Forum: Firma bankrutuje - co robić?

19.12.2016
wypowiedzi: 32
*.221.122.120

Warto jest próbować ratowac firmę. NIejedna firma była w sporych tarapatach w pewnym momencie istnienia. Jednak z czasem udało się jej z tych problemów wyjść.

Polegam generalnie poczytać sobie o pożyczkach:

http://alebank.pl/kolejna-pozyczka-przy-innych-%E2%88%92-czy-to-mozliwe/?id=218522&catid=630

Nawet jeśli firma jest zadłużona w kilku innych to wciąż jest opcja zaciągnięcia kolejnej pożyczki. 

29.12.2016
wypowiedzi: 88
*.centertel.pl

Jeśli firma bankrutuje, to trzeba ogłosić bankructwo i ratować co tylko się da.W ostateczności, zawsze można uciec na Ukrainę i wystąpić tam obywatelstwo.Niejaki Nowak od zegarków,już to wypróbował :-)

11.02.2017
wypowiedzi: 3
*.135.230.69

Może warto byłoby pomyśleć o upadłości konsumenckiej. Teraz sporo osób z niej korzysta. Jeżeli nie wiesz co to takiego to ja polecam Ci zajrzeć do tego https://kredyt123.pl/upadlosc-konsumencka artykułu bo jest tam wszystko dobrze wyjaśnione :)

24.04.2017
wypowiedź: 1
*.net.voice-net.pl

Czytając posty na forum długo zastanawiałem się, czy napisać komentarz, ale może w ten sposób pomogę innym, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Kiedy wali się na głowę wszystko, a tym bardziej rodzinna firma, która do tego jest jedynym źródłem utrzymania, człowiek się zamyka i chciałby przynajmniej na chwilę zapomnieć o tym, co się dzieje. Z perspektywy czasu mogę śmiało napisać, że najgorszą rzeczą jest branie na przeczekanie. Niestety problemy same się nie rozwiążą, a upływający czas nie tylko pogarsza sytuację, ale powoduje, że pewne rzeczy są już nieodwracalne. Pomocy szukałem w miejscowych kancelariach prawnych (mieszkam w Krakowie), niestety zwiedziłem trzy i za każdym razem obsługujący prawnicy nie mieli pomysłu na wyprowadzenie firmy z dołka. Z polecenia trafiłem do kancelarii w Rzeszowie (szczegóły kontaktowe chętnie przekażę osobom zainteresowanym na priv). Kiedy trafiłem na spotkanie z szefem kancelarii zadano mi mnóstwo szczegółowych pytań- zwłaszcza dotyczących wyników finansowych i poproszono o przygotowanie dodatkowych materiałów. Na spotkaniu obecna była także księgowa. Szybko spotkaliśmy się po raz kolejny, gdzie wspólnie szczegółowo analizowaliśmy stan faktyczny i zagrożenia. Wszystko zostało rozrysowane i wyjaśnione, cierpliwie udzielano odpowiedzi na moje wątpliwości. Przyznaję, że w dużej części nie rozumiałem tego, co do mnie mówią, a sam pomysł wydał mi się dość odważny, ale w sumie w cztery miesiące wszystko zostało posprzątane. Dzięki temu liżę wprawdzie rany, ale utrzymałem większość majątku i firmę, którą budował mój ojciec.

Muszę przyznać, że kancelaria nie jest najtańsza, ale wynagrodzenie jest warte tych pieniędzy. Tym bardziej że wynagrodzenie pobierają dopiero za przeprowadzane działania, a nie za spotkania informacyjne. Poza tym jednocześnie współdziałają od strony prawnej i księgowo- podatkowej dlatego wszystkie działania są omawiane i przygotowywane kompleksowo. Dzisiaj z perspektywy prawie dwóch lat stwierdzam, że całe przedsięwzięcie to była ostatnia deska ratunku, ale dzięki skorzystaniu z ich pomocy firma działa do dziś. Dlatego swoim doświadczeniem potwierdzam, że wyjściem ze złej sytuacji nie jest ucieczka od problemu i czekanie aż się sam rozwiąże. Czasem trzeba podejmować odważne decyzje, ale przy dobrym wsparciu merytorycznym wszystko może się udać.

16.05.2017
wypowiedzi: 2
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ciekawą alternatywą jest ogłoszenie upałdości firmy a potem upadłości konsumenckiej. I jakby nie patrzeć problem mamy z głowy ;)

13.07.2017
wypowiedzi: 4
*.183.e-malbork.net

Myślę, że najlepiej sprawdzi się pożyczka. W moim przypadku dało radę. Brałem w bosspożyczka na niskim oprocentowaniu i długim czasie spłaty. Zastrzyk gotówki pozowlił mi stanąć na nogi :) 

16.07.2017
wypowiedzi: 81
*.dynamic.chello.pl

byłem blisko ale na szczeście udało mi się coś zaradzić.. zmieniłem poliryke firmy, poszukaem oszczędności. zmieniona nawet została nazwa firmy! najważniejsze że dalo radę :) 

17.07.2017
wypowiedzi: 5
*.172.190.67

Jak już się jakiś czas prowadziło działalność, to etat nie wchodzi w rachubę. Ma swoje plusy, ale raczej ciężko znosić robotę z poziomu innego niż szef.

18.08.2017
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Żeby z tego wyjść, potrzebna będzie pomoc fachowców. Sprawdź może kadry i płace online. Z ich pomocą powinno się udać uporządkować sprawy w firmie i wyprowadzić ją na prostą.

07.11.2017
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Można jakoś dorobić na sfinansowanie długów. Na przykład warto sprawdzić oferty pracy w niemczech opieka nad osobami starszymi. Całkiem nieźle się na tym zarabia, więc w miarę szybko można dorobić na spłaty.

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.