Forum: Bezpośredni nadzór - kierownik salonu franczyzowego 1477

... 21.05.2002 *.

Witam.Interesuje mnie czy ktos z Was wie w jakich firmach dzialajacych na zasadach franchisingu kierownik franchisingowy jest zatrudniony przez franchisidawce a nie franchisibiorce.

Adam 22.05.2002 *.

W żadnych. Chyba, że masz na myśli własne jednostki systemu - ale wtedy nie nazywa się to kierownik franchisingowy.

Zibi 23.05.2002 *.

Wiele sieci franchisingowych zapisuje w swoich umowa franchisingowych wariant, że w przypadku gdyby franczyzobiorca nie wywiązywał się ze swoich zobowiązań m.in. finansowych (duże zaległości z płatnościami) może przejąć zarząd nad punktem franchisingowym - oczywiście w przypadku gdy jest głównym najemcą powierzchni na której stoi punkt, a biorca jest tylko podnajemcą.

marta 28.05.2002 *.

ja znam ponieważ jestem kierownikiem franchisingowym prowadzącym bezposredni nadzór nad jednostką działającą na zasadach franchisingu. Nie stanowi to sytuacji wyjątkowej.

Michał 28.05.2002 *.

Ale i tak zatrudnia go franczyzobiorca, nigdy franczyzodawca.

Zibi 31.05.2002 *.

W wielu umowach franchisingowych jest zapis że w momencie kiedy punkt prowadzony franczyzobiorcę żle funkcjonuje (pojawiają się np. problemy z utrzymaniem standardów sieci, zaległości finansowe), zarząd nad punktem na czas naprawienia nieprawidłowości może przejąć franczyzodawca, i w takiej sytuacji zatrudnia on kierownika na koszt biorcy

marta 11.06.2002 *.

Zatrudnia mnie franchisodawca nie franchisobiorca. sprawuję bezposredni nadzor nad franchisobiorcą Moja rola polega na nadzorze oraz właściwej organizacji pracy. Naprawdę w Polsce nie ma podobnych rozwiązań pomijając sytuacje wyjątkowe o których wspomniałeś?

Puzon 14.06.2002 *.

Sadzę, że można przypadkach nieudolności franchisobiorcy mówić tylko o doradcy poleconego przez franchisodawcę, a opłacanego przez franchisobiorcę. I to uważam za całkiem normalne.

pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.