09.2017
wypowiedzi: 2
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Myślę, że przyda Ci się archiwizacja dokumentów.

To bardzo przydatne rozwiązanie. Nie ma tysięcy dokumentów do przetrzymywania w firmie co oszczędza czas i miejsce, a także pieniądze.

14.09.2017
wypowiedzi: 2
*.173.12.11.tesatnet.pl

Jakby była potrzeba jakaś gotowa baza danych po to polecam http://blendberg.com/pl/oferta-bazy-danych-gotowe-bazy-danych-baza-firm-europejskich-wegry

14.09.2017
wypowiedzi: 48
*.internet.cyfrowypolsat.pl

Outsourcing pracowniczy? Warto interesować się współpracą z agencjami rekrutacyjnymi typu Aterima - https://www.aterima.pl/, czy lepiej przejść przez proces rekrutacyjny samodzielnie? Jak to widzą bardziej doświadczeni przedsiębiorcy?

15.09.2017
wypowiedzi: 3
*.150.8.138

Jeżeli jesteś świeżo po studiach to zamiast zakładać własną działalność od razu, lepiej poświęcić trochę czasu na pracę w innej firmie gdzie będziesz mogła zobaczyć jak wygląda prowadzenie własnego przedsiębiorstwa. Będziesz mogła zobaczyć jak być dobrym szefem, jak ogarnąć finanse i najważniejsze jak zarządzać całą firmą tak żeby przynosiła zyski, a klienci i pracownicy byli zadowoleni. Dużo osób pragnących założyć własną firmę lekceważy biznes plan, a tak naprawdę jest on bazą na której póxniej można budować. Stanowi on też dobry punkt odniesienia, żeby wiedzieć w którą stronę chcesz iść (później zawsze można go zmienić), a także jest dobrym odnośnikiem według którego możesz rozliczyć co Ci wyszło, co zrealizowałaś, a nad czym jeszcze musisz popracować.

24.09.2017
wypowiedź: 1
*.dynamic.chello.pl

Zastanawiam się nad założeniem własnej działalności, mam problem z księgowością, chętnie zasięgne opinii kogoś kto już jakiś czas siedzi w temacie. Czytałem sporo o księgowości online, na https://wfirma.pl/ jest to dość dobrze opisane, jak również o księgowości tradycyjnej. Czy ktoś mógłby podzielić się ze mną swoim doświadczeniem?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

01.10.2017
wypowiedzi: 175
*.centertel.pl

Koniecznie zajrzyjcie sobie tutaj http://drukwfirmie.pl/4855-sendys-inteligentny-obieg-dokumentow-w-firmie . Jest tam wiele ciekawych i przede wszystkim przydatnych informacji na temat inteligentnego obiekudokumentów, który warto wdrożyć w firmie. Super opcja!

27.10.2017
wypowiedzi: 4
*.143.241.62

Też planuję otwarcie własnej działalności, ale pewnie jeszcze trochę czasu minie, zanim wcielę ten plan w życie. Chcę na spokojnie zebrać pieniądze na start i przemyśleć działanie – dlatego bardzo dużo czytam na ten temat. Na przykład w tym artykule https://goodpoint.blog/regulaminy-procedury-firmie/ jest fajnie opisane, dlaczego procedury w firmie są ważne i jak mogą pomóc w jej rozwoju.

03.11.2017
wypowiedzi: 44
*.play-internet.pl

Tutaj http://aligator.pl/oferta/registrowanie.html macie ciekawe usługi dla firm. Warto sobie tam zerknąć, poczytać  i zapisać sobie namiar na tą firmę. Mają bowiem ciekawe rozwiązania, które z pewnością się przydadzą.

06.11.2017
wypowiedzi: 3
*.adsl.inetia.pl

Ciekawe porady.

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.