Forum o artykule: Skąd wziąć pieniądze na biznes? 1482

Adrian86 28.12.2016 *.ip-195-189-79-21.arreks.pl

1
Jak ktoś na poważnie myśli o zdobyciu pieniędzy lepiej niech sięgnie po solidną książkę na ten temat www.pieniadzenastartup.pl Lektura warta uwagi.

Piotr Bigos 29.12.2016 *.vpnonline.pl

32

To zawsze jest dylemat.

Najłatwiejsze pieniadze pochodzą teoretycznie z dotacji. Z drugiej jednak strony dotacje też ciężko uzyskać i trzeba poświęcić sporo czasu, aby coś z tego wpadło.

Kolejna sprawa, to prowadzenie samego biznesu. Często jest tak, że wiele firm prosi o długie terminy łatności. Wtedy warto rozważyć takie usługi jak chociażby faktoring lub wykup faktur. Jak działa w praktyce faktoring można dowiedzieć się z https://www.monevia.pl/jak-to-dziala/

24.07.2016

Skąd wziąć pieniądze na biznes?

Bezzwrotne dotacje z urzędu pracy to popularne źródło finansowania startu w biznesie. Dzięki nim na przestrzeni ostatnich 10 lat powstało 460 tys. nowych firm. Wysokość dotacji, którą może uzyskać osoba bezrobotna na otwarcie własnej firmy, nie może być wyższa od sześciokrotności przeciętnego wynagrodzenia. Oznacza to, że w tym roku maksymalny zastrzyk gotówki, który ma szansę otrzymać świeżo upieczony przedsiębiorca, wynosi 24 401,70 zł.  Dla osób, które myślą o własnym biznesie, finansowa pomoc z urzędu, choć pokrywa zazwyczaj tylko część kosztów inwestycji, jest często jedynym źródłem wsparcia zewnętrznego, z którego mogą skorzystać. Na dodatek jest to pomoc bezzwrotna – pod warunkiem, że firma utrzyma się na rynku co najmniej przez rok. Nic dziwnego, że chętnych nie brakuje. W planie finansowym funduszu pracy na 2016 rok zabezpieczono na ten cel kwotę 510,2 mln zł. Jeśli każdy bezrobotny będzie ubiegać się o maksymalną kwotę dotacji, pieniądze te wystarczą na otwarcie prawie 21 tys. nowych firm. Zatem osobom, które chciałyby rozpocząć prowadzenie działalności, nie pozostaje nic innego, jak tylko złożyć wniosek o dofinansowanie do powiatowego urzędu pracy. Zanim jednak to zrobią, powinni sprawdzić, czy spełniają wszystkie wymogi. Warunki przyznania dotacji z urzędu pracy

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.