Forum: rachunkowość,podatki 1475

jowita 03.03.2004 *.cz42.internetdsl.tpnet.pl

szukam wszelkich informacji na temat franchisingu ale od strony podatkowej , księgowań w praktyce itd.głównie chodzi mi o ujęcie środków trwałych farnchisingodawcy w księgach farnchisingobiorcy oraz wzajemnych rozliczeń- może ktoś mi coś poradzi?

jo.. 04.03.2004 *.cz42.internetdsl.tpnet.pl

czyli nikt nie zna się na rozliczaniu czy nikt się nie rozlicza?

Makler 08.03.2004 *.yj58.internetdsl.tpnet.pl

Środni trwałe franchisodawcy? Nie rozumiem. A co ma do nich franchisobiorca. Prowadzisz przedsiębiorstwo jak każde inne, poza tym, że płacisz za licencję (również vat), dodatkowo z tego co wiem amortyzujesz ją, jak każdą inną.
Cała polityka.

jo.. 09.03.2004 *.cz42.internetdsl.tpnet.pl

czyli powinnam otrzymać od tzw.dawcy licencję? czy powinna być (do amortyzacji) określona wartość tej licencji?w umowie zawarta jest możliwość korzystania ze znaków towarowych ale korzystanie jak sądzę rozliczam w tzw.opłacie franchisingowej co miesiąc (czy to jest ta licencja?)

jo.. 11.03.2004 *.cz42.internetdsl.tpnet.pl

Szanowni "Dawcy" podpowiecie mi coś?- może nudzę ale to dla mnie ważne- przecież musiała "utrzeć" się jakś praktyka w tym zakresie-środki trałe ujęłabym na koncie pozabilansowym(w końcu są u tzw.biorcy), za prowizję-faktura(przychód) za opłatę franchis.ja otrzymuję f-rę(koszt)czy coś jeszcze?

Ania 09.02.2005 *.ip-83-238-128-34.netia.com.pl

1
ja również poszukuję informacji na temat franchising-u w aspekcie podatkowym i rachunkowym. Za każdą informacje bedę bardzo wdzięczna

Magik 09.02.2005 *.bnn68.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
czesc, w polskiej drobnej feanczyzie placimy fakture za najem lokalu i sprzetu oraz oplate franczyzowa i tyle. nikt sie nie bawi w nic innego, bo sa to umowy tak nie stabilne, a czesto nastawione na to aby dawca zarobil kosztem biorcy, ze nikt nie chce wiazac sobie rak.
Pozdrowionka Magik

relod 09.02.2005 *.dial-949.jgora.dialog.net.pl

polecam www.microfirma.pl

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.