Forum: Gdzie większy wybór dawców? 1475

Tomek 24.04.2004 *.inet.ceron.pl

Witam.
Zaczynam dopiero poznawac tematyke franchisingu, jednak zastanawia mnie juz jedna sprawa.
Ok - na tym ortalu jest katalog, znalazlem podobne spisy zawierajace mniej wiecej te same sieci, lecz mam wrazenie ze jest ich duuuzo wiecej.
Jak szukac innych firm, z ktorymi mozna podjac tego typu wspolprace?
Nie jestem pewny czy pozostale dzialaja na zasadzie franchisingu..
Chodzi mi o marki typu Deichmann, Reserved, Pimkie, 4U i masa innych odziezowych sklepow firmowych. A takze gastronomia - Pizza Hut, KFC i inne..
Z góry dziekuję za odpowiedź.

Anonim 24.04.2004 *.aat14.neoplus.adsl.tpnet.pl

podtrzymuje pytanie??

pasikonik 24.04.2004 *.prosie8.aster.pl

Jak na przyszłego kandydata na przedsiębiorcę, to pytanie z cyklu "co robić gdy słyszę dzwonek telefonu" jest niepokojące. Ale rozumiem, ze to pytanie zółtodzioba, więc sorki i już z sympatią ... Możesz na przykład zadzwonić do właściciela tych marek i spytać się, czy w ogóle sprzedają franczyzę, licencję lub czy w jakikolwiek inny sposób pozwolą ci poprowadzić biznes pod ich marką. Pizza hut i KFC w Polsce nie sprzedaja licencji. Na tym forum jest sporo takich informacji, które ci pomogą, uzyj wyszukiwarki. Jak jakiejś firmy nie ma w katalogu, to może nie być franchisingowaa albo nie ma kasy na reklamę.

Jura 24.04.2004 *.prosie8.aster.pl

Na pytanie głowne wątku: gdzie więcej dawców, odpowiedź jest prosta - nigdzie. Widziałem jakieś smieszne stronki z paroma ofertami, które wygladaja jak piramida, marketing wielopoziomowy albo jakaś inna wirtualna ściema. Na tej stronie jest najwięcej znanych marek, godnych zaufania. Są też syfy jak Aristo, ale rozumiem, że biznesmenami zostaja inteligentni i sciemy wychwycą.

Anonim 24.04.2004 *.aat14.neoplus.adsl.tpnet.pl

pasikonik chyba nie o taka odpowiedz chodzilo? tomkowi raczej chodzilo o jakies inne strony na ktorych reklamuja sie franchisingodawcy. tak mi sie wydaje:)

manager sklepu RESERVED 25.04.2004 *.pb134.pila.cvx.ppp.tpnet.pl

Tomusiu, mogę ci tylko podpowiedzieć, że RESERVED ma franczyzę, kilka salonów w POlsce głównie mniejsze miasta, duże obstawiają sami.

Co do wymagań, ok. 1500 zł/m2 inwestycji w lokal w super lokalizacji (wielkość zależy od wielkości miasta ale co najmniej 300m2). Poza tym warunki handlowe bardzo dobre, np. odroczona płatność za towar, wsparcie marketingow w postaci dostępu do materiałow typu Bilboard (wieszasz na swój koszt.

GENERALNIE POLECAM jako biznes , ale są bardzo trudni w rozmowach, mają potencjalnych biorców w głębokim poważaniu, bo stoją do nich w kolejce....
Z drugiej strony trudno się dziwić :-))

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.