Forum: Agroplus - czy warto? 1475

flex 16.08.2004 *.akx246.neoplus.adsl.tpnet.pl

proszę o rady na temat AGROPLUS.

Maciek 16.08.2004 *.62.233.204.54

To smutne ale moim zdaniem istenienie tego typu systemów nie świadczy najlepiej o naszym kraju - często bywam u rodziny na wsi i wiem że większość tych, którzy mogą starać się o pieniądze z UE i już się na to zdecyduje zgłasza się do placówek samorządowych, które są wyznaczone do tej pomocy, i napotyka ludzi którzy nie wiedzą jak mają pomóc.
Pojawienie się placówek Agroplus daje jakąś nadzieje rolnikom i ludziom z małych miejscowości,z tą różnicą że pracownicy nie mówią tak jak ci samorządowi, że nie wiedzą do końca o co chodzi, udają natomiast ekspertów działając na zasadzie wyuczonych schematów wypełniania druków, biorcąc za to pieniądze nie dają gwarancji uzyskania pieniędzy. Podsumowując: "Agroplus uda się albo się nie uda - gwarancji nie dajemy". Niepokoi mnie fakt używania w reklamach (banery, plakaty, tabliczki informacyjne) symboli UE w sposób który moim zdaniem jest niezgodny z prawem i może wprowadzać w błąd petenta (mniej "uczony" może myśleć że jest to "urząd" UE) w tej sprawie mogę się jednak mylić.

MiWi 17.08.2004 *.net1.chomiczowka.net.pl

164
Nadużywanie symboli UE jest powszechne - nie sądzę, aby ludzie myśleli, że są agendą UE.

Maciek 17.08.2004 *.62.233.204.54

Mam w tej sprawie inne zdanie: trzeba pamiętać że ludzie na wsiach i małych miasteczkach są mniej jak to mówi mój znajomy "otrzaskani", jak już się na coś zdecydują to wpełni ufają ludziom których proszą o pomoc. Dla nich nie ma znaczenia czy jest to firma "X" i firma "Y", widzą symbole UE od której mogą dostać peiniądze.
Moim zdaniem jeden zły "doradca" występujący pod szyldem UE może zrobić wiela zła - oszukani będą mówić że UE jest zła, okradła ich i w przyszłości nie ma po co zwracać się do jej agend o pomoc i dotacje.

MINROL 26.08.2004 *.akx6.neoplus.adsl.tpnet.pl

AGROPLUS tworzy organizacyjne struktury wsparcia instytucjonalnego wsi i rolnictwa im szybciej zostanie to w Polsce zrobione, tym szybciej będziemy nadrabiać zapóźnienie gospodarcze w stosunku do innych krajów członkowskich UE.

Maciek 27.08.2004 *.62.233.204.54

Że coś trzeba zrobić w tym temacie i do tego szybko to racja ... ale trzeba to robić dobrze - idąc twoim tokiem rozumowania ja mogę założyć sieć społecznego komitetu kierowania ruchem na drogach, ponieważ teraz robią się korki w dużych miastach. Pomysł świetny ale bez odpowiedniego merytorycznego wsparcia i wiedzy, jak to robić wyjdzie dramat.
Nigdy nie mówiłem że jest to zły pomysł, moje wątpliwości budzą jedynie intencje (firma która tworzy sieć), wiedza którą posiadają dorady AGROPLUS i sposób promowania idei.

Krzysztof 28.08.2004 *.akb140.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie bardzo rozumiem twoje intencje. Na tym foeum większość osób "coś" krytykuje nie mając o tym pojęcia. Tak się składa że miałem kontakt z firmą Farmtec , która tworzy sieć Agroplus. Podchodzą do tego bardzo profesjonalnie i robią to wspólnie z Uniwerystetem Warmińsko Mazurskim. Oceniam ich bardzo pozytywnie.

MiWi 30.08.2004 *.net1.chomiczowka.net.pl

164
Zawsze łatwiej zakwestionować czyjeś intencje niż polemizować merytorycznie :)
Podajesz tutaj nazwę jakieś firmy o której nikt nie słyszał i powołujesz się na jakiegoś tajemniczego naukowca.
Powiedz co ich udział wnosi do tego biznesu, bo o tytuły naukowe jest dość łatwo - posłanki Begier i Hojarska też niedługo dorobią się tytułu doktora uniwerstytu Podkarpacko-Pirenejskiego.

hary 30.08.2004 *.akv62.neoplus.adsl.tpnet.pl

13
agroplus to nie jest profesjonalna sieć. miałem kontakt z jednym biurem ludzie byli totalnie niepoinformowani o tym co mają niby robić, a za wypełnienie wniosku chcieli 5 razy więcej niż odr(który co prawda powinien robić to za darmo)nie każdy może zostać doradcą i nauczyć się wypełniać wnioski. Jedyną sznsą są dopłaty na doradztwo o które agroplus starać sie będzie napewno,kwestią pozostaje czy zrobi to jako sieć czy pozwoli to zrobić biorcom?W przypadku wersji pierwszej biorcy podejrzewam nic nie dostaną.

hary 30.08.2004 *.akv62.neoplus.adsl.tpnet.pl

13
MIWI
mam pytanie kto niby jest tym tajemniczym naukowcem o co hodzi z tymi tytułami naukowymi?
Uniwersytet Warmińsko Mazurski, nie słyszałeś O CZYMŚ TAKIM?
A wypowiadzsz się na temat doradztwa i rolniczego i doktoratów.Zeby zabrać głos warto najpierw zapoznać się z tematem.Bo tacy jak ty zaniżją poziom dyskusji na tym forum i wprowadzaja ludzi w błąd, pleciesz coś nie wiesz o czym i pokazujesz jak to nic nie wiesz a krytykujesz, człowieku zastanów się co piszesz!!!!!!!!!!!!!

Maciek 30.08.2004 *.62.233.204.54

Uniwersytet Warmińsko Mazurski ma swoją siedzibę w Olszynie i jest chyba OK .... stwierdzenie że AGROPLUS współpracuje z tą uczelnią, oznacza że została podpisana jakaś umowa conajmniej na szczeblu dziekana któregoś wydziału lub rektora tej uczelni - czy mam to sprawdzić?

hary 30.08.2004 *.akv62.neoplus.adsl.tpnet.pl

13
maciek jakie symbole o czym ty mówisz?

MiWi 30.08.2004 *.net1.chomiczowka.net.pl

164
Zanim zaczniesz obrażać mnie i Maćka postaraj się odpowiedzieć na nasze wątpliwości. Co Agroplus robi wspólnie z Uniw. War-Maz? Założyciel skończył tą uczelnię? Jeden z wykładowców dorabia w Agroplus? Czy może widzą się wzajemnie z okna, bo są przy tej samej ulicy?

Proszę o fakty, a nie plotki! Informuję, że pisząc tą wypowiedź korzystałem z dorobku naukowego Oksfordu (ich słownik mam na biurku) i współpracuje z jednym z największych przedsiębiorstw w Polsce - Stoen S.A. (dostarcza mi prąd do kompa).

hary 30.08.2004 *.alf100.neoplus.adsl.tpnet.pl

13
MIWI
CZy ty umiesz czytać?
nie mam pojęcia co ma wspólnego UWM i agroplus.
O jakich symbolach mówiłeś z maćkiem i kto je bezprawnie wykorzystał?
czy dobrze zrozumiałem porównujesz UWM do uniwersytetu pirenejskiego-......uważasz to za zabawne?

Maciek 31.08.2004 *.62.233.204.54

Rozmowa z tobą zaczyna przypominac mi dyskusję z księdzem Jankowskim, brakuje tylko żebyś napisał że nadal będziesz służył dobru Polski i Polaków ... tak jakby ktoś cię o to prosił.
Swoje wątpliwości kieruję nie do samego pomysłu czy też idei której ma słuzyć AGROPLUS, związane są one raczej z firmą czy też osobami tworzącymi ten koncept ... nie pisałem o przywłaszczeniu symboli UE a jedynie o sposobie ich wykorzystywania ... zakładając firmę np. zajmującą się doradctwem podatkowym nie zamieszczę czerwoje tabliczki z białeym orłem (godłem Polski) na drzwiach swojego biura, ponieważ mniej "rozgarnięty" klient pomyśli że jest to urząd państwowy.
Pojawiły się również w tym wątku informacje o jakiejś współpracy Agroplus z uczelnią wyższą (nie napiałem że słabą), moje wątpliwości budzi jednak to czy przypadkiem ta uczelnia wie o takiej współpracy i dzwoniąc do sekretariatu nie okarze się że jest to tylko jakiś wymysł mający na celu podniesienie prestiżu sieci.
Być może mylę się ale mam prawo do wątpliwości - przypominam nigdy nie napisałem AGROPLUS jest złe!!!

MiWi 31.08.2004 *.net1.chomiczowka.net.pl

164
Hary moja polemika dotyczyła wypowiedzi Krzysztofa - podał kilka faktów, które są w mojej i Macieja ocenie zupełnie nieistotne. Więc naprawdę nie wiem z czym polemizujesz?

Farmer 31.08.2004 *.cmf232.neoplus.adsl.tpnet.pl

To bardzo merytoryczna dyskusja. Na razie udało się wam ustalić:
1. Firma naużywa symboliki unijnej
2. Firma powołuje się na współpracę z instytucjami naukowymi, której istota nie jest znana
3. Firma świadczy słabą jakość usług i ma poważną konkurencję w postaci ODR-ów

MINROL 31.08.2004 *.akw61.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zamiast bezowoconej polemiki-wystarczyło sprawdzić:
Agroplus ma podpisane porozumienie z Centrum Rozwoju Obszarów Wiejskich Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. A nawet na stronie Katedry Agrobiznesu i Ekonomii Środowiska UWM można znaleść odnośnik do strony agroplusa(http://www.uwm.edu.pl/kaies/).

Skala problemów z jakimi boryka się polska wieś i rolnictwo jest tak duża, że w pełni uzasadnionym jest uzupełnienie służb doradczych państwowych w systemem doradztwa prywatnego (i nie ma tu moim zdaniem mowy o żadnej konkurencji).

Symbolika UE? ( Wskażcie ją w działalności agrolusa bo ja jej niewidzę).

Pozdrwaiam i życzę owocnej dyskusji.

Maciek 01.09.2004 *.62.233.204.54

Część wątpliwości dzięki ostatniej wypowiedzi przestała być wątpliwa.

Potencjalnybiorca 03.09.2004 *.bdx124.neoplus.adsl.tpnet.pl

Agroplus - jeśli już to chciałbym uzupełnić wypowiedz MINROL'a i jednocześnie zapytac go czy polskie firmy doradcze mają szanse bytu w kontekscie projektu ustawy o jednostkach doradctwa rolniczego?
Tu odsyłam wszystkich uczestnikow tego forum i tego tematu do projektu po konsultacjach i pierwszym czytaniu (jak sie nie myle) i prosze zwrocenie uwagi na druk komisji 3199 oraz wypowiedzi poslów w tym temacie (art 4,5,15 projektu) http://ks.sejm.gov.pl/proc4/opisy/2786.htm
Czy w Polsce przypadkiem nie chce sie centralnie sterowac usługami doradczymi za pieniadze podatnikow dajac mozliwość kontroli instytucjom publicznym do uprawiania gry rynkowej i mozliwosci podmiotom zagranicznym (juz wyspecjalizowanym) niekoniecznie non-profit (tak wynika z art 5 ust.2 pkt 13) do zabrania srodkow pomocowych wsparcia na doradztwo - bo jednostki doradztwa jako instytucje budzetowe nie dosc ze biora to nie skorzystaja z pomocy Unii nie posiadajac osobowosci prawnej.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.