Forum o artykule: Subway podsumowuje rok 214

Barbara Tytoń 16.04.2018 *.d7-66.static.icpnet.pl

4
Zdecydowanie odradzam SUBWAY jako sposób na biznes. Apeluję - omijajcie tę firmę z daleka! Zainwestowaliśmy wraz z mężem w działający lokal, który okazał się całkowitą katastrofą. Zrobiliśmy to na podstawie zapewnień przedstawiciela SUBWAY'a o tym, że jest to dochodowy biznes (SUBWAY badał dokumenty poprzedniego właściciela i rekomendował zakup restauracji). Lokal był usytuowany na jednej z najbardziej ruchliwych ulic ponad 500tys miasta, bardzo wysoko oceniany przez klientów - zarówno na google jak i pyszne.pl. Niestety obroty w tym punkcie były stale zbyt niskie aby lokal zarabiał na koszty (nie mówiąc o jakimkolwiek dochodzie dla właścicieli). SUBWAY nie zrobił absolutnie nic (!!!) aby nas wspomóc - nie przeprowadził ani jednej lokalnej akcji marketingowej, po prostu nie ruszył placem. Jako konsultantów do biznesu przysyłał młodzież w wieku około studenckim, nie mającą bladego pojęcia na temat prowadzenia biznesu. Efekt - straciliśmy wszystkie zainwestowane pieniądze, zostaliśmy z długami - a mąż przypłacił to ciężką chorobą. Omijajcie tę firmę z daleka - nigdy nie popełniajcie tego błędu, który my popełniliśmy!

Pawełex 19.04.2018 *.94-75-117-4.home.aster.pl

2
Szczerze Państwu współczuje, dziękuję za informacje i życzę zdrowia

Bart Rolson 07.07.2020 *.188.146.233.252.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

1
Niestety, ale podpisuje się obiema rękoma pod tym, co Pani napisała. Włożyłem sporo pieniędzy w założenie Subway’a w Siedlcach, gdzie wg zapewnień DEvelopment Agent - obecnie faceta, który z dnia na dzień został odwołany z tej funkcji i wybrał karierę trenera personalnego (sic!), biznes miał przynosić „na miękko” 10 tys zł miesięcznie. W pierwszym miesiącu przyniósł 7, a potem była równia pochyla i utargi nawet rzędu 350 zł dzienne! Generalnie wychodziło w najlepszym wypadku na zero, ale bez amortyzacji i funduszu remontowego. Przetrwałem tak 4 lata i zamknąłem ten biznesowy nowotwór, dziękując Bogu, ze nie zainwestowałem weń całego dorobku i przeklinając, ze wydałem chociaż by złotówkę. DA rozkładał ręce, konsultanci wymyślali coraz ro nowsze pomysły, a wszytsko jak krew w piach. Boli mnie ze bez żadnej analizy miejsca na założenie lokalu, namawiają człowieka żeby to zrobił, bazując na buc może przeczuciach, a jak okazał się kibel, to DA nie miał już odwagi, żeby mi powiedzieć, ze się nie udało i żebym poszukał nowego miejsca lub dał sobie spokój. Przez to sprzęt dalej się zużywał, a długi rosły, natomiast wszyscy, prócz mnie byli zadowoleni. Subway bo dostawał procentową pajdę, pomimo braku rentowności, galeria i dostawcy. Teraz jak słyszę reklamę (wreszcie) w której ciepły kobiecy głos zachęca klientów do powrotu do Subway, ogarnia mnie śmiech i satysfakcja, bo najłatwiej jest powiedzieć, ze niepowodzenie jest wina operatora.

GrzegorzK 09.07.2020 *.31-178-147-113.dynamic.chello.pl

6
Jestem z Siedlec i to trudny rynek jakby nie bylo. Kiedys tutaj bylo zycie, ale teraz jest jakby nieco inaczej. Wszystkiego niby jest duzo, a moze nawet i za duzo, ale jakoś ludzi jakby mniej. Rozgladam sie za biznesem modowym, ale i za gastroomia i z racji tego uwazam, ze Subweay w Galerii nieduzego miasta to pomylka. W lokalu na miescie jeszcze jakos by sobie poradzil. Jak galeria i subway to tylko w duzych miastach.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.