Forum: Cy odwiedzają forum franczyzobiorcy ? 1478

martin 15.04.2002 *.

Jeżeli tak to z jakiej firmy ?

pasikonik 15.04.2002 *.

Jeśli zapytałbyś mnie o imię mojej zony, a przecież sie jeszcze nie znamy, nabrałbym podejrzeń co do Twoich intencji. Podobnie jest z tym Twoim pytaniem o firmy, w których pracują uczestnicy forum. Po co Ci to, pracujesz w Głownym Urzędzie Statystycznym? Myślę, że powinieneś przeczytać wszystkie wątki, gdzieniegdzie ludzie piszą, gdzie pracują. Może Redakcja portalu ma też takie zestawienie? Zadzwoń do nich.

Redakcja 15.04.2002 *.www.profitsystem.pl

262
Z obserwacji Forum i z rozmów pracowników Redakcji z goścmi portalu wynika, że odwiedzającymi www.franchising.info.pl są co najmniej trzy grupy osób zainteresowanych biznesem franchisingowym. Po pierwsze są to biorcy, którzy już prowadzą swoją działalność franchingową, po drugie: pracownicy central (franczyzodawców) oraz po trzecie - osoby szukające w Katalogu Firm Franchisingowych swojej okazji na udany biznes. Tę ostatnią grupę można podzielić na dwie mniejsze: na osoby,które myślą nad kupieniem kolejnej licencji (zarobili na poprzednich biznesach)i na tych, którzy dopiero zaczynają. Jeśli chodzi o branże to pewną (ale niedużą) przewagę wśród gości portalu mają osoby reprezentujące sieci handlowe i gastronomię. Oczywiście, powyższe zestawienie to pewne przybliżenie, jednakże oparte na mocnych przesłankach: na analizie wpisów do Rejestru biorców oraz na bezpośrednich rozmowach z goścmi portalu w trakcie prac wykonywanych przez doradców PROFIT system.

martin 18.04.2002 *.

Czytając wypowiedź "pasikonik" mam mieszane uczucia-chciałby wykazać się wiedzą przedmiotową a nie ma nic do zaoferowania i sprowadza to do "cenzury" w GUS-ie.
Szanowny adwersarzu- "Po co Ci to "- po to aby się przekonć, że nie tylko odwiedzają forum przyszli czyt.potencjalni biorcy ale również Ci, którzy dzialają już w sieciach.Chciałem się zorientować w ktorym kierunku -podczas recesji- jest trend w gospodarce.
Dzięki wypowiedzi redakcji można się zorientować , że na topie są inwestycje w handel i gastronomi.
"Wątki" -czytalem ale są bardzo powierzchowne i można to prównać do "Pobożnego życzenia" jak rownież wypowiedzi są nie NTG.
Brak,brak konstruktywnych wypowiedzi!
Osobiście prowadziłem długoletnią dzialalność i wobec obecnej sytuacji na rynku mam zamiar wlączyć się w sieć franczyzy.Lecz niektore sieci nie są zorientowane na rynek Polski i pozostają "głuche'na zlożone zapytania
inne dowiaduję się z czasopism.....tak przerobili biorców, że po przystąpieniu w krotkim okresie zostali bankrutami.
Chcę tego uniknąć.
Reasumując ,chciałem się zorientować jakie są trendy oraz które sieci cieszą się względami biorców.

Jolen 19.07.2002 *.

Martin, imponujesz mi doświadczeniem i rozwagą. Ja także odnoszę wrażenie, że franchising pojawia się naogół wszędzie tam, gdzie już w żaden sposób nie da się zarobić. Czy nie jest wymownym fakt proponowania współpracy na zasadach franszyzy w branży telefonów komórkowych ? Wiadomo, że sprzedaż komórek fatalnie spadła i dopiero teraz inicjatywa przekazywania tej dziedziny handlu franchisobiorcom. Nie twierdzę, że nie ma firm, z którymi warto współpracować - obawiam się jednak, że nie jest ich wiele.

Przemek 23.07.2002 *.

Jolen, to prawda słowo "franchising" pojawia się również tam gdzie nie da rady już zarobic, ale tak jak wszędzie i tu można spotkac naciągaczy, którzy bazują na pozytywnych (przynajmiej w krajach o ugruntowanej gospodarce kapitalistycznej i klasie średniej) konotacjach tej formy prowadzenia biznesu. Z drugiej strony franchising występuje właśnie w sektorach, gdzie pojedyńczemu przedsiebiorcy trudno byłoby wypracowac satysfakcjonujące nadwyżki, natomiast sieć gwarantuje mu uzyskanie przewag poprzez korzyści skali, a także oszczędności poprzez wypracowane schematy (często latami) i procedury. Wg mnie wybierając ofertę franchisingu bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to czy franchisor posiada w Polsce jednostki własne i ile, a także ile licencji sprzedał w ostatnim czasie. jesli posiada 1 lub nawet 2 jednostki własne - zapomnijcie o nim... pozdrawiam

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.