Forum o artykule: Bariera 100 tysięcy złotych 1478

adam 01.04.2004 *.ga218.internetdsl.tpnet.pl

Poziom finansowania do 2-3 mln zł, to trochę za mało np. dla firmy Stadoil. Wg. wypowiedzi ich przedstawiciela potencjalny franczyzobiorca powinien być przygotowany na wydatek 1 mln ale dolarów!

Arek 01.04.2004 *.cache-frr-ad10.proxy.aol.com

No i co ztego?Twierdzisz?,pytasz?.O co ci chodzi.Cos nie tak?.Sprecyzuj sie!!

adam 02.04.2004 *.ga218.internetdsl.tpnet.pl

Skomentowałem artykuł na portalu vide: Bariera 100 tysięcy złotych, który jest na stronie głównej lub w archiwum. Tytuł nie jest mój lecz artykułu.

Stoma 04.04.2004 *.cache-frr-ad10.proxy.aol.com

I co z tego wynika

Anonim 05.04.2004 *.ga218.internetdsl.tpnet.pl

Z tego artykułu wynika, że poziom finansowania zamyka się w górnej półce 2-3 mln zł, ja natomiast podałem, poziom firmy Stadoil w Polsce, gdzie wejscie we franczyzę zaczyna się od poziomu 1 mln ale dolarów. Ot takie male sprostowanie:)
30.03.2004

Bariera 100 tysięcy złotych

Istniejąca w Polsce oferta sieci franchisingowych pozwala biorcy licencji wystartować z biznesem z różnych poziomów finansowania: od 2 tysięcy do 2-3 mln. zł. Rozstrzał pomiędzy najniższą, a najwyższą sumą inwestycji w placówkę jednego ze 170 systemów jest więc olbrzymi, każdy kto dysponuje wolnymi środkami może znaleźć coś dla siebie. Najdroższe są stacje benzynowe. Więcej trzeba zapłacić za uruchomienie i zakup licencji franczyzowej restauracji McDonald’s, potrzeba prawie 1 mln zł. Zamożni pasjonaci win za około 300 tys. zł mogą się stać właścicielem ekskluzywnej piwnicy – sklepu pod szyldem La Passion du Vin. Do najtańszych zalicza się drobne usługi, np. licencja Modry Słoń to wydatek około 2 tys. zł oraz drobny handel, np. licencja na punkt z wodami toaletowymi Nicole kosztuje w zależności od ilości oferowanych w asortymencie „zapachów” ok. 10-24 tys. zł Niewielkim kosztem, ok. 10 tys. zł, można uruchomić na zasadach franchisingu produkcyjnego własną działalność montażową profili drewnianych do okien, stając się biorcą licencji firmy Stollar Systemy Okienne z Olecka. W punkty z produktami i usługami telefonii komórkowej trzeba zainwestować już ok. 50-80 tys. zł. Aby prowadzić jedną z kawiarni Cafe Nescafe, trzeba wyłożyć 80-150 tys. zł. Za licencję salonu fryzjerskiego trzeba zapłacić ponad 100 tys. zł.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.