Forum: Czy ktoś wspołpracuje z firmą Mila Media? 1475

jamajka 05.08.2004 *.bni131.neoplus.adsl.tpnet.pl

5
Zapoznałam się z ofertą firmy Mila Media,jest dość atrakcyjna. Chciałabym poznać głosy ludzi,którzy wiedzą coś na temat działania Grupy inkaso...

xoop 08.08.2004 *.bqm135.neoplus.adsl.tpnet.pl

Akurat Milamedia ma wg mnie chyba bardzo atrakcyjną ofertę. Znajoma, która przesiadła się programu Inkasa na Bilon (to własnie ten od Milamedia) jest bardzo pod wrażeniem, szczególnie tego, że może przyjmować ZUSy i że na dniach mają ruszyć opłaty skarbowe (zobaczymy). Bilon wciąż jest nowelizowany i ulepszany i jest przygotowany do współpracy z kilkoma bankami, nie skazuje Cię na jeden jedyny. Była taka historia, że coś nie grało we współpracy z jednym z banków, tzn. raz było ok, a innym razem problemy. Nowelizacja Bilonu była dostępna na www podobno następnego dnia.
Milamedia chyba od niedawna działa na rynku, ale bardzo intensywnie pracuje nad swoim produktem. Nie dostajesz samego programu, dostajesz startowy pakiet reklam i ulotek, plus całkiem niezłą prowizję. Ma ktoś na tych zasadach w ofercie 30 gr za przelew ? - bo to jest chyba najważniejsze, no nie ?. Ciekaw jestem jak jest u innych. Ma ktoś dane o prowizjach ?

Streamers 08.08.2004 *.serwer.tvgawex.pl

Chciałem z tą firmą współpracować. Przysłali mi do domu umowę z której wynikało ze mam wpłacić ok 6 tyś na ich konto i podpisać jakąś umowę szkoleniowa po czym przyjedzie do mnie ich pracownik i przeszkoli mnie z obsługi ich programu. Zaznaczyli ze musze posiadac swoj komputer, czytnik kodów kreskowych, drukarkę, zabudowę agencji,(jaką chce, nic nie narzucają). I pomyslalem sobie podpiszę umowę szkoleniową bo tak sie nazywała zapłace sporo pieniedzy, przyjedzie pan pokaże mi obsługę programu i na tym skończy się współpraca. I zrezygnowałem z ich usług.Za samo szkolenie i program wydac 6 tyś? nie dorzeczne. W PF Mieszko lub Grosiku płaci się 7 - 8 tyś i w tej cenie jest wszystko.

xoop 08.08.2004 *.bqm135.neoplus.adsl.tpnet.pl

Znajoma uruchomiła punkt w oparciu o Milamedia w czerwcu, a od 1 sierpnia wystartowała z drugim(też milamedia). Myślisz, ze babrałaby się tym, gdyby to była taka kiszka?
Zgodzę się, że to młoda firma, ale byle komu banki nie dają 0.30 gr prowizji, i to mnie akurat do nich przekonuje. Dodatkowo ZUSy i te skarbówki, które mają wejść (dla mnie to będzie wyznacznikiem, czy warto, czynie warto). Kto jeszcze ma taką ofertę ? Za te 5000 dostajesz też reklamowy pakiet startowy, o czym nie wspomniałeś. I to wszystko bez płacenia franszyzy. Jeśli znasz bezfranszyzowe inkaso, które ma lepszą ofertę, to ja bardzo chętnie się zapoznam.
Tak na marginesie: na czym ma polegać wg Ciebie późniejsza współpraca z bezfranszyzową firmą ?

xoop 08.08.2004 *.bqm135.neoplus.adsl.tpnet.pl

podyskutujmy, bo może czegoś nie biorę pod uwagę. Dzwoniłem do informatyka z Milamedia i dowiedziałem się, że program nie ma wygórowanych wymagań sprzętowych, może być sprzęt nowy, a może być też używka za 700 zł w tym monitor. Drogim elementem jest drukarka, bo ich program ma możliwość wydruku dokonanych wpłat, powiedzmy za igłową 300-400 zł. Najdroższym - czytnik kodów, ale też mają już podobno wydeptaną ścieżkę i producenta, 600 zł. I tu ciekawostka: w odróżnieniu od innej firmy również z Koszalina gość mi odradzał kupowanie takich urządzeń na Allegro, bo można się rozczarować. Akurat zgodzę się, że na tym nie należy oszczędzać.
Dla porównania GROSIK: płacisz franszyzę, wpłacasz pieniążki do firmy i nie masz już nad nimi kontroli, przelewy są realizowane często ponad tydzień, jak są reklamacje, to jesteś bezsilny, jak np. punkt w Kielcach.
Więc co ? Argumentem pozostaje zabudowa ?

Streamers 08.08.2004 *.serwer.tvgawex.pl

A czytałeś tą umowę Milamedia. Dlaczego oni pobieraja 6 tyś za samo szkolenie i program? Nic w tej umowie nie jest napisane o żadnym banku. Mogliby coś wspomnieć że mają podpisana umowę z jakimś bankiem. A w umowie masz napisane że płacisz tylko za szkolenie. A co z resztą. Po zamknięciu punktu musisz lecieć do banku ( nie wiem czy jednego bo raz piszesz ze maja podpisane umowy z bankami) i załatwić te przelewy. Banki pracują do godz. 18. I co jezeli masz punkt otwarty do 18.
Nikt nie zna tej firmy. Jaki klient wejdzie do punktu Inkaso. I te ceny za opłaty wszystko 1,5zł. I tak nie przekonasz mnie. Nikomu nie zapłacę za samo szkolenie 6 tyś. Żeby jeszcze w tej umowie cos było zagwarantowane.

xoop 09.08.2004 *.bqy144.neoplus.adsl.tpnet.pl

Z tego co wiem mają umowy z przynajmniej 2ma bankami. Wiesz, ja nie chcę Cię przekonywać, sam zbieram informację, które przeoczyłem, ale w tym co na stronie milamedia jest:
Każdy z naszych partnerów ma własne konto gospodarcze i na to konto wpłaca zgromadzone środki (my wskazujemy bank, w którym mamy preferencyjne warunki). ... to że banku nie podali akurat w pełni rozumiem. Nie wiem jak to jest w umowie, ale podejrzewam, że tak samo.
Czemu uważasz, że nie przyniosą rachunków ? Znajoma ma 140-160 dziennie na pierwszym punkcie, mając na dodatek albo Mieszka albo Grosik pod nosem. To jest kwestia przekonania klienta. Ludzie się bali, a ona sama zachęcała, żeby zapłacili jeden rachunek i telefonicznie sprawdzili, jak długo pieniążki będą wędrowały na właściwe konto. I wygląda, że tym przejeła trochę klientów Mieszka.
Gdyby było inaczej - nie zakładałaby drugiego punktu.. Milamedia nie daje samego suchego programu, poczytaj to co jest w ofercie,np:
atrakcyjne warunki prowizyjne w Banku z którym współpracujemy,
specjalistyczne oprogramowanie i bezpłatną aktualizację programu BILON oraz PARTNER
bezpłatne materiały reklamowe: flaga, ulotki 3000 szt., 2 szyldy reklamowe format 1000x1500, flagi Gi.
Nie wiem jeszcze co to jest ten PARTNER, ale naprawdę nie znajduję na to argumentów czemu uważasz, że Mieszko czy Grosik jest lepszym wyjściem ? Może napradę coś pomijam ? Samo logo i zabudowa chyba nic znacznego nie stanowi ?
Rzuć jakiś argument na ich korzyść.

Streamers 09.08.2004 *.serwer.tvgawex.pl

Wszystkie zabu8dowy w Mieszko czy Grosiku posiadaja jednakowy wygląd. Są jednakowe standardy. Mieszko posiada lepszy program do obsługi punktu. Mniej pieniędzy trzeba zinwestować. A w Milamedia ta umowa mnie nie przekonała. Kontaktowałem się z prawnikiem i nie można podpisywać takiej umowy w której nic nie jest zawarte poza szkoleniem!!!

xoop 09.08.2004 *.bqy144.neoplus.adsl.tpnet.pl

No, teraz konkrety, a w czym program milamedia jest gorszy ? bo ja mam akurat całkiem pozytywną opinię o nim, widziałem jak działa.
Mniej pieniędzy musisz zainwestowac, dokładnie o zabudowę, ale więcej pieniędzy Ci zostaje, bo to Twoja działalność, a nie franszyza. To mnie zdecydowanie przekonuje.
Napisz coś o programie, bo to mnie zwłaszcza interesuje.

iwona 09.08.2004 *.gl234.internetdsl.tpnet.pl

48
witam.Interesuje mnie wątek umów miedzy bankiem a Mila Media.Jakie banki podpisały umowę,jaka jest zasada kontaktu z nimi? Serwer bankowy,łącze tunelowe? I kto robi przelewy z konta na które wpływa pieniadz po zamknięciu punktu? Włacciciel punktu, ktoś z Mila Media czy bank jako pośrednik?

jamajka 10.08.2004 *.bmz240.neoplus.adsl.tpnet.pl

5
Miło mi,że pojawiło się tyle głosów na temat Mila Media. Wciąż jednak nie jestem do końca przekonana,szczególnie razi mnie perspektywa wspólpracy z bankiem Millenium, z ktorym mają podpisane umowy. wszak to do tego banku będą trafiały pieniądze płatników.I co dalej? Na ile można wierzyć Millenium?

iwona 11.08.2004 *.gl234.internetdsl.tpnet.pl

48
Niestety-słyszy niezbyt pohlebne opinie na temat tego banku.Nie znam go dokladnie ale jest drogi i mało popularny.

jamajka 11.08.2004 *.bmu36.neoplus.adsl.tpnet.pl

5
A może jest ktoś ,kto już rozpocząl współpracę z Mila Media i wie jak to wygląda od wewnątrz?

xoop 11.08.2004 *.bqp244.neoplus.adsl.tpnet.pl

eee. no... bez przesady z tym Millennium. Akurat jest tańszy, łatwiej dostępny niż np.Raiffesen. Program daja całkiem znośny, prowizję mają dobrą 0.30 gr. Nie ma problemów z dodzwonieniem się na nr dostępowy, mozna realizować przelewy z poziomu internetu. Co ważne: sama wpłacasz do nich pieniądze (do banku) i sama nimi dysponujesz. To jest chyba bardzo istotne, że pieniądze, które są Ci powierzone, są cały czas pod Twoją pieczą, że nie wpłacasz ich do firmy, nie zastanawiasz się, czy nie będą gdzieś przetrzymywane.Dla mnie to bardzo istotne. Nie bardzo wiem na co tam mozna narzekac ? Ktoś mi powie w czym ta oferta jest zła ? Ja chcę z Milamedia podpisac umowę na dniach, ktoś naprawdę zna lepszą ofertę ?

xoop 11.08.2004 *.bqp244.neoplus.adsl.tpnet.pl

Iwona: Millenium mało popularny ? Sorry Iwona, gdzie Ty mieszkasz ?

xoop 11.08.2004 *.bqp244.neoplus.adsl.tpnet.pl

Iwona: Millenium mało popularny ? Sorry Iwona, gdzie Ty mieszkasz ?

jamajka 11.08.2004 *.bmu36.neoplus.adsl.tpnet.pl

5
Ja też chyba podpiszę z nimi umowę.xoop, a ty z jakiego miasta jesteś? Jeśli możesz informuj o dalszych działaniach, ok?

iwona 12.08.2004 *.gl234.internetdsl.tpnet.pl

48
xoop...jestem z gdyni.popularność nie liczę ilością placówek ale opinią i znajomością wsród klientów.podoba mi sie oferta ale sie zastanawiam.szukam "dziury w całym" by sie nie sparzyć..

xoop 13.08.2004 *.bpw138.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja - Kielce, też szukam 'dziury w całym', no ale nie znalazłem jeszcze takiej, która by mnie zniechęciła. Streamers napisał, że Mieszko ma lepszy program do obsługi punktu, ale nie napisał w czym. O bankach wiem 2 : Raiffeisen i Millenium, podobno jest trzeci. W Millennium są niższe prowizje, i nigdzie nie spotkałem bardziej konkurencyjnej oferty w tym względzie. Widziałem działający punkt na bazie Milamedia. Przelewy ZUS dodatkowo podnoszą atrakcyjność i myślę, że podobnie będzie ze skarbówkami. Program z Millennium jest dość łatwy w instalacji, a to też ważne w momencie kiedy komputer się wyłoży: szybkie i łatwe uruchomienie systemu. Bilon całkiem gładko współpracuje z nim. Interesuje mnie coś, co się Partner ma nazywać, nie wiem jeszcze dokładnie o co chodzi, ale podoba mi się, że jest jakaś nowa inicjatywa. Jest podobno nowa umowa o współpracy z Milamedia, też jeszcze nie czytałem.
A bank - jak bank. Jeśli jest na miejscu - no to dodatkowy plus, bo można pieniążkami natychmiast dysponować, a to chyba dla klienta bardzo istotne, jeśli chodzi o wiarygodność i terminowość przelewów. Jeżeli ktoś zna lepszą ofertę - to ja naprawdę jestem bardzo ciekaw, chętnie się zapoznam. Jeśli nic się nie wydarzy na przestrzeni 2-3 tygodni to myślę, że będę miał wyrobioną opinię.

Mariusz 13.08.2004 *.bel95.neoplus.adsl.tpnet.pl

XOOP mam pytanie do ciebie
ile kosztuje uruchomienie takiego punktu?

Znam jeszcze jedne bank który szuka chętnych na uruchomianie punktów w całej Polsce

Ale czy to się opłaci

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.