Forum: EuroKasa w katalogu systemów 1475

Jacek007 06.05.2005 *.aqr90.neoplus.adsl.tpnet.pl

86
Szanowni Państwo,
zrobiła się burzliwa dyskusja wokół p. Mariusza i firmy Eurokasa. Po części wywołał to sam p. Mariusz.
Niestety nie mogę przejść obojętnie kiedy czytam tyle "pieniactwa" na stronach niniejszego forum.
Otóż Panie Mariuszu jaki ma sens udawadnianie czy ktoś jest pod tym nickiem czy innym, jaki ma sens pokazywanie jego maila. Co to Panu dało, bo oprócz własnej satysfakcji wyżycia się za słowa krytyki pod kierunkiem firmy Eurokasa to chyba nic.
Utwierdzają mnie Pana słowa, że jest Pan osobą niekompetentną w tym co Pan robi i pisze na tym forum. Klasę człowieka (przeciwnika) poznaje się po tym jak znosi słowa krytyki, a Pan je znosi słabo - niestety.
Nie wiem czy ma Pan 20 czy więcej punktów. Osobiście życzę Panu ich jak najwięcej. Uważam, że miejsce jest na rynków również dla Eurokasy, ale nich Pan nie "topi" przyszłych biorców, niech Pan nie psuje rynku. W tym co Pan chce zrobić czyli pozyskać biorców za 00000000 zł. jest, przynajmniej tak to odczytuje najmniej troski o biorcę, zagarnięcie jak największej ilości prowizji dla siebie choćby tylko po 10 zł. od punktu. Czyżby wyznawał Pan zasadę, iż ważniejsza jest ilość, a nie jakość. A ta droga do tego prowadzi.
I jeszcze jedno niech Pan nie daje takich rozpaczliwych komunikatów zapraszjących do współpracy, gdyż może być to odczytane jako ratowanie się tonącego.

Z poważaniem
Jacek007

Magik 06.05.2005 *.bnu74.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Ludzie, co wy piszecie, przecież istnieje wolny rynek, pozwólcie, że rzeczywistość zweryfikuje wszystkie sposoby na prowadzenie biznesu. Jeśli tylko ten biznes nie jest nastawiony na kradzież lub zagarnięcie pieniędzy klientów to, w czym problem. Każdy z systemów występujących na rynku trafia do zupełnie innej grupy osób prowadzących własny biznes. Ja na własny użytek podpisałem umowę z firmą Wrocławia na obsługę mojej własnej sieci i jak dla mnie to jest to, co pozwoli mi zminimalizować moje koszty, a przede wszystkim ryzyko związane z nie uczciwymi kasjerami i błędami przez nich wykonywanymi, bo w całym tym systemie ludzie są najbardziej zawodni. Jeżeli ktoś chce prowadzić punkt kasowy sam lub z rodziną to ma do wyboru inny system, a osoby takie jak ja skupiające się na budowie sieci punktów mają zupełnie inne potrzeby wynikające z ich potrzeb. Cena lub prowizja jest w tym przypadku wypadkową dochodu i ryzyka oraz nakładu pracy, jaki trzeba poświęcić na prowadzenie firmy. Uczciwość osób prowadzących działalność w punktach kasowych jest tak naprawdę ważna, a nie to, kto komu ile i za co płaci, pomyślcie o tym zanim zaczniecie znowu targować się o to, co i jak i komu.
Pozdrowionka Magik

j.m. 07.05.2005 *.212.244.57.36

Dziękuję Panie Mariuszu za propozycję współpracy. Nieskorzystam, pomimo objetnicy błyskotliwej karjery. Współpraca z Eurokasą naraziłaby mnie na utratę zaufania u klientów.
Pozdrawiam forumowiczów

emkael 09.05.2005 *.host-81-190-163-203.gorzow.mm.pl

7
Witam! Bardzo ciekawe te wszystkie wypowiedzi. Tylko do czego one prowadzą? Myślałem o tym, żeby otworzyć tego typu punkt w swoim mieście (wojewódzkim). Jednak po przeczytaniu tych informacji, trudno mi się zdecydować. Nie wiem teraz komu zaufać? A jak mają zaufac klienci, którzy oddają do punktów swoje pieniądze?
Mam do dyspozycji pewną kwotę i stać mnie na opłacenie "haraczu". Ale z drugiej strony po co płacić, skoro EuroKasa tego nie wymaga? Nie wiem, czemu miały służyć wypowiedzi na tym forum?
Gratuluje! Może niech osoby, "dawcy" zrobią jakieś prównanie, zestawienie, zamiast wykłocac się na forum. Na pewno z tego skorzystają potncjalni "biorcy". Ja też.

Pozdrawiam
Marcin Kluwak

Magik 09.05.2005 *.bnu173.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam,
To, że cię na starcie nic nie kosztuje, to może cię to drogo kosztować w trakcie pracy.
Niestety nie ma nic za darmo.
Pozdrowionka Magik
PS. Napisz proszę co to za miasto na maila lub GG: 247049

emkael 09.05.2005 *.host-81-190-163-203.gorzow.mm.pl

7
W sumie, to nazwa miasta jest w adresie IP. Gorzów Wlkp. :)

Jacek007 10.05.2005 *.arb238.neoplus.adsl.tpnet.pl

86
Szanowny Panie Marcinie,
widocznie niuważnie przeczytał Pan wcześniejsze wypowiedzi.
Na Pana miejscu zastanowił bym się dobrze czy wogóle wchodzić w ten Biznes.
Załużmy, iż zainwestuje Pan ok. 8 tyś. w to przedsięwzięcie okazać wóczas się może, ktoś inny myśląc podobnie jak Pan niechcąc wydawać "Haraczu" postawi 10 m dalej punkt (bo kupił gdzieś program do przelewów, czy coś tam jeszcze).
Kolejny przykład może być podobny zaoszczędzając na "Haraczu" otwiera Pan punkt pod nazwą powiedzmy "Sakiewki", za pare dni w wyniku taniej i łatwej dostepności do wykonywanie tych usług ktoś inny majac sklep z odzieżą dojdzie do wniosku że wstawi sobie punkt tanich opłat też 10 m od Pana.
W każdym przypadku Pan jest stratny chć w tym drugim mniej.
Ale idąc dalej jak to się dzieje dzisiaj na jednej ulicy są po trzy różne agencje pytanie kiedy zaczną się zamykać i w ten sposób dalej psuć rynek "rachunków".
Więc dalej twierdzę, iż takie punkty powinny otwierać osoby posidające ok. 10 000 zł. gotówki i przystępować do dużych sieci, a jakich to już pozostawiam indywidualnej ocenie.
Jeszcze jedno wydaje mi się, iż to ci co rezygnują z licencji tak naprawdę próbuja się szybko i czyimś kosztem dorobić.
Stawiam pytanie
Dlaczego Ci dawcy jeszcze ok. 3 m-cy w stecz brali opłatę licencyjna na poziomie 2500 zł. a teraz nagle się od niej odwracają?
Czy aby to nie jest powetowanie sobie niemożliwości zbudowania sieci i szukanie biorców nawet z 0,01 zł. w kieszeni.

Pozdrawiam
Jacek007

master 11.05.2005 *.gprs7.idea.pl

2
Powiem tylko, że chcę uniezależnić się nieco od wahań rynku, więc szukam dodatkowych opcji. Dlatego zerknąłem tutaj. Ale do rzeczy...
Może nie do końca jestem w temacie, ale przeczytałem to stwierdzenie o 10 tys. zł za licencję, jako swego rodzaju barierze... ok. I konkurencyjnej ofercie 2500 zł (czy 1250..?).
Jeśli dobrze rozumiem w efekcie otrzymuję to samo, tyle tylko że licencjodawca otrzymuje więcej lub mniej.
Może przemawia przeze mnie skąpstwo swego rodzaju, ale nie przemawia do mnie argument o agencjach oddzielonych o 10 m. Pominę tu kontrargumenty typu, że przez krótki czas mieszkałem w 10 tys. mieście, gdzie jest kilka agencji PKO (5 jeśli się nie mylę) a dwie z nich są w odległości – niewiarygodne! – niewiększej niż 80-100 m.
Albo o kilkudziesięcioosobowych kolejkach w PKO.
Wg mnie miarą w usługach jest JAKOŚĆ i ona weryfikuje rynek. Sam np. korzystam z usług banku, który ma wprawdzie nieco wyższe prowizje niż konkurencja, ale obsługę mam zawsze na wysokim poziomie.
Nie wiem czy zdecyduję się na tę formę działalności. W chwili obecnej mam wrażenie, że media psują renomę sieci niezależnych.
Ale jako ewentualne „ogniwo” łańcucha wzajemnych usług – jeśli dobrze rozumiem zasadę: bank – sieć – licencjobiorca – klient, uważam że miarą porównania są możliwości i warunki jakie sieć zapewnia, bo chyba potencjalni licencjobiorcy weryfikowani są indywidualnie przez każdą z sieci.
A pieniądze... 10 tys. nie jest nieprzekraczalnym problemem przecież. Ale jeśli mogę to samo dostać za 1,5 tys. to byłbym niewyżytym altruistą korzystając z droższej oferty.
I jeszcze jedno.
Albo ten rynek ma duże potencjalne możliwości, albo ta nowa sieć (to forum Eurokasy więc nie muszę pokazywać palcem o którą chodzi) działa równie dobrze jak inne i się rozwija.
Więc: Eurokasa? czy Grosik? czy PKO? czy Mieszko? .....
Proszę mi logicznie wyjaśnić czemu mam płacić czemu mam płacić 6 razy więcej za to samo?

master 11.05.2005 *.gprs7.idea.pl

2
(powtórzenie "czemu mam płacić" - to przypadkowy błąd a nie ekspresja...)

Pozdrawiam
master.

Jacek007 24.05.2005 *.bgm186.neoplus.adsl.tpnet.pl

86
Szanowny przedmówco,
odpowiem na Twoje pytanie dlaczego masz płacić za licencję dawcy (czy sześciokrotnie czy mniej lub więcej to jest już inna sprawa).
Otóż dlatego abyś po otwarciu takiego biznesu mógł spać spokojnie, że ktoś inny z "drugiej strony ulicy" nie wpadnie na ten sam cudowny pomysł i otworzy Ci pod nosem punkt innej sieci, która również będzie żadała 1 zł. na start. (Chyba nie musze Ci tłumaczyć, że za chwilę wszystkie sieci będą wołały 1 zł. wkładu.)
Powinieneś uważniej poczytać to forum, gdyż na Twoje pytanie i tam znajdują się odpowiedzi.
I jeszcze jedno sieć, która daje Ci sprzęt komputerowy a Ty masz płacić za niego ryczałtem to tak naprawdę daje ci kredyt, a co jeśli nie będziesz w stanie zapłacić ryczałtu za komputer i licencje (i co tam jeszcze), A SIEĆ NIE JEST JESZCZE DOBRZE ROZWINIĘTA (dawca). Oznaczać to może tylko jedno kłopoty finansowe i dawcy i Biorcy. Dalszą kolej rzeczy uświadom sobie sam.

Pozdrawiam Jacek007

Redakcja 21.06.2005 *.www.profitsystem.pl

263

Szanowni Forumowicze!

W nr 14 "Franchising Info" przedstawiamy wyniki crash-testu pokazującego, które agencje finansowe w terminie realizują przelewy. Zachęcamy do lektury!

Zamów 14 numer magazynu w franchising.pl/ksiegarnia/.

"Test agencji kasowych. Czy płacą na czas?"

Na rynku samochodów przeprowadza się niezależne testy zderzeniowe aut różnych marek. My przeprowadziliśmy crash-test punktów kasowych. Sprawdzaliśmy, czy agencje przekazują na czas wpłacone przez klientów pieniądze. Wynik: strefa zgniotu w normie, skończyło się na drobnych zadrapaniach. Jest jednak jeden lekko potłuczony - agencja Grosik.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.