Forum: Fastway Couriers 1475

Paczka 27.12.2003 *.gprs1.idea.pl

Nic nowego to ta firma nie wymyśliła - większość firm kurierskich w Polsce (o ile nie wszystkie) działają na takich właśnie zasadach i wcale nie jest to franchising - wzajemne powiązanie to Centrala > Przedstawiciele Regionalni > Kurierzy. Osobiście wydaje mi się, że ciężko im będzie znaleźć "mastera" na Polskę, bo nikt mający jakieś pojęcie o tym biznesie nie zapłaci za licencję + koszty 300 tys euro!!! Dysponując takimi pieniędzmi sam otworzy taką firmę, a marka nie ma tu nic do rzeczy - Fastway jest w Polsce kompletnie nie znany! Doświadczenie - osoba pracująca na dowolnym stanowisku w takiej firmie (najlepiej kurier) około pół roku, posiadając smykałkę do interesu i takie pieniądze też otworzyłaby z powodzeniem firmę kurierską - tylko z czasem zobaczy, że największym problemem w tej całej bajce są uczciwi ludzie! Tak czy siak - tylko głupi wykupi licencję na Fastwaya!

lex 28.12.2003 *.lm171.neoplus.adsl.tpnet.pl

i pewnie nikt nie wykupi mastera w fastway,przeciez to chore ,tak mi sie wydaje i z pewnoscia mam racje,paczka pisze madre słowa ...trzymajcie sie ,

ciekawy 29.12.2003 *.pa98.rodlo.sdi.tpnet.pl

Skoro to taki kiepski pomysł, to dlaczego znaleźli się chętni na licencję master na wielu innych rynkach, i to takich, które są bardziej rozwinięte niż nasz?

Myślący 29.12.2003 *.do132.neoplus.adsl.tpnet.pl

Bo na innych rynkach ludzie zarabiają więcej - mam takie wrażenie że mało jest krajów w Europie w których np. średnia pensja wynosi około 300 USD (a tak jest w Polsce).

ciekawy 30.12.2003 *.pa98.rodlo.sdi.tpnet.pl

A jak wytłumaczysz fakt, że na tych innych rynkach, gdzie ludzie zarabiają więcej master Fastway również kosztuje odpowiednio więcej, a i tak znajdują się na niego chętni? Wszystkim dyskutantom polecam skontaktowanie się z przedstawicielem Fastway. Ja otrzymałem od nich materiały, z których wynika, że ten system ma co najmniej kilka przewag konkurencyjnych nad innymi firmami kurierskimi działającymi na rynku i rzeczywiście bardzo rozbudowane know-how, co razem wzięte uzasadnia wysoką cenę za licencję. Przykład Mail Box pokazuje, że jednak można znaleźć w Polsce master biorcę, który wyłoży sporą sumę za licencję master renomowanej sieci.

maciejcx 17.02.2004 *.en104.neoplus.adsl.tpnet.pl

to jest dobry, stabilny ale i wymagający pracy biznes.Będzie duzo zainteresowanych.

ajko 18.02.2004 *.217.8.179.146

To może być rzeczywiście dobry biznes

fred 18.02.2004 *.217.8.179.146

A ile trzeba włożyć?

ajko 19.02.2004 *.217.8.179.146

pewnie dużo

Spedytor 20.02.2004 *.pj119.tarnow.sdi.tpnet.pl

Cześć,
Część Was, widzę ma jakieś pojęcie o kurierce i sporo wolnego czasu (jeśli tu zagląda). Napiszcie co robicie, macie, wiecie i skąd jesteście? Moze razem będziemy mieli większą siłe przebicia i potencjał? hit1@polbox.com

kit 21.02.2004 *.213.199.233.234

jak tam biznes spedytor?

ajko 24.02.2004 *.217.8.179.146

A własnie taki !!!

wyro 24.04.2004 *.as2-45.starogard.dialup.inetia.pl

Jak bym mogl zainwestowac 300.000 euro to bym nie potrzebowal kupowac biznesu....

Andrzej 30.04.2004 *.ek50.internetdsl.tpnet.pl

do SPEDYTOR . To, że ktoś tu zagląda wcale nie oznacza, że ma dużo wolnego czasu. Ja na przykład pracuję na etacie i jednocześnie studiuję zarządzanie, zajrzałem tu przypadkowo, ponieważ szukam pomysłu na biznes.Pozdrawiam. Andrzej.

Menager 03.05.2004 *.aay35.neoplus.adsl.tpnet.pl

Witam, tak jak którys z Was napisał: uczciwość ludzi.Polak jeszcze nei jest nauczony długofalowego interesu. A tak w ogóle nie jestem za taką formą biznesu.Każda firma sieciowa na samym początku zrobi dla mastera "no prawie wszystko" później jak już pozycja się ugruntuje to pamietajcie - zawsze jest jakaś centrala i on będzie dyktować warunki.Ludzie się zmieniją w zarządach a ty ciągle jesteś po kimś , ktoś będzie Tobą kierował.Co innego jak będziesz awansował lub dostaniesz akcje centralii.Pamietajcie zawsze po jakim czasie centrala będzie ciągła zyski do siebie a obowiązków nie ubędzie.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.