Forum: Firma bankrutuje - co robić?

  • strona:
  • 1
  • 2
10.04.2015
wypowiedzi: 87
*.dynamic.chello.pl

Czy ktoś z Was miał te nieprzyjemność, że musial ogłosić upadłość swojej firmy ? 

13.04.2015
wypowiedzi: 13
*.dynamic.chello.pl

Mnie nie, ale kumpel musiał ogłosić, żeby wyjść z długów. Ogólnie historia nieciekawa, ale trafił na dobrych ludzi więc na szczęscie z happy endem. Jak ktoś się boryka z dziadostwem jakim są długi to niech się skontuje http://www.antydlug.pl/ . Ogladałem wszysto z boku i ci ludzie serio pomogli w legalny i profesjonalny sposób

22.04.2015
wypowiedzi: 10
*.dynamic.mm.pl

Ale to nie rozwiązuję przyczyny, tylko niweluje skutki. Warto dobrze się zastanowić, co doprowadziło do takiego stanu rzeczy.

22.07.2015
wypowiedzi: 24
*.153.107.130

Upadłość konsumencka jest na tyle złożonym i trudnym procesem, że nie da się jej przeprowadzić bez wparcia dobrej kancelarii prawnej. Jej etapy odwołują się do różnych ustaw, kodeksów i rozporządzeń, zatem prawnik jest tutaj koniecznością. Istnieją kancelarie gospodarcze jak łódzka kancelaria kancelarie-prawne-lodz.eu/ które specjalizują się w tego typu zagadnieniach.

23.07.2015
wypowiedzi: 14
*.static.3s.pl

Może ktoś też napisać o kosztach związanych z takimi działaniami?

23.07.2015
wypowiedzi: 14
*.static.3s.pl

Dlatego ze znajomymi nie robi się interesów.

10.08.2015
wypowiedzi: 13
*.dynamic.chello.pl

Pamiętaj, że zawsze możesz odratować firmę. Jest wiele sposobów, ale musisz skontaktować się z osobami, które Ci w tym pomogą - dobrym prawnikiem oraz biurem rachunkowym.

18.08.2015
wypowiedzi: 48
*.internet.cyfrowypolsat.pl

W takiej sytuacji musisz jak najszybciej wprowadzić oszczędności w firmie, zmniejszyć opłaty wszedzie gdzie jest to możliwe. W pierwszej kolejności warto zmienić dostawcę prądu i gazu, dzięki temu będziesz mieć mniejsze rachunki za energię. Na pewno zmniejszyc rachunki za telefon i wszystkie media. Ale faktycznie najlepiej udac się do jakiegoś analityka finansowego by jeszcze pomógł zmniejszyc koszta. 

22.09.2015
wypowiedź: 1
*.eimperium.pl

Szanowni Państwo,

 

dla osób, które są niewypłacalne i po prostu nie są w stanie spłacać swoich długów, ustawa przewiduje ogłoszenie upadłości konsumenckiej. W dużym skrócie, to spieniężenie swojego majątku i spłacenie wierzycieli. Po takiej upadłości zaczyna się na nowo, z czystą kartką, odsetki nie rosną, wierzyciele się nie upominają.

 

Jeżeli chcą Państwo sprawdzić czy upadłość konsumencka przysługuje także Państwu, to serdecznie zapraszamy na naszą stronę: http://upadlosckonsumencka.com.pl/ . Doradzamy od podstaw poprzez konsultacje, a także załatwianie wszystkich formalności związanych z upadłością konsumencką.

 

Możecie Państwo zacząć żyć na nowo.

 

Pozdrawiamy

26.10.2015
wypowiedzi: 79
*.gl.digi.pl

Jak dla mnie najlepiej jest chyba zacząć zyć od nowa. Możesz rozjerzec się za jakąś pracą na etacie. Wbrew pozorom jest to możliwe. Kluczem do sukcesu jest profesjonalne CV. Najlpiej zlecić jego wykonanie profesjonalnej firmie. Wtedy będziemy mieli pewnośc, że aplikacja jest wykonana jak należy, a to znacznie zwiększa szansa na znalezienie dobrej pracy.

01.12.2015
wypowiedzi: 24
*.webino.pl

Ogłaszanie upadłości konsumenckiej to tak jakby się poddać. Moim zdaniem najpierw trzeba WSZYSTKIEGO spróbować, ponieważ zawsze jest szansa na ratunek. Kiedy sama byłam w dołku finansowym poprosiłam o pomoc specjalistów. Zależało mi na tym aby urartować firmę. Skorzystałam z http://www.apax.pl/nasze-uslugi/interim-management/ i pomogło. Firma prosperuje dalej i ma się całkiem dobrze. Dlatego mówie nie wolno poddawac się bez walki ;)

22.01.2016
wypowiedzi: 7
*.dynamic.chello.pl

Zgadzam się z wypowiedzią andrecourt, iż upadłość konsumencka jest na tyle skomplikowanym procesem, że bez pomocy kogoś biegłego w tym zakresie, ciężko będzie skutecznie ją przeprowadzić. Ale czy inaczej jest podczas upadłości firmy, tkwiącej w długach? Bynajmniej. Rzućcie choćby okiem na ten tekst: https://wyjsczdlugow.pl/upadlosc-firmy/. Czy wielu przedsiębiorców samemu spojrzałoby na temat pod takim kątem? Śmiem wątpić, dlatego dobrze jest korzystać z pomocy firm zajmujących się takowymi działaniami profesjonalnie i zgodnie z prawem.

24.01.2016
wypowiedzi: 31
*.229.22.253

Franko ma dużo racji, akurat firma o której wspomniał to EGIDON Sp. z o.o. która działa głównie w UK natomiast przypominam, że Polska również musi respektować prawo europejskie na którym w/w firma opiera swoje działania. Odłużenie firmy nie jest łatwym procesem, ale jak najbardziej możliwym i wykonalnym nawet w przypadku ogromnego zadłużenia. Upadłość można ogłosić zawsze, lepiej powalczyć i spróbować wyprowadzić biznes na prostą prawda?

24.01.2016
wypowiedzi: 7
*.dynamic.chello.pl

Korczak, jak najbardziej - podany przeze mnie link prowadzi do strony EGIDON Sp. z o.o. zajmującej się oddłużaniem. Racją jest, co piszesz, że działa głównie na terenie UK, ale usługi świadczy jeszcze w Polsce, Holandii, Włoszech, Francji oraz Niemczech (czyli zasięg ma konkretny). Zaś co się tyczy odgórnych przepisów europejskich, jakie Polska musi respektować - pełna zgoda. Dlatego też Polacy mogą skorzystać z możliwości ogłoszenia upadłości w UK (gdzie prawo jest pod tym względem najbardziej liberalne), poprzez czasowe przeniesienie tam tzw. Cetrum Interesów Życiowych. Ale co ja się będę rozpisywał, skoro równie dobrze można poczytać informacje na stronie, do której link podałem w poprzednim poście ;)

24.01.2016
wypowiedzi: 46
*.starachowice.vectranet.pl

O samej upadłości i jej skutkach ciekawie pisza na stronie kancelarii MHS, która także wq tej dziedzinie prawa działa i odnosi sukcesy. Sama tegonie ogarniesz, mnóstwo zmian i zawiłości. Prawnicy poprowadza całe postepowanie i wywalczą najbardziej korzystną opcję.

24.03.2016
wypowiedź: 1
*.ipvnow.com

Zastanów się czy na pewno ogłoszenie bankructwa jest odpowiednim rozwiązaniem. Sam kilka miesięcy temu byłem w sytuacji pod ścianą, i zastanawiałem się nad ogłoszeniem bankructwa. Postanowiłęm jednak zwrócić się o pomoc do firm zewnętrznych. Zostałęm nakierowany na odpowiednią drogę zmian oraz rozwoju mojej działalności, co ostatecznie uratowało moją działalność od bankructwa. Powodzenia !

29.03.2016
wypowiedź: 1
*.ssp.dialog.net.pl

Jak nic się nie uda uratować to zacząłbym szukać oferty pracy w zawodzie.

10.11.2016
wypowiedzi: 88
*.centertel.pl

Zawsze można ogłosić upadłość i wyjechać z Polski. Finanse za granicą są lepsze i nikt wam nie będzie przypominać o polskich problemach.

19.11.2016
wypowiedzi: 104
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zawsze jest szansda na otwarcie drugiej firmy. Trudno iść na etat.

08.12.2016
wypowiedzi: 119
*.154.212.157.78.bain.com

Firmy brankrutują z kilku przyczyn. Bo przestały być rentowne, bo nie ma popytu na ich usługi lub produkty, bo nie nadążają za konkurencją, bo nie mają płynności finansowej.

Istotnym problemem wydaje się szczególnie ta ostatnia kwestia - a mianowicie długie terminy płatności. Czyli firma A wystawia firmie B fakturę, a firma B płaci po 30 dniach czy nawet dłużej... Dlatego warto mieć świadomość o istnieniu takich usług jak faktoring czy wykup faktur. Na https://www.monevia.pl/ można znaleźć specyfikację takie usługi.

  • strona:
  • 1
  • 2

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.