Forum do artykułu: Wady i zalety e-faktur

18.06.2017
wypowiedzi: 28
*.174.70.192

Nie wyobrażam sobie powrotu do ręcznego wystawiania faktur. Korzystam z programu https://afaktury.pl/. Oprócz wystawiania faktur ma on wiele innych , przydatnych funkcji. To nie tylko oszczędnośc czasu, ale też idealny porządek w paierach.

20.06.2017
wypowiedź: 1
*.dynamic.chello.pl

O nie nie w życiu bym nie wróciła do karteczkowych faktur, przecież to była jakaś zgroza. Traciło się kupe czasu, a w większości takie fakturki i tak się gdzieś gubiły. Ja od ponad dwóch lat działam na https://www.bizin.pl/ i nie zamieniłabym tego systemu na żaden inny. Szybko łatwo i wiele opcji, a chyba o to chodzi w firmie. 

20.06.2017
wypowiedzi: 4
*.contium.pl

Masz racje w połowie. Ja wystawiam i przechwouję faktury w formie elektronicznej. Dzięki temu mam porządek i szybki dostęp. Jest to u mnie konieczne, ponieważ obsługuję duże magazyny  (korzystam z http://www.reset2.pl/oferta/standard/r2faktury/specyfikacja/magazyn). Dla bezpieczensytwa robię również kopię w wersji papierowej i umieszczam w segregatorze.

20.06.2017
wypowiedzi: 125
*.204.162.90

W zasadzie to nie dostrzegam żadnych większych wad faktur elektronicznych. Z pewnościa wygodne jest to że ma się dostęp do programu księgowego w zasadzie z każdego miejsca podłączonego do internetu. Gdybym miał wskazać wodę, to brak możliwości edycji, np zmiany daty, czy numeru, bo zwykle program księgowy na to nie pozwala, te stacjonarne już tak. mBank w swojim serwisie transakcyjnym ma to fajnie ogarnięte. Jak coś to tutaj http://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-firmowych/ we wpisie można znaleźć trochę więcej info na ten temat.

19.07.2017
wypowiedzi: 2
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wg mnie e faktyury nie mają większych wad, są o wiele wygodniejsze od tradycyjnych. A to już na starcie pozwala im wygrać :)

21.07.2017
wypowiedzi: 50
*.181.117.18

Ja nie wiem czy księgowość będzie kiedykolwiek łatwa. Wręcz przeciwnie wydaje mi się ona coraz bardziej poplątana. Jeśli chodzi o samo sprzedawanie faktur istnieje coś takiego jak faktoring. Firmy korzystające z usług faktoringu szybciej otrzymuje środki finansowe wynikające z zawartej transakcji sprzedaży jakiegoś towaru czy usługi, a wziętej na fakturę z przedłużonym okresem płatności. Natępnie istnieją też takie firmy jak https://www.monevia.pl, które zajmuja się wykupianiem faktur. Jest kilka różnić w faktoringu i wykupie, ale oba mają na celu pomóc mniejszym przedsiębiorstwom utrzymać płynność finansową. Różnice nie są duże. Jednym z nich jest to, że faktoring dotyczy pakietu czyli określa się ile faktur albo za jaką kwotę oni od nas wykupują, i przez jaki okres czasu. Zaś jeśli chodzi o wykup faktur, który świadczy monevia to każda faktura jest oddzielną tranzakcją.  Oba sposoby są zgodne z prawem, ale i tak dla mnie to jest trochę poplątane

24.07.2017
wypowiedzi: 6
*.toya.net.pl

Wiem coś o tym, te ciągłe wystawianie faktur i drukowanie potrafi być męczące. Dlatego obecnie dokupuje ciągle https://ale.pl/1061-materialy-eksploatacyjne takie miateriały, akurat w mojej firmie są niezbędne, Trzeba ciągle o nich pamiętać, myślę że jeśli macie własną firmę to doskonale mnie rozumiecie. 

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.