Forum: Franchising – czym to się je?

  • strona:
  • 1
  • 2
27.05.2002
Michal
*

Chciałem zauważyc, iz w artykule Panów Arkadiusza Słodkowskiego i Andrzeja Krawczyka w części zatytułowanej "Franchising – czym to się je?" wystąpił błąd. Nie wiem czy Panowie wiedzą ale TelePizza nie stosuje frenchaisingu. Wszystkie lokale tej sieci są własnością firmy.
Pozdrawiam

27.05.2002
Michał Wiśniewski, red. portalu
*

Informacja jest prawdziwa: Telepizza jest jedną z największych sieci franchisingowych w Europie. Budowę swojej sieci w Polsce rozpoczęła od jednostek własnych systemu. Obecnie pierwsi franchisobiorcy uruchamiają swoje lokale.

30.05.2002
Mario_Kraków
*

Kochani, mój promotor odrzucił moją prace magisterską uważając, że nie ma w niej nic ciekawego...
Dał mi temat FRANCHISINGU i nie wiem jak sobie poradzę. Może to głupio zabrzmi, ale może ktoś poratowałby mnie jakimiś materiałami.

Pozdrawiam Mario

28.11.2002
PIQŚ
*.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl

Mario: prześlij mi swojego emaila na mój: piqs@poczta.fm

24.03.2003
alien
*.magma-net.pl

franchising: korzystania ze znaku firmowego,co tam duzo bedziemy gadac;)

25.03.2003
babe
*.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl

ktos kto to wymyslil to typowy egoista...ludzie nie dajcie sie zwariowac!!!!

08.12.2003
prl
*.233.181.214

Mario!
Mam ten sam problem, tyle, że sama sobie taki temat wybrałam. Mam nadzieję, że poszło Ci dobrze. Będę wdzięczna jeśli dasz mi znać.
prl_k@poczta.onet.pl
Gocha

08.03.2004
Ika
*.sosnowiec.sdi.tpnet.pl

Właśnie dostałam propozycję pracy i dowiedziałam się ,że mam pracować w grupie franchisingowej w dość dużej firmie. Szczeże mówiąc nie bardzo się orientuje z czym to sie je i na czym to polega .Trochę poczytałam na ten temat , ale nie jestem do końca przekonana, czy mzm się czego obawiać?

19.03.2004
do iki
*.199.233.234

Twoja szczerość mnie rozbraja

20.03.2004
Piotr
*.kknjo.univ.gda.pl

Przeczytaj książki Robert'a Kiyosaki'ego
"Bogaty ojciec, biedny ojciec"
"Kwadrant przepływu pieniędzy"
i są jeszcze w Polsce chyba dostępne dwa tytuły ale nie pamiętam.

Pozdrwaiam

30.03.2004
Arek
*.8.179.146

Franchisinig jest dobry ale w Polsce najlepsze tematy umierają !! Tak już nasza mentalność

30.03.2004
Arek
*.proxy.aol.com

Jak mowi stare niemieckie przyslowie:zapros polaka do swojego kraju a uczynisz go swoim niewolnikiem ......w te same pendy idac..Tak brzmi motto Franchisingu ..Znajdz sobie wyplacalnego biorce,a uczynisz go swoim niewolnikiem.HISTORIA MA ZAWSZE RACJE

30.03.2004
Turek
*.proxy.aol.com

FR. sie z tym je(franchise - przywilej, koncesja), sposób współpracy podmiotów gospodarczych, z których jeden posiada kapitał (franchising biorca), drugi zaś dysponuje sprawdzonymi metodami działania (franchising dawca). Inaczej mówiąc, określone przedsiębiorstwo udostępnia swoją wiedzę, technologię, znak firmowy i pomoc w zastosowaniach innemu przedsiębiorstwu, które otrzymując od franchising dawcy “sposób na przedsiębiorczość" zobowiązuje się do działania zgodnie z wynegocjowanymi i zapisanymi w umowie zasadami

16.04.2004
Ewa
*.staporkow.sdi.tpnet.pl

piszę pracę licencjacką na temat franchsingu zrobiłam to świadomie po zapoznaniu się z tematem, sądzę że możliwości w Polsce są duże tylko czy my to wykorzystamy, potrzebuję wzór umowy franchisingowej

16.04.2004
Anonim
*.dolsat.pl

Jest na tej stronie moja droga.

02.01.2005
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Adnotacja do wypowiedzi Piotka z dn. 20.03.2004
Pzostałe tytuły Kiyosakiego:
"Inwestycyjny poradnik bogatego ojca",
"Mądre bogate dziecko",
"Szkoła biznesu".
Serdecznie polecam, bardzo ciekawe książki.

11.01.2005
Marcinek
*.gorzow.mm.pl

DO Ewy
Możesz dać rzucić okiem na plan twoje pracy licencjakiej?
Stoję przed pracą mgr i nie wiem jak sie zabrać do tego.
cool1@o2.pl

19.05.2005
wypowiedzi: 5
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

witam
mam ochotę podjąć współpracę z "dawcą" , czytam , czytam różne oferty i tak za bardzo nie umiem w nich znależć różnicy jeśli codzi o franczyze a system partnerski , oferty, wymagania są bardzo podobne.( licencja , opłaty)
Proszę o info jaka jest główna różnica pomiędzy nimi. Bo już zaczynam sądzić iż niektóre firmy opisują że działają na zasadzie franschisingu a wcale tak nie jest ! Pomóżcie to zrozumieć " łopatoligicznie" , może jakie są główne zapisy w umowie partnerskiej a jakie fransch?

21.05.2005
wypowiedzi: 5
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

skoro tak mało ludzi na forum to może redakcja skrobnie coś od siebie, w najbliższym czasie spotykam się z "dawcą" syst partnerskiego i nie chciałabym zadać głupiego pytania,
pozdrawiam , piszczie....

31.05.2005
wypowiedzi: 63
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

...nie ma głupich pytań - są głupie odpowiedzi
(choć poeta miał inne zdanie - na co się da rozum.......)

  • strona:
  • 1
  • 2

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.