Forum: Co przed założeniem firmy? - finanse i bankowość 106

Wiktor66 09.11.2016 *.host-12-117.internetunion.pl

29

Faktycznie reklama jest ważna, ale jeżeli koncetrujemy się na biznesie franczyzowym to mamy już zapewnioną rozpoznawalność i reklamę. Więc ten problem już jakby odpada, ale za to ciekawi mnie czy można korzystać z usług lokalnych dostawców jeżeli prowadzimy franczyzowo market spożywczy

dawidzborowski 10.11.2016 *.37-128-72-170.adsl.inetia.pl

32

Wiktor - oczywiście, że można. W przypadku spożywki dobrym przykładem są piekarnie, które dostarczają swój towar do dużych marketów w swoim mieście.

Wiktor66 12.11.2016 *.host-12-117.internetunion.pl

29

Piekarnie często są też już w sklepach nie? Ktos mi to mówił, że w Intermarche mają w sklepach także pomieszczenia, w których na miejscu przygotowywują mięso. Prawda to? Znaczy wiem, że zawsze jest świerze itd, ale jakoś nigdy nie zwracałem uwagi czy to przywożone czy robione na miejscu

Wiktor66 12.11.2016 *.host-12-117.internetunion.pl

29

Madzik - trzeba się odważyć, bo kiedy jak nie teraz? Restauracja super pomysł jeżeli masz dobrą lokazlizację. Możesz też właśnie o franczyzie pomyśleć, bo wtedy pewnie dostaniesz na start jakieś szkolenia itd jak to jest w przypadku marketów np. Muszkieterów, którzy oferują takie szkolenia właśnie

dawidzborowski 14.11.2016 *.37-128-72-170.adsl.inetia.pl

32

>>madzik2506
Nie lepiej jakiś sklep z żywnością? Znacznie mniej kłopotów a do tego raczej pewny ruch. Oczywiście w dużym stopniu zależy to od miejsca.

>>Wiktor66
Nie zwróciłem nigdy na to uwagi jeśli chodzi o mięso ale faktycznie tam za ladą stoją przecież inni pracownicy i do tego jest zaplecze za nimi więc bardzo możliwe. No i jak ja np robię zakupy to też nie zawsze jest to samo a więc pewnie też jest to towar od lokalnych przedsiębiorstw mięsnych.

bohdan 18.11.2016 *.87-99-23-244.internetia.net.pl

16

>>spozywczak

Biznesplan to podstawa! każdy zabierający się za interesy wie, że reklama, że bilans, że podatki są konieczne, że to podstawa do spełnienia w biznesie. Jeżeli dostajesz gotowy model biznesowy od franczyzodawcy i masz w kieszeni na wstępie wartość intelektualną, którą bezpośrednio przekładasz na swój zysk to jesteś o tyle właśnie do przodu, a mając doświadczenie, wiesz, że to bardzo dużo.

>>Wiktor66

no wiesz, to jest portal o francyzie własnie, o takim biznesie i dla ludzi, którzy właśnie takich interesów szukają. Więc to chyba nie ta kwestia pod rozwagę. Ponad to wydaje mi się, że w każdej franczyzie jest wsparcie i szkolenia, to dosyć naturalne po lekturze kilku modeli można tak stwierdzić.

adamlas 20.11.2016 *.public-gprs383597.centertel.pl

15

>>Madzik2506 to prawda, że można się zakopać, szczególnie jak człowiek nie jest po Administracji ;) no i tu franczyza wychodzi na przeciw, masz zagwarantowane, że w takiej współpracy wszystko zostanie Ci dokładnie objaśnione i raczej urząd skarbowy nie bedzie Cię ścigał :)

piter_r 22.11.2016 *.217.153.72.98

6

Przy franczyzie nie zawsze początkowy kapitał jest duży. Np. w McDonald'sie jest gigantyczny (ponad 1mln zł), ale już np. w Pekao tylko 25 000zł, dlatego warto porównać franczyzodawców z branż, które nas interesują i dokonać wyboru

Wiktor66 22.11.2016 *.host-12-117.internetunion.pl

29

>>Piter_r

Przy franczyzie nie zawsze początkowy kapitał jest duży. Np. w McDonald'sie jest gigantyczny (ponad 1mln zł), ale już np. w Pekao tylko 25 000zł, dlatego warto porównać franczyzodawców z branż, które nas interesują i dokonać wyboru

Kwestia aportu jest też w pewnym stopniu zależna pewnie od rocznych dochodów jakie przynosi dana marka. Jest to też jakiś wyznacznik czy dana Grupa prężnie się rozwija i czy warto myśleć o wiązaniu się z nimi umową, która często trwa wiele lat

>>adamlas

to prawda, że można się zakopać, szczególnie jak człowiek nie jest po Administracji ;) no i tu franczyza wychodzi na przeciw, masz zagwarantowane, że w takiej współpracy wszystko zostanie Ci dokładnie objaśnione i raczej urząd skarbowy nie bedzie Cię ścigał :)

Po długich cyklach szkoleń jestem pewny, że każdy jest gotowy do prowadzenia biznesu. Często jednak umowy franczyzy zabrania nam prowadzenia innego biznesu.

>>Bohdan

Biznesplan to podstawa! każdy zabierający się za interesy wie, że reklama, że bilans, że podatki są konieczne, że to podstawa do spełnienia w biznesie. Jeżeli dostajesz gotowy model biznesowy od franczyzodawcy i masz w kieszeni na wstępie wartość intelektualną, którą bezpośrednio przekładasz na swój zysk to jesteś o tyle właśnie do przodu, a mając doświadczenie, wiesz, że to bardzo dużo.

Próbując działać samemu to właśnie na tych rzeczach często ludzie się wykładają, bo oszczędzają na reklami lub nie są świadomi pewnych obowiązków. Oprócz tych zalet dla mnie ogromny plusem jest świadomość, że w razie problemu jest z kim go skonsultować i że wcześniej jestem przygotowywany do swojej roli.

dawidzborowski 24.11.2016 *.159-205-5-7.adsl.inetia.pl

32

>Wiktor66
Kwestia aportu jest też w pewnym stopniu zależna pewnie od rocznych dochodów jakie przynosi dana marka. Jest to też jakiś wyznacznik czy dana Grupa prężnie się rozwija i czy warto myśleć o wiązaniu się z nimi umową, która często trwa wiele lat

Kwestia aportu to raczej część procentowa danej inwestycji. Im wkład jest większy pieniężnie a jednocześnie mniejszy procentowo tym oferta lepsza według mnie bo pokazuje to, że franczyzodawca jest pewny swojej marki i nie boi się w nas zainwestować.

>Wiktor66
Po długich cyklach szkoleń jestem pewny, że każdy jest gotowy do prowadzenia biznesu. Często jednak umowy franczyzy zabrania nam prowadzenia innego biznesu.

Osobiście uważam, że "zakaz" prowadzenia innych firm to bardzo dobra sprawa. Pokazuje to, że franczyzodawcy zależy na tym, aby się w pełni poświęcić danemu modelowi franczyzowemu. Odpowiedzialność w biznesie jest bardzo ważna i mi się to podoba.

>Wiktor66
Próbując działać samemu to właśnie na tych rzeczach często ludzie się wykładają, bo oszczędzają na reklami lub nie są świadomi pewnych obowiązków. Oprócz tych zalet dla mnie ogromny plusem jest świadomość, że w razie problemu jest z kim go skonsultować i że wcześniej jestem przygotowywany do swojej roli.

Niestety jako grafik potwierdzę Twoją opinię na temat oszczędzania na reklamie. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego jak bardzo jest ważna. Nie raz spotkałem się z klientami prowadzącymi sklep, którym jest szkoda pieniędzy na chociażby dobry szyld. W dużej grupie franczyzowej takie podejście zostanie odrazu skorygowane przez franczyzodawcę i jego pomoc z reklamą.

bohdan 25.11.2016 *.87-99-23-244.internetia.net.pl

16

>>wiktor66<<

>>Próbując działać samemu to właśnie na tych rzeczach często ludzie się wykładają, bo oszczędzają na reklami lub nie są świadomi pewnych obowiązków. Oprócz tych zalet dla mnie ogromny plusem jest świadomość, że w razie problemu jest z kim go skonsultować i że wcześniej jestem przygotowywany do swojej roli.<<

Myślę, że to podstawowa aleta franczyzy. Dostajesz wszystko na tacy, wszystko to na czym początkujący, niedoświadczony biznesmen może się wyłożyć, nie popełnisz błędów wszystkich amatorów.

>>Piter_r<<

>>Przy franczyzie nie zawsze początkowy kapitał jest duży. Np. w McDonald'sie jest gigantyczny (ponad 1mln zł), ale już np. w Pekao tylko 25 000zł, dlatego warto porównać franczyzodawców z branż, które nas interesują i dokonać wyboru<<

marcin12 06.02.2017 *.83-238-236-194.adsl.inetia.pl

1

Witam.

Czy wie ktoś w jaki sposób uzyskać partnerstwo żeby otworzyć salon Orange?

Pisałem już do pewnej firmy narazie bez odzewu.

Jaką sumę pieniędzy trzeba przeznaczyć na start inwestycji?

Pozdrawiam

ZAKI 12.09.2017 *.host-185-81-56-32.wtvk.pl

2

Przed założeniem firmy warto sprawdzić czy nasz produkt bądź usługa, wyróżnia się na tle konkurencji na docelowym rynku.

nieruchomosci@ukr.net 08.01.2018 *.151-192-95-178.pool.ukrtel.net

3

Ukraina. Kompleksowa obsluga prawna, adwokacka. Doradztwo gospodarcze, transakcyjne, audyt, consulting. Kijow. Kancelaria prawna Zimin,Chilinski,Woropai i wspolnicy. Kompleksowa obsluga duzych, srednich przedsiebiorstw na kazdym szczeblu ich rozwoju. Wprowadzanie na rynek krajowy inwestorow zagranicznych. Specjalistyczne doradztwo prawne, gospodarcze, uslugi adwokatow, postepowania sadowe. Prawo energetyczne, zagadnienia podatkowe, projekty inwestycyjne, obrot nieruchomosciami, tworzenie, przeksztalcanie itp. Oferujemy indywidualne podejscie do kazdego klienta, satysfakcjonujace i pragmatyczne rozwiazania. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.), Viber +380660832530, E-mail: nieruchomosci@ukr.net, Skype:IgorKijow

Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

Marek Kowalski 09.01.2018 *.user-94-254-241-231.play-internet.pl

8

Na pewno dużo oczytania, najlepiej doświadczenia czerpanego z pracy, blogów, maagzynów typu social media manager, znajomosci. Dokładny plan w głowie co chce się robić, jak realizować cele, co osiągnąć. Dopiero później wszelkie ustalenia, współpracownicy itp.

Konstancja Forek 09.01.2018 *.91nat68.rev.ndi.net.pl

26

Ciekawi mnie jak długo można teraz utrzymac firmę. Wiem, że w zarżadzaniu daje się jej kilka lat. Jak sobie z tym wszystkim radzicie? Potrzebowałabym porad w tym temacie.

Konstancja Forek 09.01.2018 *.91nat68.rev.ndi.net.pl

26

Inspirująca historia, ciekawy mnie jak to jest prawnie. Czy taki korepetyror musi mieć konkretne uprawnienia? Czy każdy może u was pracować?

Oliczka 31.12.2018 *.194.99.105.168

1
Przed założeniem własnej działalności najlepiej skonsultować z dobrym prawnikiem, który pomoże załatwić wszystkie formalności, tak, żeby się później nie martwić. Polecam obsługa prawna firm u tej Pani, zawsze jak mam jakiś problem to zwracam się do niej z pomocą :)

jsconsulting 10.01.2019 *.host-176-221-121-2.dynamic.mm.pl

10
To prawda studia nie są potrzebne, ważne żeby znać się na tym, co się robi. Ewentualnie otaczać się ludźmi, którzy mogą nam w czymś pomóc. Moja branża to pomoc dla cudzoziemców w rozliczeniach podatków pomoc dla cudzoziemców w rozliczeniach podatków. Idzie całkiem nieźle, należy mieć pomysł i smykałkę do interesów.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.