Forum: Najgorsi franczyzodawcy 1475

malanit 29.07.2005 *.cks138.neoplus.adsl.tpnet.pl

9
A kto według was jest najgorszym franczyzodawcą? Uzasadnijcie swoją opinię.

Gringo 09.08.2005 *.proxy236.net.pulawy.pl

48
Stawiam na SNC. Miałem z nimi stycznośc przez 3 miesiące po czym skończyła się moja cierpliwość i wypowiedziałem im umowę. Co do szczegółów to juz opisywałem je w jakimś wątku dotyczącym SNC to sie nie będę powtarzać - generalnie "dzieci we mgle" do tego wykorzystują bezwzględnie franczyzobiorców np. na zatowarowanie wpychają Ci wszystkie badziewia co im zalegają.
Ale ostatnio słychać podobne opinie o SZAME, chodzi o nowe sklepy franczyzowe w Poznaniu w PLAZIE i KIng Crossie, które sobie w ogóle nie radzą a centrala udaje, że nie ma problemu. Ewidentnie problem ofertowy (nietrafione wzory plus nieadekwatne ceny) w przypadku sąsiedztwa OROBLU nie mają szans powalczyć.
W obu przypadkach geneza problemu podobna w moim odczuciu - obie firmy chcą zarobić już na sprzedazy hurtowej i to przy pierwszym zatowarwaniu a nie zależy im na sukcesie franczyzobiorcy. Narzucają kolekcję, ale nie biorą za nią żadnej odpowiedialnosci, nie ma zwrotów do centrali, nie chcą obnizać cen itd. Jak się nie zmieni ich polityka to niedługo juz ich nie będzie.
Pozdrawiam

mania 11.08.2005 *.auy241.neoplus.adsl.tpnet.pl

grosik maja problemy i ja mam jako ich biorca nie poleca masakra juz nie długo sie to wszystko rozpadnie

mania 11.08.2005 *.auy241.neoplus.adsl.tpnet.pl

Firma nie poinformowała mnie że jest w trudnej sytuacji, czy ja jako biorca moge im to zarzucic że zataili wszystko przedemną. Czy maja obowiązek poinformować mnie o bieżącej sytuacji bo będziemy działać na zasadzie "symbiozy".

MK 11.08.2005 *.bic189.neoplus.adsl.tpnet.pl

Mania nikt nie lubi sie chwalić swoimi problemami.
Oni nie maja obowiązku mówić o tym ale to się słyszy, a po za tym co byś zrobiła jezeli bys wiesziała? Zmieniaj firme z która współpracujesz puki mozesz...

mimi 14.08.2005 *.212.244.57.36

23
upadek grosika może zagrozić wszystkim posrednikom, a zwłaszcza dla PAF-bo mają monetę w logo. Mania, nie przyjmuj opłat, bo zostaniesz z długiem.

mania 23.08.2005 *.auv201.neoplus.adsl.tpnet.pl

Tak nie przyjmuje,ale jest dużo zakazów w tej umowie - " niewolnicza" a dla gosika nie ma żadnej odpowiedzialności za nieterminowe przelewy. Więc nie wiem za bardzo co mogą mi zrobić jeśli wypowiem umowę? A może już ktoś wypowiedział i co go spotkało? Jestem ciekawa jak to wygląda i czy ktoś to już przeszedł.

jacek42 24.08.2005 *.host6.laczpol.net.pl

2
Szukam kontaktu z "manią". Chciałbym pomóc.

PALERMO 25.08.2005 *.cog13.neoplus.adsl.tpnet.pl

25
NIE UWAŻAM TEGO ZA NAJGORSZY TYLKO JAKO OSTRZEŻENIE, AGENCJA BPH, DUZO SIĘ NAROBISZ I DUŻO KASY WYŁOŻYSZ ZANIM OSIĄGAĆ BĘDZIESZ ZYSK, NIE MYŚL ŻE 15000 TO WSIO, MUSISZ TO UTRZYMAĆ PRZEZ JAKIŚ CZAS DO RENTOWNOŚCI. BPH BARDZO SPRYTNIE POZBYWA SIĘ KOSZTÓW ZWIĄZANYCH Z DZIAŁALNOŚCIĄ I PRZEŻUCA JE NA INNYCH MAJĄC PRZY TYM CZYSTY ZYSK Z PROWIZJI, TAK FAKTYCZNIE TO DO MOMENTU KIEDY WYJDZIESZ NA PROSTĄ TO MUSISZ MIEĆ OKOŁO 40.000 DO 60.000 W ZALEŻNOŚCI OD WIELKOŚCI MIAST CZY "PIPIDÓWKA" W KTÓRYM TO MASZ.

mania 26.08.2005 *.auu16.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jacek 42 możesz napisać na maila mania.1984@poczta.neostrada.pl Ale jeśli chcesz mnie przekonywać do współpracy to dzięki. Pomoc mile widziana

Artur S. 28.08.2005 *.213-238-65-114.adsl.inetia.pl

3
PF MIESZKO napisaem już o tym w Umowa francisingu (franchising) znajdujacego sie na forum

ARMAND_31 28.08.2005 *.bjc95.neoplus.adsl.tpnet.pl

10
Przez 3 lata moja żona współpracowała ze Światem Bawełny i nawet udało jej się otworzyć 4 sklepy z tą firmą która jest godna pożałowania. Teraz ich zmioty nadają się na miasteczka do 40tysięcy mieszkańców. Próbowali różnych sztuczek z nią łącznie z próbą przejęcia najlepiej funkcjonującego sklepu. Od początku konsekwentnie wprowadzaliśmy swój towar aby nie popaść w uzależnienie od tej sieci. Poza dość oryginalną nazwą sklepów "Czerwona Dynia" i ciekawym towarem (jeszcze 2 lata temu) to nic godnego do zauważenia. Dokąd pracowała u nich Agnieszka i byli na fali otwierania sklepów to jeszcze było ciekawie, teraz to już totalna klapa i jak ktoś nie ma co robić z kasą i ma ogromną ochotę wyrzucić ciężko zarobione pieniądze do kosza to polecam. Moim zdaniem wszystkie firmy polskie które zajmują się franchisingiem w branży odzieżowej prędzej czy póżniej zrobią swojego partnera w jajo, widziałem sporo tego typu akcji. Pamiętajcie trzeba czytać umowy uważnie i rządać wyłączności na całe miasto to nie narazicie się na problemy

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.