Forum: Wynajem czy biznes? 1475

daniel 21.05.2005 *.dug102.neoplus.adsl.tpnet.pl

Witam wszystkich Forumowiczów!
Od pół roku zaglądam na to forum w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie "Wynajem czy biznes". W IV kwartale tego roku będę szczęśliwym posiadaczem 110m2 powierzchni użytkowej o wysokim standardzie w centrum dużego miasta na Górnym Śląsku. I teraz dylemat oddać to w najem czy spróbować samemu. Obydwie drogi mają wady i zalety. Najem jest w miarę stabilny i bezpieczny ale boję się,że będę sobie pluł w brodę jak na moich metrach ktoś będzie robił kokosy a ja będę mógł się tylko przyglądać związany długoterminową umową najmu. Własna działalność daje możliwość przynajmniej w moim przekonaniu wyskoczenia ponad ewentualne przychody z najmu. Tylko jaka działalność? Co jest obarczone ryzykiem na tyle niskim żeby nie płacąc samemu za wynajem przeżyć pierwsze miesiące nie dokładając i mieć perspektywy że w przyszłości będzie się zarabiać więcej niż to co jestem w stanie dostać za lokal oddając go innym. Nie znajdując odpowiedzi postanowiłem Was zapytać, bo przecież większość z Was prowadzi lub prowadziła własny interes. Co proponujecie a czego odradzacie?

Jacek007 24.05.2005 *.bgm186.neoplus.adsl.tpnet.pl

86
Szanowny Danielu,
możesz spróbować i wynajęcia (a raczej podnajęcia) cześci pow. użytkowej i prowadzenia działalności gosp. która nie będzie wymagała tak dużej pow. użytkowej.

Pozdrawiam Jacek007

janbad1909 28.05.2005 *.bhu168.neoplus.adsl.tpnet.pl

63
Chyba nie dostaniesz od nikogo jednoznacznej odpowiedzi ale "jestem szczęśliwym najemcą 110 m.....itd" i chociaż nie mam powodów do zmartwień bo idzie mi super to czsami jak się mocno umorduję to zazdroszczę mojemu wynajmującemu że 10-go dostanie odemnie przelew na kilka tyś. Po odliczeniu kosztów mi pozostaje mniej więcej podobnie - ale ja pracuję 7 dni w tygodniu po 12-14 h. Inna sprawa że "kokosowych" interesów przynajmniej uczciwych ciężko wymyśleć. Acha - pamiętaj że lokal to nie wszystko - trzeba mieć spoooro kasy na aranżacje, wyposażenie, reklamę i ew. towar.

tomek 07.06.2005 *.195.116.227.4

1
witajcie. co robisz janbad, że tak ci super idzie i stać cię na lokal za kilka tys. może to będzie odpowiedź na pytanie daniela?

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.