Forum do artykułu: ZUS w górę, ale nie zawsze

27.02.2015
wypowiedzi: 5
*.internet.cyfrowypolsat.pl

Napiszcie ile wynosi cała składka na ubezpieczenie w każdym kraju Unii Europejskiej dla osób prowadzących działalność gospodarczą a nawet porównajcie ją z takimi krajami jak USA, Japonia, Canada, Brazylia, Rosja, RPA i ciekawe co wam wyjdzie - przeliczcie to na EURO moim zdaniem w Polsce będą najwyższe składki na ubezpieczenie społeczne obecnie u nas jest to ok 260 Euro miesięcznie a i proszę porównajcie to też z rolnikami w poszczególnych krajach u Nas to miesięcznie 28 euro rolnik płaci Pozdrawiam Blechpol

27.02.2015
wypowiedzi: 44
*.static.ip.netia.com.pl

Porównanie z innymi krajami ma większy sens niż z rolnikami.
Liczba dni urlopowych: rolnik - 0 dni, pracownik 20/26 dni
 

03.03.2015
wypowiedzi: 2
*.petrus.pl

Prowadzący działalność gospodarczą urlop -0 , rolnik urlop -0. Prowadzący działalność składka na NFZ ok. 270 PLN miesięcznie, rolnik ok. 90 PLN kwartalnie, prowadzący działalność skladki na ubezpieczenie społeczne ponad 700,00 PLN miesięcznie , rolnik 270,00 PLN kwartalnie. Prowadzący działalność po 40 latach opłacania składek ok.800, 00 PLN emerytury a ile rolnik ?!

Wszystko w temacie.

03.03.2015
wypowiedzi: 44
*.static.ip.netia.com.pl

Rolnik nie ma emerytury, albo jej nie dożyje. Poza tym już w wieku 50 lat wygląda na 80... ;/

Podpisano: właściciel jednoosobowej działalności

03.03.2015
wypowiedzi: 2
*.petrus.pl

Jeżeli nie dożywa emerytury , to znaczy choruje , jeżeli choruje to dlaczego za siebie i swoją rodzinę płaci na NFZ 90 PLN kwartalnie ?. Znam rolników którzy mając 80-90 lat żyją i mają się dobrze . Statystyczna śmiertelność w rolnictwie jest podobna jak np.w górnictwie czy budownictwie, każdy ma podobne szanse dożyć starości jak rolnik.

 

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.