Forum: Czy franchisobiorca może być udziałowcem spółki-franchisodawcy?

03.03.2004
M.
*.w81-53.abo.wanadoo.fr

Proszę o pomoc w rozstrzygnięciu kwestii prawnej: czy osoba prowadząca działalność gospodarczą, będąca franchisobiorcą może być jednocześnie udziałowcem w firmie franchisodawcy?

03.03.2004
wypowiedzi: 262
*.profitsystem.pl

Z prawnego punktu widzenia nie ma przeciwskazań. Są sieci franchisingowe które tak robią - np. Chata Polska lub Muszkieterowie.
Szkodliwe może to być w chwili kiedy udziały obejmują nie wszyscy biorcy, tylko wybrani. Wówczas możemy mieć do czynienia z konfliktem interesów.

08.03.2004
Makler
*.internetdsl.tpnet.pl

Poza tym należy pamiętać, że jeśli spółka wejdzie na giełdę to udziałowcem może stać się każdy. Również biorca.

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.