Forum: Intermarche i Bricomarche - sklep spożywczy / dom i ogród

11.02.2002
wolny
*

uwaga siec posiada bardzo skmplikowany system zarzadzania co e praktyce nieumozliwia skuteczny handel .

11.02.2002
muszkieter
*

Naprawdę? Łącznie grupa Muszkieterów ma ponad 7,8 tys. punktów sprzedaży w dziewięciu państwach. Sieć skupia 2,5 tys. właścicieli sklepów, daje zatrudnienie 163 tys. osób i uzyskuje obroty roczne w wysokości 157 mld zł.

12.02.2002
Dorota
*

Wszystko ładnie wygląda, ale jak historia pokazuje nawet najwięksi mają problemy. Ja słyszałam że firma daje mało czasu osobie chcącej przystąpić do sieci, na zapoznanie się z umową franchisingową.

12.02.2002
też wolny
*

I trzyma szczegóły umowy w tajemnicy, wymagając najpierw odbycia płatnych szkoleń etc.

14.02.2002
ola
*

Słyszałam też, że działalność w ramach grupy Muszkieterów ma bardzo niską rentowność.

14.02.2002
Patryk
*

Ludzie nie bawcie się w magiel!!!

15.02.2002
Wojtek
*

A ja myśle, że jest to jedyne miejsce gdzie można wymienić się informacjami, które mogą pomóc osobom chcącym zainwestować pieniądze w zakup licencji franchisingowej. Im więcej takich informacji tym lepiej.

16.02.2002
patryk
*

Tylko ktoś od muszkieterów mógłby sie ustosunkować do padajacych tu zarzutów...

19.07.2002
Czesław
*

Na stronie jest Muszkieter - ale chyba poza wyuczona formułką nie ma nic do powiedzenia.

06.08.2002
senekas
*

Co sądzicie o sieci o Intermarche/Bricomarche??? Panuja na jej temat różne opinie. Czy ktoś może się podzielić swoimi doświadczeniami? Jaka jest prawda o sposobie działania "Muszkieterów"???

08.08.2002
Szaron
*

A co konkretnie chciałbyś wiedzieć?

09.08.2002
senekas
*

Np: wklad kapitalowy - podobno wynosi 350tys.PLN...lub 15% inwestycji....a w rzeczywistosci jednym z warunkow zawarcia umowy jest zaciagniecie przez frenczyzobiorce kredytu w wysokosci kilku milionow PLN (calkiem sprytne zfinansowanie inwestycji).Ponadto panuja opinie, ze caly interers jest malorentowny dla frenczyzobiorcy...W dodatku Muszkieterowie strasznie wzbraniaja sie przed udostepnieniem tresci umowy przed jej podpisaniem - czyzby sie czegos obawiali???...alo cos ukrywali?...przciez jezeli wszystko jest zalatwiane uczciwie nikt nie ma powodow do takich zachowan.

09.08.2002
Zibi
*

Treść umowy franchisingowej stanowi element systemu franchisingowego danej sieci, za który biorca m.in. płaci licencję. Ujawnianie w całości treści licencji osobie z "ulicy" jest złamaniem zasad obowiązujących na całym świecie. Franchisiobiorca może ujawnić niektóre umowy licencjynej osobie z którą prowadzi zaawansowane negocjacje.

09.08.2002
senekas
*

Tylko czy machanie umowa przed nosem jest fair...bez mozliwosci szczegolowego zapoznania sie z jej trescia?...na calym swiecie przed podpisaniem umowy jest ona szczegolowo analizowana przez obie strony i ich specjalistow z zakresu prawa...a zapobieganie ujawnienia jej tresci jest rowniez przez owo prawo w odpowiedni sposob uregulowane.

12.11.2002
anty-Zibi
*.dzierzoniow.sdi.tpnet.pl

A te "zaawansowane negocjacje" to trwają rok,dwa,....???

13.11.2002
Mycha
*.demo.pl

Rozmowy w sprawie zakupu licencji należy podzielić na kilka etapów:
1) Udzielenie generalnych informacji o systemie biorcy
2)Po wyrażeniu przez obie strony wzajemnego zainteresowania współpracą - podpisanie Umowy o Poufności Informacji - i wtedy biorca powienien mieć możliwość dokładnego poznania biznesu iwspólnego opracowania biznes planu (przede wszystkim finansowego)
3)Jeżeli po tym etapie obie strony będą dalej zainteresowane współpracą to dawca przedstawia biorcy Umowę - no i zaczynają się negocjacje ( na marginesie umowy franchisingowe są raczej nie negocjowalne -ale można spróbować).
I tak całkowicie zgadzam sie z Zibim.A czas trwania negocjacji zależy od tego w jakim stopniu biorca jest w stanie przyjąć warunki i zaakceptować system dawcy no i od polityki dawcy.

14.11.2002
Jezz
*.dzierzoniow.sdi.tpnet.pl

Mycha czy ta procedura dotyczy szyldu pod którym gadamy ?

14.11.2002
Mycha
*.demo.pl

... to tak generalnie , dla przybliżenia pewnych funkcjonujących zasad, ale nie mam doświadczenia z firmą z "szyldu".

25.11.2002
Gregorio
*.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl

Siec jest profesjonalna (wiedza, szkolenia, CD, opieka) ale ma jedna wade:
JAK SIE WEJDZIE TO JUZ SIE NIE WYJDZIE.
Wlascicielem lokum jest ITM, wchodzisz z nimi w spolke, jestes quazi kierownik-wlasciciel z ograniczonymi mozliwosciami partycypacji w zyskach (sa tego + i -).
Nie masz juz mozliwosci przejscia do samodzielnosci, innej sieci, lub zalozenia wlasnej :-)))

26.11.2002
marta
*.wshe.lodz.pl

W jednej z wypowiedzi przedstawiciela Intermarche w Polsce usłyszałam, że Intermarche to nie jest prawdziwy, typowy układ franczyzowy. Ich wewnetrzne zasady sa nieco odmienne od tych, którymim posługuja sie klaseczne systemy franchisingowe

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.