Forum: MBE - ciekawe czy to chwyci w Polsce - usługi dla biznesu 62

Tomek 27.11.2003 *.pd177.lebork.sdi.tpnet.pl

Witam, tak ostatnio sie zastanawiałem na pomysłem MBE i postawiłem sobie pytanie czym naprawde bedzie sie to różniło od tradycyjnego punktu ksero?
1. W dobrych punktach ksero istnieje możliwość oprawiania, wydrukowania dokumentów itp usług..(-)
2. Dostęp do internetu (staje sie normą w kazdym mieście, a już napewno powyżej 150 tys mieszkańców) umożliwiają również kafejki, tam też wszytsko wydrukujesz i nagrasz na CD..(-)
3. Zlecenia typu projektowanie wizytówek i małej poligrafi zlecimy w Agencji Reklamowej, która teoretycznie wykona również polecenia pkt 1 (-)
4. Pakowanie i przesyłki kurierskie to zdecydowany (+) tej koncepcji
5. Znaczki, faksy, wysłanie korespondencji i ETC - tu tez nie widze wielkich korzyści czyli (-)
6. Adres MBE - może sie kojarzyć z firmą "krzak" która nie ma swojej siedziby (-)
7. Swiatowa marka MBE stawiam na (+), chociaż w Polsce pewnie mało znana....
Moje wnioski:
Myśle że to może jest i dobry pomysł, ale te 200 tys zł nakładów + dierżawa powierzchni + pracownicy + inne koszty
Kiedy to się zwróci?
No i czy nasze krajowe firmy (nie koncerny światowe itp) bedą chciały korzystac z usług MBE?

pasikonik 27.11.2003 *.mok.waw.pl

wnioski oparłes na niepełnych informacjach. Punkty 1-3 MBE jednak realizuje, wiec +++. A realziuje też kilka usług mniej popularnych, żeby byc usługodawcą kompleksowym. Na tym polega koncept. idziesz kserować a jeszcze oprawisz i wyslesz do klienta. idziesz wysłac list a jeszcze skserujesz itp. Tzw. synergia. Najwazniejszy (-) jest gdzie indziej, musza sobie stworzyć na to rynek, a to zajmie duzo czasu i zabierze kaske, takze biorcom. Biznes dla ryzykantów: jak się uda, ci pierwsi biorcy zgarna najwięcej, a jak nie, to umarł w butach.

Tomek 10.12.2003 *.pd177.lebork.sdi.tpnet.pl

Wznawiam temat: MBE czy moge prosić Was o opinie na temat tej licencji?

JERZY 11.12.2003 *.pc28.bydgoszcz.sdi.tpnet.pl

Wszystko jest ok tylko czy te wszystkie usługi, które oferuje MBE (ksero, oprawa ,pakowanie,wysyłka itp) są w stanie zarobić na koszt utrzymania lokalu + pracownicy?. Lokal ma znajdować się w bardzo dobrym punkcie z witrynami - a to kosztuje pare tysiecy złotych miesięcznie. Myśle, że właśnie pierwsi biorcy zapłacą najwięcej bowiem przystępując do sieci jako dwudziesty albo trzydziesty wchodzi sie już w rozbudowaną sieć , rozpoznawalną na rynku.
Sam koncept bardzo ciekawy ale jak ktoś zauważył bardzo ryzykowny no i trzeba mieć niezłą kaske żeby w to wejść i przetrzymać odpowiedni czas zanim zacznie się to zwracać.

Dariusz Babiarczyk 15.12.2003 *.host5-122.crowley.pl

Dziękuję wszystkim uczestnikom dyskusji za wyrażenie swoich opinii, świadczących o Waszym zainteresowaniu projektem Mail Boxes Etc.
Pasikonik słusznie zauważył, że MBE jest usługodawcą kompleksowym i swój wachlarz usług układa w sposób komplementarny, by jak najpełniej zaspokoić potrzeby klientów korzystających z usług punktu i móc je oferować jak najszerszej grupie docelowej klientów.

Wszystkich użytkowników portalu franchising.info.pl zapraszam do kontaktu – chętnie odpowiem na Wasze pytania.

Dariusz Babiarczyk, tel. (032) 252 80 28, 252 82 68, dbabiarczyk@mbe-pl.pl

spedytor 20.02.2004 *.pj119.tarnow.sdi.tpnet.pl

Bardzo ładnie, dzięki za zaproszenie ale ideą forum jest ... właśnie forum;-)
Trochę znam zagadnienia spedycyjne i kurierskie i zastanawiam się co jest/ma być zasadniczym elementem kształtującym przychód?
Jakiż to sprzęt wymaga zainwestowania 150 kzł?
Jak zamierzacie Państwo gwarantować wspólpracę przez okres 10 lat? Co w razie wypowiedzenia wspólpracy?
Co dalej z przyjętą przesyłką? powiązania kapitałowe wskazują na UPS.

CRAZY68 20.02.2004 *.pc78.radom.cvx.ppp.tpnet.pl

Czy ktoś już prowadzi negocjacje z MBE? Może podzieli się wrażeniami!Proszę o kontakt:CRAZY68@interia.pl

Mariusz 02.12.2004 *.biv60.neoplus.adsl.tpnet.pl

MBE sprzedaja pierwszą licencję na prowadzenie punktu myśli że jeszcze kilka licencji sprzedanych a ludzie się przekonaja ze mozna na tym zarobić czaka ich ostry rozwoj
szykuje się niezła bitwa o klijenta z Poczta

Mariusz 02.12.2004 *.biv60.neoplus.adsl.tpnet.pl

A jak Wy myślice???

zenek12o 30.12.2010 *.aagn13.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
Cz ktoś miał stycznośc z tą siecią franczyzową,mam zamiar w to wejśc???,co o tym sądzicie

neon1213 22.08.2013 *.agge178.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Witajcie

zastanawiam się nad przyłączeniem się do franczyzy Mail Boxes Etc. w Polsce, możecie udzielić mi informacji, co sądzicie na ten temat?

Biznes zdaje się być opacalny, outsourcing usług dla biznesu to chyba przyszłościowa branża, a Ci z MBE mają już trochę punktów w Polsce i myślę nad otwarciem swojego własnego. Czy ktoś z Was miał doświadczenie z tą firmą?

Maćkowy 08.10.2013 *.aggl237.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

Też jestem zainteresowany, z tego co widzę koszty inwestycyjnie znacznie zmalały w stosunku do lat ubiegłych i wachlarz usług się rozbudował. 

mateuszgibber 07.12.2015 *.user-46-112-28-174.play-internet.pl

3

Ja widziałem kilka takich punktów, np. w Warszawie. Z tego, co sam widziałem, to oferta jest dość rozbudowana, ale to moim zdaniem plus jest, bo sam po sobie widzę, że lubię móc załatwić wszystko w jednym miejscu. Co do franczyzy to mi się wydaje rozsądna. Byłem na kilku spotkaniach z różnymi firmami franczyzowymi i porównując MBE ma najbardziej przejrzyste zasady współpracy.

aleknowaq 29.12.2015 *.user-46-113-191-48.play-internet.pl

9

„Ja widziałem kilka takich punktów, np. w Warszawie. Z tego, co sam widziałem, to oferta jest dość rozbudowana, ale to moim zdaniem plus jest, bo sam po sobie widzę, że lubię móc załatwić wszystko w jednym miejscu. Co do franczyzy to mi się wydaje rozsądna. Byłem na kilku spotkaniach z różnymi firmami franczyzowymi i porównując MBE ma najbardziej przejrzyste zasady współpracy.”

Franczyza moim zdaniem jest jak najbardziej rozsądna, tylko trzeba taki np. punkt prowadzić aktywnie. Czyli nie tylko siedzieć i czekać na klienta, ale również go poszukać. Np. można rozesłać ofertę do większych korporacji. Co do samej koncepcji – moim zdaniem jest ok. Usługi odpowiadają oczekiwaniom rynku.

pawelpii 27.01.2016 *.user-109-243-118-169.play-internet.pl

8

No właśnie, bo przecież jak masz taki punkt, to możesz jakoś aktywnie poszukiwać klientów? To jest moim zdaniem też bardzo dobra metoda na to, nie tylko żeby zarabiać, ale też wyrabiać sobie kontakty. Dobrze, że spory zakres usług jest, to cię nie ogranicza.

mateuszgibber 25.02.2016 *.user-46-113-30-129.play-internet.pl

3

No właśnie mi się podoba model organizacji pracy i przede wszystkim to, że mają sporo usług. Startowanie we franczyzie, która ma 1, 2 usługi (niespecjalistyczne) może być naprawdę trudne. Tu macie szansę współpracować z prytwnymi osobami, firmami MŚP i korporacjami. Rozrzut klientów jest więc spory, co zwiększa szansę na zarobek.

Anna_288 28.11.2016 *.185.30.125.251

17

Ciekawa rzecz ;)

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.