Forum: Przywrócenie do pracy - kodeks pracy

24.02.2015
wypowiedzi: 31
*.229.18.138

Czy ktoś może mi powiedzieć ile mam czasu na odwołanie się od wypowiedzenia, które jest niezgodne z prawem? I ewentualnie czy ktoś może kojarzy nazwisko Chrościelewska, mecenas Magdalena Chrościelewska bo wyczytałem, że zajmuje się tego typu sprawami związanymi z przywróceniem do pracy, a mi szczerze mówiąc zależy na czasie i jeśli jest dobra to bym nie szukał. Chodzi o Łodź, więc proszę nie podawać mi namiarów na prawników z drugiego końca Polski. 

24.02.2015
wypowiedzi: 153
*.internetdsl.tpnet.pl

A jaką umowę o pracę miałeś? Na czas nieokreślony, terminową? Przy Umowie na czas nieokreślony na wypowiedzeniu pracodawca powinien Cię poinformować o okresie odwołania:

"Jednocześnie informuję, iż w terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma przysługuje Panu (Pani) prawo wniesienia odwołania do Sądu Rejonowego Sądu Pracy w ..."

Z umowami terminowymi jest inaczej.

25.09.2017
wypowiedzi: 21
*.221.121.42

Jeśli chodzi o odwołanie to macie jak kolega napisał 7 dni, dlatego sprawdzajcie jaką datę wam wpisują bo to dość ważne. Druga sprawa to fakt, że takie pismo warto napisać dobrze bo wtedy łatwiej uzasadniać w sądzie zresztą jak prawnik Was pokieruje to jest o wiele łatwiej, jakby ktoś w Bolesławcu szukał pomocy w sprawach pracy to odsyłam - http://www.kancelariaverius.pl/porady-prawne

21.12.2017
wypowiedzi: 3
*.ipvnow.com

Jeżeli nie znasz się na przepisach to może zainwestuj w jakiś kodeks pracy, ja potrzebowałam kodeksu cywilnego i po prostu go zakupiłam. On-line są bardzo korzystne cenowo. Tu kupiłam mój https://www.profinfo.pl/kodeks-cywilny-kc.
 

21.12.2017
wypowiedzi: 3
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną bloga http://techbud.org.pl/. Witryna prezentuje artykuły na temat budownictwa z materiałów naturalnych takich jak trzcina, drewno i kamień. Na stronie znajdują się tajniki domów drewnianych oraz dachów z trzciny. Zapraszamy!

09.01.2018
wypowiedzi: 26
*.rev.ndi.net.pl

Istotne jest też czy jest jakiś powód dla zerwania umowy?

09.01.2018
wypowiedzi: 15
*.dynamic.gprs.plus.pl

Związku z zamknięciem aktualnego forum, zapraszamy na nowe forum!!!

Zapraszam serdecznie na nowe forum o biznesie ->>>>> http://www.biznesforums.pl/ 

Zapraszam do rejestracji, udzielania się, oraz polecaniu! 
 

11.01.2018
wypowiedzi: 2
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kancelaria Prawna https://kancelariamadejczyk.biz/ zapewnia profesjonalną pomoc prawną z zakresu rozmaitych dziedzin prawa (prawo pracy, prawo rodzinne, prawo gospodarcze, prawo cywilne, prawo budowlane i wiele innych). Adwokat Łódź Tomasz Madejczyk świadczy usługi w zakresie obsługi klientów biznesowych i indywidualnych. Misją Kancelarii jest pomoc Klientom.

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.