Forum o artykule: Czat z Polską Agencją Finansową 1482

piotrek_111 21.09.2005 *.bhg144.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
"W odróżnieniu od innych sieci posiadamy ubezpieczenie OC kontraktowe do wysokości 1 mln zł na każdy przypadek."

Mogę wiedzieć co dokładnie oznacza to ubezpieczenie? Pytam bo grosik również twierdził, że posiada dokładnie takie samo ubezpieczenie?
Jak teraz wiadomo to były prawdopodobnie kłamstwa biety!

gregor 21.09.2005 *.amg151.neoplus.adsl.tpnet.pl

16
chyba wiekszość szanujących się firm posiada takie ubezpieczenie. Tylko takie ubezpieczenie nie pokrywa przewlaszczenia pieniedzy

anulka 22.09.2005 *.afr236.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przede wszystkim z wypowiedzi Pana Marka wynika iż firma posiada własny Fundusz Gwarancyjny i dodatkowo ubezpieczenie są to więc dwa niezależne filary na których opiera się PAF. Podwaliną każdej instytucji finansowej jest kapitał . Przecież gdyby nie upadek Grosika nikt nie wątpiłby w jakość i terminowość usług realizowanych przez PAF. Pozdrawiam

piotrek_111 22.09.2005 *.bii100.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Ten wewnętrzny fundusz to powstał jeszcze przed podziałem PAF SP. Z.O.O. (obecnie w likwidacji)na dwie firmy: Polską Sieć Opłat SP. Z O.O. oraz Agencję Finansową Grosik SP. Z O.O. Wewnętrzny fundusz polega na tym, że ajenci wpłacają po 1000 zł. Grosik oczywiście taki fundusz też posiadał i pieniążki z niego a jakże... zniknęły! Zresztą kwota uzbierana w takim funduszu jest śmieszna. Jeśli firma posiada ok 100-200 punktów kasowych to fundusz wynosi ok. 100-200 tyś zł. A w grosiku zaginęło jak szacuje IGPF ok 2-3 MILIONY ZŁOTYCH!!! Oprócz niezapłaconych rachunków klientów zaginął fundusz gwarancyjny oraz nie zostały wypłacone prowizje należne ajentom za sierpień a także pensje pracownicze!

j.m. 22.09.2005 *.212.244.57.36

Złośliwe jest twierdzenie, że PSO posiada wspólny fundusz gwarancyjny z grosikiem. NIe wiem, ale sądzę, że PSO niema nic wspólnego z upadłą firmą a fundusz nie jest zwykłym kontem do którego karty mają członkowie Zarządu Spółki i wszyscy jego uczestnicy, bowiem Fundusz Gwarancyjny jest specjalnym rachunkiem do którego dostęp następuje na zasadzie akredytywy dokumentowej. Tzn pieniądze mogą być zwolnione np na podstawie podpisów zgodnych z kartą wzorów + w następstwie przypadków przewidzianych w regulaminie + dokumentu świadczącego o zaistniałym zdarzeniu i do jego wartości. Jeżeli jest inaczej to nie można mówić o funduszu gwarancyjnym. Jeżeli firma odkłada ileś groszy od każdej transakcji to z czasem robią się z tego ogromne pieniądze i faktycznie daje to komfort spokoju dla członka funduszu i bezpieczeństwo dla klienta. Jeżeli chodzi o grosika, to on zawsze miał wszystko przed innymi, czyli nikt tyle nie dawał, co on obiecywał.

piotrek_111 23.09.2005 *.bhn175.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Przeczytaj uważnie co napisałem. Nie twierdzę, że grosik miał fundusz razem z pso. Twierdzę, że grosik miał też swój fundusz. Biorcy składali się po 1000 zł od punktu. Po ewentualnym rozwiązaniu umowy z grosikiem ta kaucja miała zostać ajentowi zwrócona po 2 miesiącach. Teraz okazuje się, że środki przepadły razem z innymi zobowiązaniami. Jak wiadomo w grosiku nikt już telefonów nie odbiera a prezesik B.(tfu!!!)jest dla nikogo nieuchwytny!

TomekW 26.09.2005 *.80.51.228.94

No piękne wypowiedzi sadowskiego - gratuluję wywiadu podstawionego i zaaranżowanego z redaktorkiem franchisingu( pewnie znów skasujecie jak zwykle moją wypowiedz)

TomekW 26.09.2005 *.80.51.228.94

A jeszcze jedno - to ubezpieczenie OC do 1 mln zł to WIELKA ŚCIEMA,a wiadomo że PAF ma długie terminy przekazywania pieniędzy

j.m. 26.09.2005 *.212.244.57.36

Tomek W to chyba jakiś zazdrosny grosikarz. Jest gotów pogryźć Sadowskiego, a przynajmiej podziurawić opony. Brawo polscy biznes-działacze!

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.