Forum: Co przed założeniem firmy?

19.06.2015
wypowiedzi: 40
*.dynamic.chello.pl

Witajcie, chciała zasięgnąć opinii. Otóż mam w planach otwarcie własnego biznesu, niestety na dzień dzisiejszy moja wiedza na temat prowadzenia firmy jest znikoma. Czy w związku z tym powinna zdecydować się np. na studia podyplomowe, myślałam o http://www.wsb.pl ,a może polecicie mi jakieś szkolenia, kursy?

22.06.2015
wypowiedzi: 4
*.static.ip.netia.com.pl

Długopisy zawsze świetnie się sprawdzają. Pamiętaj tez o jakiejś nietuzinkowej wizytówce.

10.07.2015
wypowiedzi: 46
*.starachowice.vectranet.pl

Po pierwsze zacznij czytac i rozumieć. Sporo przydatnych w biznesie informacji możesz znaleźc na http://www.informacjabiznesowa.pl/ . Tam znajdziesz tez porównania produktó bankowych/firm dla biznesu - konta firmowe, kredyty, leasing, faktoring. Jeśli nie rozumiesz, ciężko będzie Ci dojść do sukcesu.

13.07.2015
wypowiedzi: 46
*.internet.cyfrowypolsat.pl

Przed założeniem firmy na pewno trzeba zadbać o Biznes Plan. Warto też z góry zaplanować wydatki tak by w późniejszym czasie nie okazało się, że sa większe od przygodów. To ważne, by jakoś na rynku funkcjonować. Nie można mieć samych strat bo się nie utrzymamy. Ważną rzeczą jest wybór dostawcy prądu i gazu by zniwelować opłaty rachunków i oszczędzić kilka grosza. Tak oszczędzone pieniądze mogą przydać się na inne wydatki. Wszytsko z głową już na poczatek a będą same korzyści.

21.07.2015
wypowiedzi: 168
*.centertel.pl

Na pewno trzeba skończyć studia kierunkowe, ale chociaż psychologę w biznesie. Tutaj http://www.wszop.edu.pl/oferta-edukacyjna/zarzadzanie-i-stopnia/psychologia-w-biznesie,2,2,314,54,259 na WSZOP jest taki kierunek. Studenci go bardzo chwalą. Jest to świetne rozwiązanie praktycznie dla każdego.

18.08.2015
wypowiedzi: 46
*.internet.cyfrowypolsat.pl

Ja nie mam studiów kierunkowych a mam jednak firmę. Wcale studia nie są potrzebne, musisz mieć łeb na karku i wiedzieć dokładnie co chcesz osiągnąć i do czego dąrzysz. Ja zanim otworzyłam firmę miała  biznes plan. Jak tylko zaczęła się produjcja podjełam decyzję o oszczędzaniu środków w firmie i zmieniłam dostawcę energii. Prąd dla Firmhttp://taniaenergia-dla-firm.pl/ jest zdecydowanie tańszy, a dzięki temu w ciągu roku zaoszczędziłam kilkaset złotych i mogłam kupić dodatkowe maszyny. 

19.08.2015
wypowiedzi: 9
*.webino.pl

Spotkałem się z firmą, która pomaga przy zakładaniu firmy a później jeszcze poprowadzi naszą księgowość. Myślę, że powinni doradzić w kwestii funkcjonowania firmy na polskim rynku. Można ich znaleźć na  http://www.asset.rzeszow.pl/. Jeżeli jeszcze się nie prowadziło własnej firmy to lepiej wesprzeć się doświadczeniem ekspertów.

13.10.2015
wypowiedzi: 7
*.play-internet.pl

Przed założeniem firmy konieczny jest biznesplan, a przynajmniej zarys przedsiębiorstwa jakie chcesz założyć i analiza kosztów jaki musisz ponieść przy zakładaniu i rozruchu firmy. Następnie pozbieraj dobre kontakty i dostawców. Prowadzę małe biuro i zaopatruję się w artykuły biurowe na eofficemedia.pl. Mają wszystko co konieczne, żeby wyposażyć biuro na początek http://eofficemedia.pl/szukaj-o_s_0_1.html?keyword=%28SLI%29&search=simple

11.12.2015
wypowiedzi: 18
*.ipvnow.com

Napisz jeszcze jaka to ma być firma. Jeśli chodzi na przykład o branżę transportową, lub moją budowlaną, to właściciele mają często problemy z płynnością finansową, przez zawierane faktury o odroczonym terminie płatności. Z doświadczenia wiem, że na niesprawdzonych kontrahentów lepiej uważać i czasem warto zdecydować się na pełny faktoring, jeśli ktoś nie zna tematu, to odsyłam do przeczytania http://www.kuke-finance.pl/oferta/faktoring-pelny/faktoring-z-polisa-kuke/ taka świadomość już nie jeden raz zaoszczędziła mi nerwów.

13.12.2015
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Księgowość nie jest niczym skomplikowanym, a już na pewno nie w przypadku małych firm, które mają mało faktur. Jeżeli jest to większa firma, to na pewno przyda się księgowa, gdyż czasem można przeoczyć wiele rzeczy + na pewno nie będzie tyle czasu, żeby siedzieć w papierkach, których i tak już jest u nas dużo... Taka księgowa oszczędzi ci czasu, pieniędzy i stresu (biura rachunkowe i księgowe reprezentują podatnika w kontaktach z urzędami i instytucjami).

20.09.2016
wypowiedzi: 75
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jeśli prowadzicie własną działalność gospodarczą to warto w dzisiejszych czasach rozwijać swoje umiejętności, osobiście polecam MASTER BIZNES firma która prowadzi rewelacyjne szkolenia z zakresu finansów, podatków, dofinansowań http://www.masterbiznes.pl więcej informacji na stronie głównej tej firmy, rewelacyjną wiedzę możecie zyskać. Plusem jest miła atmosfera, pełne wyżywienei i zakwaterowanie na szkoleniach !

20.09.2016
wypowiedzi: 9
*.icpnet.pl

Zasatanów się nad lokalizacją, czy chcesz wynajmować biuro, czy na razie pracować w domu. Sprawdź, czy będziesz muisal od razu zatrudnić ludzi, zus i inne przyjemności :)

22.09.2016
wypowiedzi: 5
*.icpnet.pl

Sprzedam meble do biura kredytowego lub placówki bankowej .

Pełne wyposażenie na dwa stanowiska pracy

Zainteresowanych zapraszam do kontatu

02.11.2016
wypowiedzi: 88
*.centertel.pl

Przede wszystkim spraw lokalizację i firmy   , które wcześniej tu działały.

03.11.2016
wypowiedzi: 15
*.internetunion.pl

Też zastanawiałem się nad taką franczyzą, ale chyba wolę zainwestować trochę więcej, ale w dużej i prężnie działającej Grupie Muszkieterów.. Niby ryzyko większe, ale taka masa pozytywnych opinii o nich jest, że jestem już prawie przekonany do decyzji 

06.11.2016
wypowiedzi: 15
*.internetia.net.pl

a odbyłeś rozmoy z ich konsultantami, jakimś właścicielem sklepu itd.? na podstawie tylko informacji z sieci ciężko podjąć decyzję.

06.11.2016
wypowiedzi: 28
*.bielawa.vectranet.pl

Gdzie można zdobyć namiary na takiego konsultanta? Zawsze wydawało mi się, że bardzo ciężko nawiązać kontakt z takimi dużymi firmami

06.11.2016
wypowiedzi: 15
*.centertel.pl

chyba to nie jest takie trudne, warto zorientować się w ofercie firm, które są bardzo chętne do podjęcia współpracy z nowymi franczyzobiorcami, wtedy to oni zadbają o to, abyś uzyskał wszystkie niebędne informacji, jeżeli tylko poważnie intersujesz się tematem.

06.11.2016
wypowiedzi: 15
*.centertel.pl

a jeszcze a propos studiów i niewiedzy dotyczącej prowadzenia własnej działalności to właśnie firmy franczyzowe dysponują pełnym wachlarzem szkoleń i wsparcia od strony formalnej, dlatego warto się zastanowić czy to nie lepsze rozwiązanie niż rzucanie się na głęboką wodę samemu

07.11.2016
wypowiedzi: 32
*.adsl.inetia.pl

Tomasz czemu uważasz, że ryzyko jest większe? Czy nie ma tam gwarantowanego zysku? Przecież to bardzo duża firma

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.