Forum: Plusy i minusy agencji finansowych 1475

Jasiek 03.02.2005 *.host-213-25-196-67.euronet.net.pl

35
Przegladajc to formu zauwazylem ze wiele jest postow na temat agencji finansowych, ale tak naprawde malo ktry wnosi cos konkretnego. Chcialbym zwrocic sie tylko do osob prowadzacych tego rodzaju punkty: podajcie firme z ktora wpsolpracujecie oraz napiszcie jakie sa plusy i minusy z tej wpsolpracy.

ULKERS29 03.02.2005 *.prosie6-1.aster.pl

10
skarbonka brak minusów

Jasiek 03.02.2005 *.host-213-25-196-67.euronet.net.pl

35
A co to za firma. Ma jakas strone? Szukalem i nie moge znalezc.

posrednik2 03.02.2005 *.212.244.126.106

Tak posiadają strone. Przyłączam się do opini powyżej, jak narazie brak minusów. Plusy: duża elastyczność poszczególnych agencji, dobry kontakt z centralą, szybki czas realizacji usługi (2 dni robocze)

Pasikonik 03.02.2005 *.mok.waw.pl

17
Skarbonka - same minusy, największy to brak reklamy, co najwyżej bieda marketing . To juz w czwartym watku ta sama osoba chwali firmę, ale tym razem pod innym nickiem. Nie ma w tym zapewne przypadku. Załoze się, ze to własciciel sieci, który załuje wydać na normalną reklamę. Brawo! Proponuję jeszcze pisać szprejem po murach w okolicy banków. Też tanio. Gdzie jest moderator tego forum, który miał wycinać reklamę?
Na tym portalu zwykle jest tak, ze jak się jakaś sieć ordynarnie reklamuje na forum, a nie ma jej w Katalogu (a skarbonki nie ma)to ten bieda marketing jak najgorzej swiadczy o jakosci sieci. Uwazajcie na szajs cwaniaków, biorcy!

posrednik2 03.02.2005 *.212.244.126.102

Tak się składa, że jestem nową osobą na forum i ciekawy jestem na jakiej podstawie sądzisz że ja i osoba ULKERS29 to te same osoby. Po drugie dlaczego piszesz że "ordynarnie reklamuję sieć na forum" Czy ja coś komuś narzucam albo krytykuję konkurencyjną sieć? Autor wątku zadał proste pytanie do właścicieli sieci opłat więc wypowiedziałem się na temat tej sieci o której mam pojęcie. Takie tekst jak twój Pasikoniku stawiają pytanie jaki sens ma w ogole to forum skoro wypowiadając się na zadanie pytanie zostaje się "opluty". Nie wiem co cię w tym moim poście zabolało, jak prowadzisz punkt sieci to wypowiedz się jakie są PLUSY i MINUSY tej współpracy a jak nie masz nic w tym temacie do powiedzenia do daj szanse innym. Pozdrawiam

Jasiek 05.02.2005 *.host-213-25-196-67.euronet.net.pl

35
A moglibyscie mi podac adres tej strony. Szukalem w necie, ale za zadne skarby nie moge jej znalezc. Firma widmo? A moze tak naprawde nie maja strony? Bylby wdzieczny. Moj adres to fujas@poczta.fm

Jasiek 05.02.2005 *.host-213-25-196-67.euronet.net.pl

35
Aha - skoro zadalem pytania to wypadaloby zebym rowniez na nie odpowiedzial. nie podam tu nazwy firmy, poniewaz znowu sie zacznie siadanie na nia. Jelsi ktos jest zaintersowany - moge podac na priv - moj adres fujas@poczta.fm

Wady:
- nowa siec
- do konca jeszcze wszystko nie dopracowane

Zalety:
- widac ze sie staraja - rozmawialem nawet osobiscie z jednym z wlascicieli
- dzialaja na zasadzie franchisingu, ale wyglada to zupelnie inaczej. Kazdy ich biorca moze sobie sam ustalic prowizje. Od kazdej przyjetej wplaty (bez wzgledu na prowizje i wysokosc wplaty) odprowadza sie 28 gr do banku i 4 gr dla firmy - to wszystko
- w zamian dostaje sie program i umowe z bankiem, a takze opieke z ich strony
- maja bardzo ciekawe pomysly na rozwoj i wprowadzanie nowych uslug
- nie narzucaja zadnych ograniczen
- nie maja zadnych wymogow odnosnie lokalu i jego lokalizacji
- stosunkowo niskie koszty licencji przy uruchamianiu pierwszego i kolejnych punktow

P.S. Specjalnie nie podalem nazwy firmy, poneiwaz gdyby podal pewnie znowu pojawilyby sie setki opinii ze jestem ich przedstawicielem i nakrecam im klientow. Otoz nie - jest ich biorca i jest zadowolony z ich dzialalnosci

posrednik2 07.02.2005 *.apa250.internetdsl.tpnet.pl

Nie jest to firma widmo, mają stronę w internecie, podałem wcześniej adres ale jak widzę usunięto. Wysłałem na maila. Pozdrawiam

Dreamer 08.02.2005 *.153.19.9.14

24
Do Pasikonik,

co ty z tym marketingem i tak na poczatku najlepszya reklama sa ludzie, ktorzy placa i to oni decyduja. Nie wiedziales, że najwieksza sila jest reklama czlowiek czlowiekowi?
a zadna raklama nie pomoze jesli beda opoznienia 1 m-ąc czy dluzej. A to, ze sa tu firmy w tym portalu i sie reklamuja nic nie znaczy bo taki klient z ulicy pewnie nie wie co to franchising i tu nigdy nie zajrzy ;-)

Zastanow sie dlaczego nie reklamuja juz w TV i innych mediach jakiegos filmu po premierze?
Nie trzeba bo to ci co pojda pierwsi dalej rozpowiadaja o tym filmie. To chyba najleprzy przyklad jaki moglem ci podac.
Pozdrawiam
Piotr

Magik 08.02.2005 *.bnn151.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
I Piotr ma racje, dlaczego taka firma jak "Elixir" z Wroclawia nie reklamuje sie choc jest to firma jak dla mnie najbardziej wiarygodna i nigdy nikt mi znany nie powiedzial nic zlego na jej temat.
PS. nie mam z nimi umowy i nie jest to reklama tylko przyklad.
Pozdrowionka Magik

margop65 11.02.2005 *.dpx49.neoplus.adsl.tpnet.pl

15
Prowadzę taki punkt od września 2004. Bez licencji i tym podobnych bajerów. Zerowa prowizja od przelewu pozwala na maks. zysk. Mimo to "szału nie ma".Przy tym siedzę w nim na zmianę z żoną, czyli koszty są minimalne. PODSTAWA TO LOKALIZACJA!!!
Nawiasem mówiąc, nie wyobrażam sobie, abym miał jeszcze płacić jakieś prowizje, np. firmie "matce". Ale wiem, że są tacy co płacą i sobie chwalą...

hert 11.02.2005 *.ciu239.neoplus.adsl.tpnet.pl

niedawno robiłem porównanie:agencji samodzielnych i tych franczyzowych.Powiem szczerze że nieco się zdziwiłem bo praktycznie wychodzi na to samo.Faktże twój fr-dawca zabiera sobie prowizje w wys.ok.30% pokrywa się niemal z tym co oddajesz bezpośrednio do banku bedąc samodzielnym właścicielem.Minus franczyzy to brak samodzielnego podejmowania decyzji co do wysokości opłat,plusy to że sieć to zawsze sieć i są nadzieje że bedzie się bronić efektywniej gdy się wezmą za nas posłowie lub inne pasożyty.

margop65 11.02.2005 *.w3cache.flashnet.pl

15
JA NIC NIE ODDAJE DO BANKU!! Co Ty, człowieku, wypisujesz!? Napisałem wyraźnie, że koszt przelewu to 0 zł (zero złotych), czyli jest on bezpłatny. Koszty prowadzenia konta są symboliczne i właściwie pokrywają je odsetki od wpłacanych kwot. Gdzie tu porównanie z ok. 30% haraczem dla f-dawcy!? Ludzie, nie dajcie się zwariować!!

margop65 11.02.2005 *.w3cache.flashnet.pl

15
Czy na tym forum są sami "sieciowi" naganiacze?

Magik 11.02.2005 *.boh234.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
czegos tu nie rozumiem, może przelewy za 0%,oki ale wplata gotowki musi na konto byc, i co za darmo, a moze przez ror co jest jawnym lamaniem prawa, a to nie ladnie.
Pozdrowionka Magik

margop65 11.02.2005 *.w3cache.flashnet.pl

15
Bank, który mnie obsługuje, nie bierze ANI GROSZA za wpłatę gotówki (robię to codziennie bezpośrednio w kasie).Przy okazji, to nie jest jakiś spółdzielczy banczek a konto mam FIRMOWE.Jeśli komuś nie chce się szukać i woli pójść na gotowe do f-dawcy, to sorrki, nie moja sprawa...

artur 15.02.2005 *.29-host.net.bialystok.pl

9
Bardzo dawno nie wypowiadałem się na forum, ale tym razem postanowiłem się odnieść do wypowiedzi margop65. To co dalej przeczytacie nie jest głosem za odwiecznym problemem – sami czy też we franchisingu. Chodzi mi zupełnie o co innego. Oto jeden z naszych kolegów ogromnie się cieszy – wszystko w banku ma za darmo. Przelewy 0, wpłata gotówki 0. Na pozór coś wspaniałego, sielanka. Ale należy pamiętać, że biznes to nie jest sprint, należy go porównać do raczej do maratonu. Takich tanich ofert w bankach widziałem wiele (ale nigdy darmowej wpłaty na konto firmowe połączonej z bezpłatnymi przelewami, przeważanie była za darmo jedna czynność)., ale wszystkie miały jeden wspólny mianownik – na dole umowy miały jeden mały dopisek promocja. Każdy bank ponosi koszty przelewu (przez KIR) oraz koszty przyjęcia gotówki (liczenie przez kasjera, transport a taka gotówka, która tego samego dnia wychodzi z banku, to dla niego żadnym interesem.). W związku z tym przez dłuższy czas nie będzie utrzymywał tej oferty, gdyż dokłada do niej zbyt dużo, a na to nie może sobie już pozwolić. Były to ofert dość popularne rok-dwa lata temu, ale banki się z tego wycofały, ze względów ekonomicznych,. Firmy, które budują sieci opłat, za przelewy płacą. Nie mogą sobie pozwolić na pewność współpracy z bankiem tylko przez np. 1 miesiąc. One podpisują dłuższe umowy. Natomiast w przypadku margop65 i wielu innych, którzy liczą, że takie cuda trwają wiecznie mam jedna radę. Pójdź do tego swojego banku i podpisz umowę na prowadzenie konta firmowego (bezpłatne przelewy i wpłata gotówki) np. na 2 lata. Odpisz jak twój bank na to zareagował. Zobaczysz wtedy ile naprawdę to kosztuje.
Ja osobiście podzielam zdanie herta, że tak naprawdę działanie samodzielne kosztuje podobnie co w sieci franchisingowej.

margop65 15.02.2005 *.w3cache.flashnet.pl

15
Jak już wspomnałem, prowadzę agencję od września 2004, więc jak na promocję to dosyć długo, nieprawdaż? Nie zmuszam nikogo do powielania mojego sposobu na ten biznes.Uważam jednak, że oferty wszelkich sieci i licencjodawców są obliczone na szybki zysk jednorazowy (wysokie opłaty początkowe) a potem "niech się dzieje co chce, my i tak już nieźle zarobiliśmy".Ponieważ ciągle nie brak osób, które wolą przyjść na gotowe i zapłacić, to biznes się kręci (dowodem są następne "sieci").Mam tylko wrażenie, że przez Artura przemawia zwykła zazdrość i rozgoryczenie ale może się mylę...
Arturze, czy nie jesteś czasami w jakiejś sieci a może nawet "siedzisz" gdzieś wyżej?? Pytam, bo zastanawia mnie Twoja troska o ewentualnych naśladowców mojego rozwiązania.
Reasumując: nawet, jeżeli za jakiś czas okaże się, że "mój" bank zmieni zasady (w co wątpię, jestem po rozmowach z kilkoma osobami z działu obsł. klienta) to i tak nic nie stracę. To co zyskam do tej pory, to moje, a zawsze mogę skorzystać z oferty którejś z kilkunastu firm w rodzaju Incaso, itp. Tyle, że bogatszy o doświadczenie, mogę lepiej zweryfikować to, co ktoś chce mi sprzedać, czy wręcz "wcisnąć".

margop65 15.02.2005 *.w3cache.flashnet.pl

15
Jeszcze do Artura: zapewniam Cię, że wszystkie umowy czytam "przez lupę". Sugestia, iż nie zauważyłem jakiegoś dopisku, jest, mówiąc delikatnie, niegrzeczna. Mam ochotę wyrazić to bardziej dobitnie, ale nie chcę zaśmiecać tego forum. Ukłony.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.