Forum: Czy na tej stronie znajdą się firmy tańsze? 1483

Kazik 05.08.2002 *.

Czy w katalogu firm udostępnicie sieci franchingowe, które pobierają normalne opłaty 20-30tysięcy, a nie 150-350 tyś, które pozwolą również młodym otwierać opłacalne firmy.

Greg 06.08.2002 *.

Zapoznaj się z ofertą sieci YOGEN FRUZ

Kazik 07.08.2002 *.

Nazywają się Polski portal franchisingowy, ale takich ofert mają tylko kilka, a w Europie do której dążymy jest i kilkaset, moż wypowie się na ten temat redakcja - dlaczego wprowadzają tylko firmy pobierające najwyższe opłaty. Czy szefowie tego portalu nie liczą zysków z rozpowszechniania danych o małych firmach wymagających niewielkich nakładów, a przynoszącyh całkiem niezłe dochody. Widocznie musi powstać prawdziwy portal FRANCHISINGU, który będzie pamiętał o małych i średnich firmach.

Kazik 07.08.2002 *.

Właśnie wszedłem na iformacje o firmie cartrigeword wkład 160000, czy mam stworzyć również taką "wirtualną" firmę, żądającą wkładu kilkuset tysięcy złotych, przecież tych firm funkcjonuje kilkadziesiąt, a wkład to najwyżej kilka tysięcy złotych. Coraz śmieszniejsze zeczy można zauważyć na tym poważnym z nazwy portalu. Mam nadzieje że na moje wątpliwości odpowie również szacowna redakcja

Redakcja 07.08.2002 *.www.profitsystem.pl

262
Polski Portal Franchisingowy opisuje polski rynek franchisingu. W tym sensie nie jest odpowiedzialny za stan tego rynku, tylko za to jak go opisuje. Panie Kaziku, niech Pan nie przecenia roli mediów, to nie my tworzymy drogie (Pana zdaniem) oferty franchisingowe. No właśnie, czy one rzeczywiście są takie drogie? Stworzenie najmniejszego punktu usługowego (aranżacja wnętrza + sprzęt) musi kosztować najmniej 30-50 tys. zł. Jeśli Pan Kazik nie skorzysta z ofert sieci franczyzowych, lecz załozy własny punkt, też mniej więcej tyle zapłaci. W przypadku franchisingu zaoszczędzić można na opłacie wstępnej (część sieci ja pobiera, część - nie), ewentualnie na opłatach miesięcznych (są różnie liczone, maja różną wysokość). Jeśli ktoś jest na początku drogi biznesowej i nie ma jeszcze 100 czy 300 tys. zł. zachęcamy do uważnego czytania ofert systemów franczyzowych, i wybrania najtańszej z tych, które istnieją. My również mamy nadzieję, że z czasem pojawi się coraz więcej rodzimych, polskich sieci, dostepnych finansowo dla polskich franczyzobiorców. Z drugiej jednak strony nie ma co liczyć, że znana, rentowna sieć będzie bardzo tania. W końcu jej pomysłodawca sprzedaje dostęp do intratnego biznesu.

Kazik 07.08.2002 *.

Może warto by zainteresować portalem sieci działające na zachodnim rynku, mogące znaleźć partnerów w Polsce

Mycha 08.08.2002 *.

Jasne, zainteresuj się jeśli Cię stać na wykupienie licencji na Polskę. Bo musisz się liczyć nie tylko z opłatą licencyjną rzędu 300 000 $( jeśli szukasz czegoś markowego), ale z innymi kosztami - nie mówiąc już o otwarciu własnych placówek pilotażowych. Poza tym to nie takie proste pozyskać zaufanie i przekonać właściciela licencji ,do tego, że to ty jesteś tym partnerem , którego szukają. Weź jeszcze pod uwagę, że jest to z reguły proces , który troszkę trwa.

Greg 08.08.2002 *.

Kazik ty chyba przesadzasz, w katalogu jest kilka ofert znanych sieci franchisingowych jak choćby YOGEN FRUZ (zresztą ich oferta jest dobra - szybka stopa poniesionych nakładów), które nie każą sobie dużo płacić. Tak na marginesie jak chcesz kupić dobry samochód to nie musi to być MERCEDES, jest kilka inncyh tańszych dobrych marek.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.