Forum: Jak założyć własny biznes?

05.03.2005
wypowiedzi: 19
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Aby założyć konto bankowe na działalność nie są potrzebne pieczątki firmowe. Skąd autor ma takie informacje?

09.03.2005
swit111
*.internetdsl.tpnet.pl

No pewnie że potrzebujesz pieczątki. Ode mnie bank 2 lata temu żadał pieczątki podczas zakładania konta firmowego.

09.03.2005
wypowiedzi: 374
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

nie jest to prawda, np. w Banku ślaskim nie musisz miec pieczatki aby miec konto firmowe. Wszystkie banki, ktore maja podglad karty wzoru podpisu moga obyc sie bez pieczatek (ja mam takie konto bez pieczatki)
Pozdrowionka Magik

12.03.2005
wypowiedzi: 19
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Mam konto firmowe w mBanku i pieczątki tam nikt nie wymaga przy zakładaniu konta firmowego. Dwa lata temu w komunistycznym PKO BP być może były one wymagane. Ale kto przy zdrowych zmysłach zakłada tam konto firmowe i stoi w tych gigantycznych kolejkach? Niektórzy przedsiębiorcy nadal mają nawyk stemplowania druków przelewów swoją pieczątką firmową w bankach , na poczcie , w punktach kasowych. To zdaje się pozostałość po systemie rozliczeniowym Sybir. Teraz w systemie Elixir kwity w formie papierowej już nie krążą między bankami i służą tylko do celów archiwalnych. Pamiętam śmieszną sytuację, trzy lata temu ojciec chciał mi przelać pieniądze ze swojego ROR-u w PKO BP na rachunek w mBanku. mBank jak wiadomo jako pierwszy w Polsce wprowadził 26 cyfrowe numery kont zgodne ze standardem NRB. Niekompetentna pracownica PKO wytrzeczczyła oczy widząc taką numerację i na siłę kazała mu wpisywać jakieś kreski w nr. konta!!!!
Podobnie u komuszków może być z pieczątkami do rachunku firmowego:)))

12.03.2005
*.lublin.sdi.tpnet.pl

Piotrze2, nie każdy korzysta z konta w banku internetowym. Spróbuj np. w Pekao SA załatwić coś bez pieczątki firmowej.

12.03.2005
wypowiedzi: 19
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jeśli nie internetowym to zobacz co napisał Magik

12.03.2005
wypowiedzi: 374
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Tak to prawda ale i w PKO Szanowny Pan Naczelnik po pouczajacej rozmowie moze wyrazic zgode na zalozenie konta bez pieczatki (ludzie komuna jeszcze zyje) :)
PS. specjalnie na te okazje sprawdzilem czy sie da, i da sie, he he
Pozdrowionka Magik

22.06.2005
wypowiedzi: 262
*.profitsystem.pl

Szanowni Forumowicze!

W nr 14 "Franchising Info" publikujemy artykuł, w którym radzimy jak tanio i skutecznie zareklamować własną firmę. Zachęcamy do lektury!

Zamów 14 numer magazynu w www.ksiegarnia.franchising.info.pl.

"Skuteczna i tania reklama małej firmy
Bez względu na to, czy otwierasz sklep spożywczy, restaurację, czy będziesz świadczył usługi hydrauliczne, potrzebna jest ci reklama. W artykule opisujemy kilka sposobów na niedrogą promocję własnej firmy.

10.09.2009
wypowiedź: 1
*.toya.net.pl

witam, ja mam takie pytanie? chcę założyć firmę ale nie wiem gdzie mam się zgłosić do poszczególnych urzedów, a mianowicie przeprowadziłem sie niedawno do dużego miasta ze wsi oddalonej o ok 200km w innym wojewodztwie, nadal jestem tam zameldowany na pobyt stały.  firma bedzie miec siedzibę w tymże duzym mieście i teraz jest pytanie? wizyta pierwsza jak rozumiem urząd gminy w tejze wsi z której pochodzę dalej urząd statystyczny miasta wojewodzkiego tejze wsi, punkt wyrobienia piecztki obojetnie gdzie jak i bank tak mi sie wydaje, a właśnie urząd skarbowy i ZUS tego nie wiem w w odziałach najbliżej miejsca mameldowania czy w miescie gdzie firma będzie działąć. firma będzie jednoosobowa ale bede zatrudnial 3-4 pracownikow i będzie działać na zasadach franczyzy.

z góry dziekuję za odpowiedź 

10.09.2009
wypowiedzi: 155
*.181.22.6

Jeśli franczyzowa, to franczyzodawca powinien Ci pomóc i pokierować od samego początku - także w takich sprawach...

Skoro zadajesz takie pytania, to zapewne obsługą księgową Twojej firmy zajmie się biuro rachunkowe. Zatem znajdź to biuro i zleć mu załatwienie wszystkiego, co możesz na nie scedować (prawie wszystko), a przygotowanie papierów i pokierowanie Cię tam, gdzie nie możesz posłać biura. Taka "startowa" obsługa zwykle jest za darmo - to jest zdobywanie klienta przez biuro. Zwyczajowo też za pierwszy/pierwsze miesiące biuro pobiera obniżone opłaty. W wypadku nieskomplikowanej działalności na KPiR z 3 pracownikami obsługa księgowa nie powinna kosztować więcej niż ze 300 zł - ale nie wiem, czy Ciebie dotyczy najprostsze rozliczenie, bo nie wiem jak bardzo dożu papierów będzie produkować Twoja działalność.

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.