Forum: Bailine -czy ktos sie juz ma doswiadczenia z tym franczyzodawca 1475

cascata 30.07.2004 *.gateway.zst.edu.pl

1
Czy ktos juz staral sie o ich franczyze lub ja prowadzi. Ja jestem pelen wątpliwosci po spotkaniu z ich przedstawicielem w Polsce. Firma działa w Norwegii i nie ma filii w Polsce . Proszę o wasze doświadczenia i opinie.

pola 24.11.2004 *.217.153.94.251

2
Miałam kontakt z Panem "Przedstawicielem" Bailine, nie będę komentować jego poziomu. Dziękuję Bogu, że byłam na tyle dociekliwa, że porozmawiałam z Paniami prowadzącymi salony. Pan "Przedstawiciel" opowiada niestworzone rzeczy oferując fantastyczne zarobki a rzeczywistość jest niestety inna. Salony ledwie wiążą koniec z końcem, opłata franszyzowa jest na nienormalnie wysokim poziomie a w zamian nie ma nic, żadnego wsparcia promocyjnego, żadnych szkoleń bo przecież samego faktu istnienia Pana "Przedstawiciela", którego poziom już sobie określiliśmy nie można nazwać wsparciem. Ten człowiek nie ma pojęcia o niczym, w jednym z miast otworzył salon w odległości niespełna 3 km od istniejącego już salonu, nie muszę opisywać do czego doprowadził. Przestrzegam przed tym systemem. Jak ktoś ma jednak ochotę proponuję spotkanie z Panem "Przedstawicielem" i telefon do któregoś z istniejących salonów, zapewniam że po spotkaniu i telefonie ochota natychmiast przejdzie.

MC 29.12.2004 *.aav186.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ponieważ jest pani bardzo źle poinformowana, a swoje opinie opiera tylko na bezpodstawnych pomówieniach i błędnych domysłach, postanowiłem wyjaśnić kilka kwestii:

Jeżeli chodzi o szkolenia to odbywają się one kilkakrotnie w ciągu roku. W 2004 r. na terenie naszego kraju odbyły się dwa szkolenia, a w całej organizacji dokonaliśmy ponad 30 spotkań i szkoleń w których każdy członek organizacji może uczestniczyć.

Jeżeli chodzi o położenie salonów to pragnę poinformować, iż wspólnie doszliśmy do porozumienia oraz akceptacji lokalizacji przed otwarciem kolejnego salonu. Takie położenie salonów (odległość międzu salonami ca 4 km) nie stanowi żadnego problemu w tak dużym mieście. Obydwa salony prowadzą działalność już ponad 2 lata i stosują wspólny marketing by obniżyć koszy, co jest jak najbardziej korzystnym narzędziem podnoszącym wizerunek firmy.

Co do prowadzenia salonu i osiąganych przez właścicieli zysków; jest to rzeczą indywidualną zależną od nakładu pracy danej osoby oraz świadczenia odpowiedniego serwisu klientom.

Bailine nie powinno się mylić z wygranym losem, ale trafną biznesową decyzją.
Jeśli we własnym salonie właściciel będzie tylko bywał lub zarządzał nim przez telefon, nic z tego nie wyjdzie, i nie pomoże nawet najlepsza marka.

Więcej: „BusinessWeek”, nr 16, 20

Prowadząc własny salon przez ponad 5 lat zdążyłem dokładnie poznać walory naszego biznesu, a opłata prawna nie różni się znacząco od podobnych firm franchisingowych.

pola 08.01.2005 *.ns.si11.com

2
Fantastycznie, że Pan to tak super widzi, jednak Panie prowadzące salony obok siebie widzą do zupełnie inaczej, z ledwością utrzymując swoje biznesy. Co do Pańskich super doświadczeń w prowadzeniu salonu Bailine, to również gratuluję optymizmu zważywszy na fakt, że salon, który Pan z takimi "sukcesami" prowadził już nie istnieje. Czyżby okazało się, że prowadzenie salonu jest dużo mniej opłacalne niż pobieranie prowizji od nowootwieranych salonów i kobiet, które biedne wierzą w te wszystkie Pana historie o super biznesie.

bigbit 11.01.2005 *.217.153.94.251

Byłem zainteresowany otwarciem salonu w Krakowie. Po spotkaniu z Przedstawicielem postanowiłem porozglądać się uważniej i wybrałem się do odległego Szczecina, gdzie podobno miał być salon wzorcowy, prowadzony przez Pana MC, to co zobaczyłem na pewno z wzorcem nie miało nic wspólnego a więc nie dziwię się że już nie istnieje. Dzwoniłem też do salonów. Nie usłyszałem złego słowa ale superlatyw też nie było. Biznes jest typowo sezonowy, salony ciężko pracują w sezonie wiosennym żeby zarobić na gorsze miesiące kiedy nie zarabiają nawet na koszty. Zdecydowałem że za 22 000 Euro (tyle kosztuje przystąpienie do sieci) poszukam lepiej zorganizowanego biznesu.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.