Forum o artykule: We Francji biorca wie wszystko 1484

Zawilec 24.04.2005 *.80.244.140.7.unregistered.ptc.pl

9
W tekscie pochodzacym z tego samego numeru o UFOC mozna przeczytac, ze "Potencjalny polski franczyzobiorca zainteresowany współpracą z siecią amerykańską może taki dokument uzyskać bezpośrednio u franczyzodawcy, bądź na specjalistycznych portalach internetowych (np. www.franchisehelp.com)"

Czy z francuskimi sieciami jest podobnie? Ot, ciekawosc...

Redakcja 26.04.2005 *.www.profitsystem.pl

262
Według prawa Doubin francuscy franczyzodawcy zobowiązani są do dostarczenia każdemu franczyzobiorcy dokumentu ujawniającego zawierającego informacje o ich systemach. Pozwola to franczyzobiorcy z pełną świadomością stanu rzeczy zaangażować się w umowę.

W dokumencie ujawniającym powinny znaleźć się m.in. następujące informacje o firmie: adres firmy, jak długo istnieje sieć, jakie jest jej znaczenie na rynku i doświadczenie, jaka jest siła rynkowa znaku, stan i perspektywy rozwoju rynku na którym działa, listę oraz adresy punktów sieci, liczbę i przyczyny rozwiązania umów franczyzowych w ostatnim roku, warunki na jakich ma być zawarta umowa, czas trwania, zasady przedłużenia, wypowiedzenia lub odstąpienia od umowy.

Polskie prawo nie nakłada na firmy franczyzowe (również zagraniczne, rozwijające sieć w Polsce) obowiązku przedstawienia przyszłym franczyzobiorcom dokumentu ujawniającego.
Nie istnieją również we Francji podobne do amerykańskiego www.franchisehelp.com portale internetowe, gdzie przyszli franczyzobiorcy mogliby zasięgnąć informacji o tamtejszych firmach. Warto jednak przed podjęciem decyzji o inwestycji zajrzeć na portal www.franchise-fff.com Francuskiej Federacji Franczyzowej oraz www.franchiseparis.com, oficjalną stronę franczyzowych targów w Paryżu.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.