Forum: Czy warto zatrudniać własnego prawnika - doradztwo i księgowość 24

lolek100 16.02.2015 *.89-66-0-188.dynamic.chello.pl

146

jak myślicie, czy warto zatrudniać włąsnego prawnika w firmie, która dośc szybko się rozrasta i myśłi o ekspancji na całą Polskę??

Andrzej Adamski 16.02.2015 *.adok216.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Powiem tak - sam jestem prawnikiem - więc mam spojrzenie od tej strony.

Jeśli ma to być pomoc doraźna - raz czy dwa razy w m-cu to pozostań w kontakcie z zaangażowanym w Twój projekt prawnikiem ( nie takim co posłucha nawet nie udająć zainteresowania ).

Jeżeli pomoc prawna ma być udzielana min. kilka razy w tygodniu to faktycznie możesz a w zasadzie powinienieś pomyśleć na bardziej stałym sformalizowaniem współpracy.

Adam.p 17.02.2015 *.79.141.160.64

13

my korzystamy po prostu z doradztwa prawnego LexConsilium i jestesmy bardzo zadowoleni. pelny profesjonalizm, rzetelni i indywidualne podejscie do klienta

Tycjan 27.04.2015 *.185.74.84.49

33

Ja w mojej firmie również korzystam z doradztwa prawnika. Nie jest to stała współpraca, ale doraźna. Jednak cały czas zgłaszam się do jednej kancelarii, konkretnie do pana Igora Buczkowskiego z Gdańska. To bardzo profesjonalny i zaangażowany w swoją pracę prawnik. Jeśli ktoś szuka dobrego specjalisty w zakresie prawa gospodarczego czy handlowego z okolic Trójmiasta, to naprawdę polecam. Tu jest jego strona internetowa dla zainteresowanych: http://buczkowski-kancelaria.pl/

Oczywiście świadczy on pomoc także w innych sprawach, ale ja na razie korzystam z tych dziedzin prawa.

andrecourt 06.05.2015 *.194.153.107.130

24

Własny prawnik ma rację bytu jeśli myślimy o startowaniu w przetargach a nie mamy doświadczenia w składaniu ofert i sporządzaniu specyfikacji. Dodatkowy prawnik może być pełnomocnikiem prezesa firmy, lub zarządu spółki, tym samym znacznie odciążając kierownictwo od papierkowej roboty. W innych przypadkach wystarczy zawarcie umowy z kancelarią, która doraźnie przygotuje pismo lub wdroży postępowanie sądowe.

maciek233 22.12.2015 *.router.webino.pl

2

Wydaje mi się że warto, ale możesz rownież wspópracować z jakąś kancelarią. Jeśli miałbym ci jakąś polecić to sprawdź sobie kancelariaadwokacka-kiw.pl, korzystałem z ich usług i bardzo jestem zadowolony. Ale musisz sam podjąć decyzję czy ci się będzie to opłacało

marekgrzybak 28.12.2015 *.212.191.4.215

6

Lepsza jest współpraca z agencją.

zuzia.gola 26.02.2016 *.078088033162.starachowice.vectranet.pl

55

Pełna obsługa prawną firm zajmuja się kancelarie MHS, zwłaszcza w zakresaie prawa gospodarczego - zawiłego i szerokiego działu.

Mozna korzystać z pomocy okazjonalnie, lub stale, w zależności od potrzeb, branzy i zakresu działalności.

Michalina Kościuszko 20.07.2016 *.aerd128.neoplus.adsl.tpnet.pl

3

Jeśli firma dynamicznie się rozwija to nie wyobrażam sobie, by nie zatrudniała własnego prawnika albo nie korzystała z usług zewnętrznej kancelarii prawnej. Najlepiej takiej, która specjalizuje się właśnie w prawie z zakresu działalności gospodarczej,

2cztery 25.07.2016 *.ip-5-172-237-193.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

1

Polecicie jakieś dobre konto dla młodych firm? Dopiero ruszam z działaniem i chciałbym uniknąć dużych kosztów w tym temacie. Dzięki.

mauro 19.11.2016 *.afoj235.neoplus.adsl.tpnet.pl

113

Masz duzo spraw to opłaca się współpracować z jednym.

Pamela 11.08.2017 *.apn-46-169-212-183.dynamic.gprs.plus.pl

70

ja myślę, że to napewno nie zaszkodzi. Zawsze lepiej mieć go pod reką.

Kajamaja 21.08.2017 *.apn-37-249-130-35.dynamic.gprs.plus.pl

49

Takie coś opłaci się w dużej firmie.

Kacper87 28.09.2017 *.user-94-254-181-67.play-internet.pl

4

Jeśli ma to być duża firma, bo rozumiem, że ciągle się rozwijacie i bedziecie potrzebować rady prawnika parę razy w tygodniu, to myślę, że jego zatrudnienie, jest dobrym pomysłem - zawsze to bezpieczeństwo :)

korek 31.10.2017 *.ip-91.196.10.135.res.pl

7

Wydaje mi się, że warto jest mieć własnego dobrego prawinka, który zawsze Ci pomoże. Ci wszyscy z urzędów, nie będą aż tak pomocni. A taki prawnik w firmie nie tylko musi doradzać, ale w przypadku jakiegoś procesu będzie dobrze zapoznany z sprawą.

franekk 22.03.2018 *.89-185-246-49.static.masterinter.net

3

Jak ekspansja za granicę - to warto!

MatyjasikPlock 10.07.2018 *.m177.class145.petrotel.pl

5
Kwestia czy działasz na granicy prawa lub bierzesz udział w dużych przetargach. Tam przy sporządzaniu umów często bez prawnika ani rusz!

salamalejkum 17.11.2018 *.user-5-173-240-82.play-internet.pl

18
No moim zdaniem to warto nawet do małych firm zatrudnić jakąś kancelarię adwokacką. Bo w sumie wszystko zależy od tego, jaki jest to biznes, jak duże transakcje itp. I zawsze dobrze jest mieć kogoś z taką wiedzą, który dobrze doradzi. No ja właśnie już od jakiegoś czasu współpracuję z kancelarią adwokacką Wojas Pawlak i cieszę się, że tak mi pomagają.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.