Forum: czynsz w centrach handlowych 1475

abil 06.08.2005 *.csi-tourreau.rain.fr

Prosze o podanie cen czynszu w centrach handlowych w Waszych Miastach. Czy placicie jeszcze jakies dodatkowe oplaty?

Gringo 07.08.2005 *.86-63-104-75.asta-net.com.pl

48
Mogę podać kilka przykładowych czynszów z centrów Handlowych z różnych miast w Polsce.
Oczywiście czynsz zależy również od wielkości lokalu, podaje szacunkowe wielkosci dla lokali 50-100 m2. Czynsz podstawowy + opłaty (marketing+koszty)
miasto 70 000 - 12-18 Euro/m2 + 4,5 Euro/ m2
miasto 120 000 - 15-20 Euro/ m2 + 4,5 Euro/m2
miasto 300 000 - 30-35 Euro/m2 + 5,5 Euro/m2

W Arkadii podobno dochodzą nawet do 60-70 E/m2 + 7 E/m2 opłat, ale nie mam potwierdzenia co do tych stawek.

pozdrawiam

abil 07.08.2005 *.csi-tourreau.rain.fr

Dzieki za informacje. Mam do wynajecia w miescie 110 tys mieszkancow w nowo budowanej galerii lokal. Ale cena jest ponad 30 euro.
To chyba sporo?
Z tym ze jest to maly lokal ok 30 m.
Jak sadzicie nie jest to zbyt duze ryzyko decydowac sie na taka cene?

again 08.08.2005 *.anw242.internetdsl.tpnet.pl

11
>Jak sadzicie nie jest to zbyt duze ryzyko decydowac sie na taka cene?
To zależy od wielu czynników:
-profilu prowadzenia działalność,
-populacja i „portfel” mieszkańców,
-konkurencja, itd.
Podobna stawka, kursuje w centrach handlowych we Wrocławiu.
Zwróć uwagę, czy umowa nie przewiduje dodatkowych opłat, w tym za przekroczeniu obrotów?

abil 08.08.2005 *.csi-tourreau.rain.fr

Tak sie sklada ze przewiduje, 7 procent w przypadku przekroczenia pewnych obrotow,ponadto prawie 5 euro za m -koszty operacyjne.
Mysle ze bez wzgledu na rodzaj dzialalnosci,chodzi mi o miasto 110 tys mieszkancow a Wroclaw to juz spore miasto.
A fakt zawsze jest jakies ryzyko.

Gringo 08.08.2005 *.86-63-104-75.asta-net.com.pl

48
30+5 za miasto 110 tys to bardzo dużo, nawet zataki mały lokal (lokale do 50 m2 zawsze są droższe).
Jeżeli czynsz obrotowy wynosi 7% (to przy 30 Euro) musiałbys przekroczyć 1800 zł/m2 obrotu netto. Oj nie znam zbyt wielu firm które osiagaja takie obroty w Centrach Handlowych.
Masz na dzień dobry bardzo wysokie koszty;
czynsz - 35 E*30 *4,2 = 4400 zł netto
pracownicy - co najmniej 2 etaty = 2500 zł (przy minimum)
prąd tel itd = 1500 zł
paliwo, samochód = 500 zł
twoja praca = ?????
9000 miesięcznie kosztów to minimum.
Nie wspomnę o inwestycji w lokal....
Żeby wyjśc na czysto musisz trafić bardzo dobrą branżę, marżową....
Do tego zależy jaki market w centrum, jakie duże to centrum, jacy najemcy i podstawowa kwestia czy to jedyne centrum w tym mieście?

Polecam dużo rozwagi i przekalkulować to "na chłodno", bo widziałem dużo spektakularnych bankructw w centrach handlowych z powodu zbyt optymistycznych założeń.

pozdrawiam

abil 08.08.2005 *.csi-tourreau.rain.fr

Przemyslalem te wszystkie koszty i rzecz jasna zrezygnowalem z tego lokalu.
Zapomnialem napisac ze na wstepie chcieli kwote dwoch czynszow za marketing i reklame przy otwarciu i za koszty operacyjne otwarcia itd. Nie bede podawal nazwy firmy ani miasta bo nie o to chodzi zeby zrobic antyreklame,ale rzeczywiscie koszty sa zabojcze. Plusem jest to ze jest to pierwsza galeria w tym miescie ale i tak jest to nieadekwatne. Dodatkowo mialem otworzyc lokal franchisingowy-i kolejne kilka procent od obrotu.Faktycznie wpakowac sie latwo zwlaszcza ze z tymi galetriami umowy sa zapisane tak ze oni moga wszystko a najemca niewiela.
Pozdrawiam.

MK 11.08.2005 *.bic189.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jeżeli moge cos powiedzieć
Taka zabawa z nowopowstałymi galeriami czy centrami handlowymi jest przeznaczona dla bogatych firm które mają X swoich punktów lub sklepów i wiedzą że ich towar czy usługi znajda nabywce.
Zeby osoba rozpoczynała działalność i od samego poczatku zaczeła współprace z dopiero co powstałym centrum to jest żadkość, ponieważ na samym początku z deweloperem lub firma odpowiedzialna za wynajem podpisuje sie uwmowę na parę lat (część płatne z góry) a to sa duze pieniądze.
Moge doradzic
szukaj lokalu w centrum miasta lub innym domu handlowym majacy renomę

PALERMO 06.09.2005 *.cmq131.neoplus.adsl.tpnet.pl

25
SZCZERZE, W WARSZAWIE JEST COŚ TAKIEGO CO SIĘ NAZYWA BLUE-CITY, NAZYWAM TO COŚ BO JEST TO Centrum Handlowe z najlepszą antyreklamą którą widziałem w ostatnich kilku latach, napisy były na tramwajach "tym tramwajem nie dojedziesz do BLue-City" byłem w BC i nie wydaje mi się że to centrum Hand. jest aż takie ektrawaganckie jak właścicielom się wydaje. już Mega-avans zbankrutował, kilka innych sklepów też się z tamtąd wyniosło PARKING JEST KOSZMARNY, No może ten w Arkadii jest trochę gorszy, musicie uważać na nowe centra handlowe, bo możecie wtopić kupę pieniędzy z nie swojej winy. w Blue-city jest tylko skate park na którym jeden chłopak się zabił, poza tym strasznie łatwo jest się pogubić w BC, takie wtopy czasami się zdarzają, więc uważajcie.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.