Forum do artykułu: 10 najlepszych franczyz

06.01.2016
wypowiedzi: 2
*.174.12.113

Najlepsza franczyza to taka, gdzie masz szeroki przekrój klientów i nie koncentrujesz sie na jednej grupie docelowej

07.01.2016
wypowiedzi: 8
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

"Najlepsza franczyza to taka, gdzie masz szeroki przekrój klientów i nie koncentrujesz sie na jednej grupie docelowej"

Dokładnie tak. Ważne, aby schemat franczyzy był dobrze przemyślany i stawiał na równi franczyzodawcę i franczyzobiorcę, tak jest np. w Mail Boxes. Wtedy o wiele przyjemniej się prowadzi taką firmę. Najgorzej, jak nie ma jasno opisanego modelu biznesowego.

10.01.2016
wypowiedzi: 42
*.dynamic.chello.pl

Tak czy inaczej, sądzę, że najbezpieczniej jest inwestować w branżę gastronomiczną. Ja zastanawiałem się nad Makarun. Rozwiajająca się sieć spagetterii wydaje się dobrym rozwiązaniem, koszty inwestycyjne są niskie, dostaje się także wsparcie marketingowe oraz pakiet szkoleń.

27.01.2016
wypowiedzi: 8
*.play-internet.pl

Właśnie bardzo dobrym wyjściem jest to, że franczyzodawca traktuje swoich franczyzobiorców, jak partnerów, a nie jak dostarczycieli pieniędzy. Tak, jak szukam sobie czytałem opinię o Mail Boxes, to opinie mają dość pozytywne. Kiedyś korzystałem z ich punktu w Warszawie, ale czasem ciekawie jest też zobaczyć, jak sprawa z drugiej strony wygląda.

28.01.2016
wypowiedzi: 79
*.gl.digi.pl

Jak dla mnie każdy biznes może wypalić, ale trzeba do tego podejść z głową, a przede wszytskim postawić na dobrą lokalizację. Nieruchomosci komercyjne musza byc poloże w centrach lub tez blisko kluczowych węzłów komunikacyjnych. To polowa sulcesu. nike nie będzie jeżdził na zadupie jak ma w pobliżu inne ciekawe miejca.

04.02.2016
wypowiedzi: 2
*.static.ip.netia.com.pl

Moim zdaniem najlepsza z możliwych franczyz to taka, która ma dobrą markę i idealny kontakt oraz wzajemne zrozumienie pomiędzy franczyzodawcą a franczyzobiorcą. Bez tego interes nigdy się nie uda. Franczyza to dość specyficzna forma prowadzenia działalności, w której bardzo wiele czynników jest zależnych między sobą. Czasem jest większa wolność w podejmowaniu decyzji, czasem wszystko narzucone jest z góry. "Idealna franczyza" jest więc pojęciem bardzo względnym. Każdy inaczej ją widzi. 

22.04.2016
wypowiedzi: 6
*.252.38.193.internetia.net.pl

"Moim zdaniem najlepsza z możliwych franczyz to taka, która ma dobrą markę i idealny kontakt oraz wzajemne zrozumienie pomiędzy franczyzodawcą a franczyzobiorcą. Bez tego interes nigdy się nie uda."

To nie do końca tak... Znane marki praktycznie w każdej branży mają specyficzne relacje międziędzy stronami. Z racji, że sama siedzę w gastronomii posłużę się przykładem z mojej branży. Nie wyobrażam sobie układu np. z Mc gdzie fraczyzodawca z franczyzobiorcą byli by traktowani na równi. Jest to ścisła franczyza, w której franczyzobiorca jest zobligowany do przyjęcia wszystkich wymogów i wytycznych. Z racji tego, że lubię szybkie dania szukłam czegoś co pozowoli zachować mi duże pole do autonomicznego prowadzenia lokalu. Znalazłam Holly Powder, markę specjalizującą się w daniach z panierowanym kurczakiem. Dostaję nie tylko przepisy i materiały, ale także szkolenia. Jak zostało powiedziane już wcześniej, jest to bardzo ważne dla rozwoju działalności, tak jak i zróżnicowana klientela. Holly Powder oprócz tego że oferuje mi np. gotowe materiały promocyjne, to udostępnia grafiki - co pozwala mi na samodzielne zaprojektowanie wyglądu menu i plakatów. Do tego atmosfera i kontakt z franczyzodawcami mam świetny. Dużo zyskałam dzięki ich pomocy i radom podczas rozkręcania lokalu. 

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.