Forum: Czy franchisobiorca może być udziałowcem spółki-franchisodawcy? 1477

M. 03.03.2004 *.ARennes-204-1-12-225.w81-53.abo.wanadoo.fr

Proszę o pomoc w rozstrzygnięciu kwestii prawnej: czy osoba prowadząca działalność gospodarczą, będąca franchisobiorcą może być jednocześnie udziałowcem w firmie franchisodawcy?

Redakcja 03.03.2004 *.www.profitsystem.pl

262
Z prawnego punktu widzenia nie ma przeciwskazań. Są sieci franchisingowe które tak robią - np. Chata Polska lub Muszkieterowie.
Szkodliwe może to być w chwili kiedy udziały obejmują nie wszyscy biorcy, tylko wybrani. Wówczas możemy mieć do czynienia z konfliktem interesów.

Makler 08.03.2004 *.yj58.internetdsl.tpnet.pl

Poza tym należy pamiętać, że jeśli spółka wejdzie na giełdę to udziałowcem może stać się każdy. Również biorca.

pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.