Forum: Saloniki Prasowe Kolporter- Lipa na maxa

02.02.2004
klaudiusz
*.205.193.111

Poszukuję osób poszkodowanych lub niezadowolonych ze "współpracy" z Kolporterem Saloniki Prasowe. Właśnie składam pozew sądowy przeciwko nim. Jest tez duża szansa na program "Sprawa dla reportera" - musi się jednak zgłosić więcej osób.

27.03.2004
herer
*.244.186.45

Witam jesli powaznie myslisz o sprawie dla reportera to ja wchodze.Ja mam tez problem z firma kolporterska ale nie jest to "Kolporter" tylko "Garmond" Zlozylem wlasnie pozew do sadu przeciw tej firmie.Spor toczy sie o odsetki umowne jakie mi naliczyli-1%dziennie od sumy 3500 co dfalo w sumie 21tys zl samych odsetek!!! prosze o kontakt mailowy oslo78@op.pl

30.03.2004
herer
*.internetdsl.tpnet.pl

CzeSc Klaudiusz dzieki za odp. Powiedz mi o co z nim9i walczyles? Ja mam problem bo najpierw wyslali mi 3faktury naraz na kwote 3500.Teraz wywalczyli w asadzie naliczanie mi odsetek umownych w wys 1%dzienmie co dalo w sumie 21tys odsetek!!! Czy Twoj problem byl podobny czy zupelnie innej masci?? dzieki .

31.03.2004
klaudiusz
*.205.193.111

Po rozpoczęciu współpracy miałem ciągłe kłopoty z dostawami towaru, głównie podst. art. jak bilety, papierosy, prasa. System komputerowy-kompletna paranoja.Stan techniczny saloniku-katastrofalny. Nie pomagały jakiekolwiek interwencje, także w centrali w Kielcach. Byłem kompletnie ignorowany. Zaproponowałem polubowne rozstanie, bo miałem dość firmowania swoim nazwiskiem tej parodii, jaką odstawiał Kolporter. To też zignorowali, więc sam zrezygnowałem po 2 miesiącach. Złożyłem pozew do sądu, ponieważ nie dostałem ŻADNYCH pieniędzy od nich, ani moich, ani tych należnych mi za 2 miesiace pracy, lub raczej "wyzysku". Czekam na pierwszą rozprawę. Pozdrawiam Wszystkich i jeszcze raz przestrzegam przed systemem partnerskim Kolportera.

19.08.2004
wypowiedzi: 71
*.48.175.2

swego czasu zacna kielecka firma KOLPRTER S.A wpadła na cudowny pomysł utworzenie sieci na bazy franczyzy Siec owa dostała nazwe Saloniki Prasowe Piekne kolorowe foldery, szkolenia w ośrodku w Smardzewicach, zachety promotorów. Teoretycznie wszystkie osoby na poczatku 2001r. które zainteresowały sie tematem miały wrazenie ze oto recepta na sukces i to murowany Bagatela trzeba miec swojego wkładu od kilkunastu do około 70 tsysiecy złotych wkładu własego na licencje, startery itp. Wszystko zalezało od miast wielkosci lokalu i innych pomniejszych czynników. Niemniej jednak byłem jednym z pierwszych (jak sie potem okazało naiwniaków) którzy dali sie naciągnąć, bowiem uwierzyli w wrygodnosc i rzetlenosć gwrantowaną przez Kolportera. Aby oszczedzic czytelnikom opisu wielu niedociagnieć ze strony tej własnie firmy wymienie tylko co powazniejsze uchybienia. Od poczatku pobierano od nas haracz(opłate licencyjną) w wysokosci 3,5% netto od obrotu tytułem bycia w sieci Niestety nic za tym niesżło mimo obiecanej kampani reklamowej itp. Zmuszano nas do zakupów starterów czy tez kolejnych parti towarów które nie dawały cienia nadzieji ze to sie wogóle sprzeda Dosc czesto zmieniali sie dostawcy poszczególnych asortymentów Wczesniejszy towar nalezało usuunąc z saloniku a dostwacy wypadajacy z sieci nie przyjmowali zwrotów tak wiec poszkodowanym pozostawał franchyzobiorca. Nieposiadanie natomiast konkretnego asortymentu z oboweiazkowo narzucanych groziło surowymi karami. W rok od wprowadzenia na rynek salonikow wyrozniajacych sie ladnymi meblami i ogolna dostepnoscia do prasy jak grzyby po deszczu mnozyc sie zaczely stoiska firmowe O podobnzm wzstroju i asortymencie jak saloniki jednak w penlni bedace wlasnocia KOLPORTERA Totalnie to zmniejszylo to liczbe klientow i obrotz spadly Mimo to ze umowa w moim przypadku została podpisana na 3 lata wypowiedziano mi ja blisko rok wczesniej podajac jakis błachy powód Z tego co wiem poczyniono takze z wieloma innymi franchzobiorcami Niestety nikt z nas nie założył sprawy w sadzie bowiem kazdy z prawników (bynajmniej jakich ja odwiedziłem) niechciał podjąc tematu wiedzac ze przy takim gogancie finansowym zwykły zjadacz chleba dodatkowo dosc solidnie zadłuzony przez prowadzenie saloniku wg zalecen nie jest w stanie wygrac. W chwili obecnej nie ma juz chyba zadnego z franchyzobiorcow a salonik istnieja dalej Z ta jednak mala roznica ze sa juz wzlaczna wlasnoscia KOLPORTERA SA a prowadza je tzw partnerzy Jednym slowem ktos w Kielcach wpadl na pomysl ciekawego biznesu ale by nie inwestowac wlasnych pieniedzy testowano ten system na naszych portfelach Dla mnie jak na razie skonczzlo sie to ugoda z komornikiem i jeszcze kilkoma latami splacania dlugow. Szkoda tylko ze wtedz nie bylo Waszego wydawnictwa bowiem i ja i kilku innych niedalo bz sie nabrac tracac oszczednosci calego zycia

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.