Forum: Certyfikowani pośrednicy 1475

martyna 24.04.2005 *.etd235.neoplus.adsl.tpnet.pl

Bardzo dobry pomysł wszyscy którzy prowadzą taką działalność powinni mieć taki certyfikat jeżeli daje on gwrancję wiarygodności punktu sama chętnie wstąpie do takiej izby i postaram się o ten certyfikat może wtedy klienci przestaną być tacy nie ufni

Gała 24.04.2005 *.csknet-83-142-56-25.csk.pl

Piszę ten list w niedzielę, gdyż może w redakcji forum nie pracują i wytną tę wypowiedź dopiero w poniedziałek. Wróciliśmy po prostu do czasów cenzury. Skąd my to znamy.

Sama idea izby gospodarczej jest słuszna i ją popieram, pod warunkiem, że jest to inicjatywa wiarygodna. Jednak inicjatywa jednej firmy – Polskiej Agencji Finansowej (której reputacja jest bardzo wątpliwa, co również potwierdzają wypowiedzi forumowiczów, do czasu ich wycięcia), która powołała RZEKOMĄ Polską Izbę Gospodarczą Pośredników Finansowych jest po prostu karykaturalna. Znając tendencje szefów PAF-u do koloryzowania rzeczywistości uczyniłem najprostszą z możliwych czynności. Udałem się do Krajowego Rejestru Sądowego (tam musi być taka izba zarejestrowana) i korzystając z tego, że rejestr jest jawny sprawdziłem tą rzekomą Izbę Gospodarczą. Straciłem tylko 5 zł (taka jest opłata za informację) i otrzymałem piorunującą wiadomość. ŻADNA IZBA GOSPODARCZA O TAKIEJ NAZWIE NIE ISTNIEJE. Jest to kolejne kłamstwo szefów PAF-u. Dosyć tych kłamstw.
W tej sytuacji jest oczywiście bezzasadne pytanie jakie duże firmy, oprócz PAF, są członkami takiej Izby. Po prostu nie można być członkiem tego, co nie ISTNIEJE.
Proszę o komentarz szefów PAF-u i innych forumowiczów.

Hieronim 24.04.2005 *.80.54.200.2

1
Zgadzam się z Gałą ! Ja też sprawdziłem w rejestrze! i równiez wydałem na to pieniądze swe 5 zł- Polskiej Agencji Finansowej tam nie ma! Sprawdzałem wczesniej Mac Donaldsa i PKO mówie wam TEŻ NIE MA!!! ZUS też chciałem sprawdzić ale mi okienko zamkli !!! to wszystko to spisek CIA jest. MusimY z Gałą trzymać sie razem bo nas jeszcze zamkną w tej Izbie co jej nie ma, impanty wszczepia i ekperymenty będą robić.A w tych internetach to sama korupcja, prostytucja i franchising !Dość tych kłamstw !

Grazyna B. 25.04.2005 *.anb77.neoplus.adsl.tpnet.pl

Założenie Izby Pośredników Finansowych jest dobrym pomysłem. I nie trzeba od razu oczerniać i doszukiwać się niedociągnięć. A i po co, czepiać się PAF-u, że jak izba stworzona przez nich to się do niczego nie nadaje. Bo niby kto ma interesować się stworzeniem takiej instytucji, jak nie firma, która zajmuje się pośrednictwem finansowym. Trzeba gratulować pomysłowości i przedsiebiorczości i tego, że w końcu ktoś chce uregulować rynek tych usług.

Markus 25.04.2005 *.213-238-67-92.adsl.inetia.pl

Inicjatywa godna uwagi. Pozostaje mieć nadzieje, że zostanie dostrzeżona przez usługobiorców. Co w efekcie doprowadzi do weryfikacji rynku i pozbycia się z niego "papraczy".

Grazyna B. 25.04.2005 *.anb77.neoplus.adsl.tpnet.pl

Tak przy okazji - myślę, że przynajmniej w tym temacie nie powinno być żadnych sporów. Na istnieniu tej Izby powinno zależeć wszystkim biorcom, którzy działają w dziedzinach pośrednictwa finansowego. Regulacja rynku jest konieczna do tego, aby pozbyć się brudów. I nie ma w tym momencie znaczenia przez kogo dana instytucja jest tworzona.

Jacek007 25.04.2005 *.aqu231.neoplus.adsl.tpnet.pl

86
Aż miło poczytać jak wszyscy się zgadzają co do zasady powołania takiej Izby.
Bardzo dobry pomysł, oby jak najwięcej firm do niej przystapiło nie tylko z PAF-u, ale również biur kredytowych i ubezpieczeniowych.

Redakcja 21.06.2005 *.www.profitsystem.pl

263

Szanowni Forumowicze!

W nr 14 "Franchising Info" przedstawiamy wyniki crash-testu pokazującego, które agencje finansowe w terminie realizują przelewy. Zachęcamy do lektury!

Zamów 14 numer magazynu w franchising.pl/ksiegarnia/.

"Test agencji kasowych. Czy płacą na czas?"

Na rynku samochodów przeprowadza się niezależne testy zderzeniowe aut różnych marek. My przeprowadziliśmy crash-test punktów kasowych. Sprawdzaliśmy, czy agencje przekazują na czas wpłacone przez klientów pieniądze. Wynik: strefa zgniotu w normie, skończyło się na drobnych zadrapaniach. Jest jednak jeden lekko potłuczony - agencja Grosik.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.