Forum: Piotr i Paweł 1475

Adam 23.04.2004 *.pa9.lublin.cvx.ppp.tpnet.pl

Znam sieć nie całkiem od środka, ale z bardzo bliska, od kiedy mieli 4 sklepy. W mojej ocenia bardzo dobry koncept na biznes. Wymaga dosyć dużych nakładów ale ma szansę. Oferta wyraźnie skierowana do bogatszego klienta. Fresh Food podany chyba na najwyzszym poziomie w Polsce szczególnie mięso i wędliny. Z tego co wiem osiągają obroty około 2000 zł z metra miesięcznie przy sklepach 500 m2 +. Co jest niezłym wynikem, wysokie ceny (porównywalne ilościowo zakupy w biedronce to 60% ceny w PiP) dosyć wysokie koszty (pełna obsługa lady mięsnej itd.) ale chyba sie opłaca. W moim mieście Pile działa od kilku lat franczyza na około 1600 m2 sprzedażowej i zdominowali segment supermarketów. O ile wiem w Poznaniu otwierają tylko własne sklepy a w kraju franczyza, ale tylko do Wisły. Polecam kontakt z nimi, nie widziałem umowy franczyzowej ale nowe otwarcia np. Blue City w Warszawie sugerują, że pomysł się sprawdził.

Irek 23.04.2004 *.ajc103.neoplus.adsl.tpnet.pl

W Blue City to nie franszyza. I nie wiadomo czy się sprawdzi. Warszawiacy nie mają zbyt wielkich oczekiwań od sklepu. Wystrczy im byle co.

Adam 24.04.2004 *.pb188.pila.cvx.ppp.tpnet.pl

Czy "Piotr i Paweł" się sprawdzi to nie mam większych watpliwości, przy takich kłopotach z najmem wydusili 3-5 Euro/m2 czynszu więc sobie poradzą.
Co do standardu to Irek wylicz sklepy sieciowe w Polsce gdzie jest lepszy standard, bo ja jakoś nie moge znależć w pamięci....:-).

A tak przy okazji to ciekawą kwestią jest czy BLUE CITY się sprawdzi, szcególnie w perspektywie kolejnych otwarć Centrów Handlowych w Warszawie?

Irek 24.04.2004 *.aje126.neoplus.adsl.tpnet.pl

Widzę, że mnie nie zrozumiałeś Adamie. Ja też uważam, że Piort i Paweł to sklepy o największym standarcie w Polsce. Chodzi mi o to, że Warszawiaków trzeba będzie długo wychowywac do takiego sklepu. Im jest wszystko jedno gdzie kupują. Ale jeżeli rzeczywiście mają tak niski czynsz to z pewnością dadzą radę. Mają czas na czekanie aż wyselekcjonuje się odpowiedni klient.

Redakcja 22.06.2005 *.www.profitsystem.pl

263
Szanowni Forumowicze!

W nr 14 "Franchising Info" dokonujemy przeglądu rynku sklepów spożywczych. Sklep spożywczy to najczęściej wybierany przez Polaków pomysł na biznes. Czy jest on opłacalny? Odpowiedź znajdziesz we „Franchising Info”. Zachęcamy do lektury!

Zamów 14 numer magazynu w franchising.pl/ksiegarnia/.

"Biznes nasz powszedni”
Sklep spożywczy jest najczęściej wybieranym przez Polaków pomysłem na biznes. W artykule opisane są następujące sieci: Leclerc, Leader Price, Grupa Muszkieterów, Piotr i Paweł, Albert, Żabka, Chata Polska, Delikatesy Centrum, Euro sklep, eLDe, Spar, Groszek, Markecik, Lewiatan Wielkopolska i Wioska Jażyniec.

Redakcja 22.06.2005 *.www.profitsystem.pl

263
Szanowni Forumowicze!

W nr 14 "Franchising Info" dokonujemy przeglądu rynku sklepów spożywczych. Sklep spożywczy to najczęściej wybierany przez Polaków pomysł na biznes. Czy jest on opłacalny? Odpowiedź znajdziesz we „Franchising Info”. Zachęcamy do lektury!

Zamów 14 numer magazynu w franchising.pl/ksiegarnia/.

"Biznes nasz powszedni”
Sklep spożywczy jest najczęściej wybieranym przez Polaków pomysłem na biznes. W artykule opisane są następujące sieci: Leclerc, Leader Price, Grupa Muszkieterów, Piotr i Paweł, Albert, Żabka, Chata Polska, Delikatesy Centrum, Euro sklep, eLDe, Spar, Groszek, Markecik, Lewiatan Wielkopolska i Wioska Jażyniec.

Redakcja 22.06.2005 *.www.profitsystem.pl

263
Szanowni Forumowicze!

W nr 14 "Franchising Info" dokonujemy przeglądu rynku sklepów spożywczych. Sklep spożywczy to najczęściej wybierany przez Polaków pomysł na biznes. Czy jest on opłacalny? Odpowiedź znajdziesz we „Franchising Info”. Zachęcamy do lektury!

Zamów 14 numer magazynu w franchising.pl/ksiegarnia/.

"Biznes nasz powszedni”
Sklep spożywczy jest najczęściej wybieranym przez Polaków pomysłem na biznes. W artykule opisane są następujące sieci: Leclerc, Leader Price, Grupa Muszkieterów, Piotr i Paweł, Albert, Żabka, Chata Polska, Delikatesy Centrum, Euro sklep, eLDe, Spar, Groszek, Markecik, Lewiatan Wielkopolska i Wioska Jażyniec.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.