Forum: Dotacje na zakup licencji tylko w sierpniu

24.07.2005
wypowiedzi: 9
*.elsat.net.pl

W związku z tym, że bardzo wiele osób mnie pyta o możliwości dofinansowania licencji, to odpowiadam na forum, że taka możliwość jest - tylko w terminie sierpniowym w ramach Funduszu Dotacji Inwestycyjnych. Termin składania wniosków do 8 sierpnia do godz. 15.00. Ale głównie dotyczy to firm usługowych i produkcyjnych. Pozdrawiam wszystkich biorców.

24.07.2005
MK
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Yyyyyyy... Jasne.
Ale czego to dotyczny?

24.07.2005
wypowiedzi: 9
*.elsat.net.pl

Dotyczy zakupu licencji franchisingowych. Taką licencję można dofinansować w 30-50%, ale niestety jest tylko ten jeden termin składania wniosków. W terminie październikowym można tylko dofinansować komputery, oprogramowanie, maszyny i urządzenia, meble (tylko dla restauracji i hoteli). A licencje dodatkowo tylko w terminie sierpniowym, ale nie można wcześniej ich zakupić zanim nie została przyznana dotacja.

24.07.2005
MK
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czyli mam plan na zakup oraz uruchomienie jakiegoś pomysłu we franczyzie mogę przedstawić go i otrzymać dofinansowanie na koszt zakupu licencji oraz mebli???
Bo o ile wiem to dotacje są przyznawane dopiero po wykonaniu danego planu np. po zakupie licencji

24.07.2005
wypowiedzi: 9
*.elsat.net.pl

Dotacje są przyznawane na podstawie wniosku i biznesplanu, po przyznaniu dotacji i podpisaniu umowy o dotację z Regionalną Instytucją Finansującą można kupić wszystko, na co przyznano dotację. Oczywiście, kupić trzeba ze swoich pieniędzy (może być skredytowane w 80%) a potem jest refundacja na konto bankowe po przedstawieniu faktur i przelewów.

24.07.2005
wypowiedzi: 374
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Proszę o informacje gdzie znajdę wnioski i gdzie należy je składać, i czy są już jakieś przykłady takich wniosków.
Pozdrawiam Magik

24.07.2005
wypowiedzi: 374
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

czy to jest to?

Program Phare 2003 SSG 2003/004-379/05.02
REGIONALNY PROGRAM WSPARCIA MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW - PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ W POLSCE
FUNDUSZ DOTACJI INWESTYCYJNYCH

24.07.2005
wypowiedzi: 9
*.elsat.net.pl

PROGRAM PHARE 2003 – 2003/004-379/05.02/01-02
Wsparcie Konkurencyjności Polskich Przedsiębiorstw – Inwestycje MŚP
w Technologie i Innowacje
Rozwój i Modernizacja Przedsiębiorstw w Oparciu o Nowe Technologie

24.07.2005
wypowiedzi: 374
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

bardzo dziękuje :))
Pozdrawiam Magik

25.07.2005
Zibi
*.devs.futuro.pl

Oczywiście informacja o sfinansowaniu licencji franczyzowej jest bzdurna - można otrzymać zwrot środków finansowych za zakup nowych urządzeń itp.
Za samą licencję nikt nikomu nieczego nie zwróci

25.07.2005
wypowiedzi: 9
*.117.203.1

To nie bzdura. Zajrzyj do wytycznych. Możesz też zapytać we własnej Regionalnej Instytucji Finansującej. Ale to oczywiście dotyczy tylko programu krajowego. W regionalnych, który jest planowany w październiku, nie można sfinansować licencji.

25.07.2005
wypowiedzi: 9
*.117.203.1

"Następujące poddziałania, szczegółowo scharakteryzowane w pkt. 2.1.4 „Kwalifikowanie się kosztów” uznaje się za kwalifikowane do współfinansowania:
1)zakup nowych: urządzeń, maszyn i sprzętu z oprzyrządowaniem;
2)zakup nowych: urządzeń oraz wyposażenia biurowego;
3)zakup wartości niematerialnych i prawnych, związanych z transferem technologii drogą nabycia praw patentowych, licencji, know-how, w tym nie opatentowanej wiedzy technicznej;
4)zakup usług transportowych związanych z zakupami, o których mowa w pkt. 1 i 2;
5)innych usług związanych z instalacją środków trwałych, o których mowa w pkt. 1."

26.07.2005
Zibi
*.devs.futuro.pl

Jak rozmiem swoje śmiałe twierdzenia opierasz na zapisie;
(...)zakup wartości niematerialnych i prawnych, związanych z transferem technologii drogą nabycia praw patentowych, licencji, know-how, w tym nie opatentowanej wiedzy technicznej;(...)
Muszę cię zmiartwić, w zasadzie nie znam licencji franczyzowej a co za tym idzie know-how i technologii która za tym idzie, które łapałyby się na ten zapis. Oczywiście można mieć nadzieję składając wniosek, ale dotyczy to w zasadzie nowych technologii (patentów, nowatorskich rozwiazań) i trzeba udowodnić że są one (przepraszam za wyrażenie) odkrywcze i niespotykane na naszym rynku - tak więc licencje gastronomiczne, usługowe, dystybucyjne, punkty kasowe nie łapią się nawet na chwilę na dotację licencji ... być może licencja master na cały kraj, której warunkiem jest uruchomienie jakieś nowej linie produkcyjnej lub jakiś rodzaj usług połączonych z nowatorską technologią?

26.07.2005
wypowiedzi: 9
*.117.203.1

Chodzi o wdrożenie nowych technologii dla przedsiębiorcy, a nie w skali krajowej czy też światowej. Czy znasz jakąś super technologię, która kosztowałaby mniej niż 30 tys. EUR??? Ten program jest skierowany na małe inwestycje, gdzie pojedyńcza rzecz nie może być droższa niż 30 tys EUR. A zresztą informacje pozyskałam w pierwszej kolejności poprzez infolinię Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Franchising polega na tym, że że płacisz za know how i nabycie praw m.in. do posługiwania się logo. Działa gastronomiczna kwalifikuje się, natomiast handlowa odpada, gdyż są inne ograniczenia programu.

26.07.2005
Zibi
*.devs.futuro.pl

alena skarbie umówmy się tak, po co sie męczyć wypisując swoje racje. Moim zdaniem nie ma najmniejszych szans na to żeby dostać pieniądze na zakup licencji franczyzowej, być może się mylę (jestem tylko człowiekiem) - przedstaw przykład choćby jednego wniosku o dofinansowanie/zwrotu części kosztów zakupu licencji na terenie Polski, który został pozytywnie rozptrzony. Na tym przykładzie będziemy mogli stwierdzić czy jest to możliwe i na co to jest możliwe.
Problem lezy nie przepisach ale w osobach które je interpretują:)

26.07.2005
wypowiedzi: 374
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jeśli zdążę to zobaczymy :)
Pozdrawiam Magik

31.07.2005
Giersza
*.idea.pl

Byłem na szkoleniu z tego zakresu tj. dotacji unijnych i wytłumaczył nam człowiek z ministrerstwa, że w 95% dotacje uzyskują firmy produkcyjne, a usługowe to prawie wogóle. Poza tym droga ku temu jest strasznie karkołomna i pieniędzu starcay najwyżej do końca roku. To tylko subiektywna ocena pracownika ministerstwa. Pzdr
Giersza

31.07.2005
wypowiedzi: 9
*.elsat.net.pl

No cóż, wprawdzie nie otrzymaliśmy dotacji na licencję, ale nasza firma nie jest producentem, tylko usługodawcą w branży elektronicznej a dostaliśmy już dotację kilka razy w ciągu 3 lat. Zatrudniamy 10 osób. Nie jesteśmy gigantem. Dodatkowo uruchomiliśmy działkę doradczą i znamy wiele pozytywnych przykładów.Więc chyba warto ...Chyba był Pan na szkoleniach z SPO WKP, a my tu mówimy o Phare.

01.08.2005
Zibi
*.devs.futuro.pl

Oczywiscie należy występować o dotacje z środków UE, i co do tego nie ma najmnieszych wątpliwości - sam znam kilka firm które otrzymały pieniądze. Problem polega na tym, na co chce się te pieniądze dostać - dobrze i snesownie wypełniony wniosek to 90% sukcesu, a czy dostanie się 100% tego o co sie starało czy tylko 50% to moim zdaniem inna sprawa.

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.