Grene

Grene
Informacje o systemie franczyzowym
Opis systemu franczyzowego

Grene zajmuje się dystrybucją szerokiego asortymentu produktów zaopatrzenia rolnictwa, ogrodnictwa, przemysłu, usług oraz produktów wykorzystywanych w gospodarstwach domowych, za pośrednictwem sieci specjalistycznych sklepów rolniczo-technicznych, działających pod marką Grene na terenie całego kraju.

Nasz marka kojarzona jest przez Klientów z fachowością personelu sprzedażowego oraz odpowiedzialnym doradztwem, indywidualnym podejściem do każdego Klienta oraz jego problemów, skutecznością w realizacji nawet najbardziej nietypowych zamówień, a także uczciwością kupiecką.

Grene to nowoczesność i łamanie stereotypów o zapóźnionym rolnictwie i przemyśle w Polsce.

Fundamentalną cechą systemu franczyzowego Grene jest zobowiązanie franczyzodawcy do przekazywania franczyzobiorcy swojego know-how (wiedzy o prowadzeniu sklepu rolniczo-technicznego) w sposób ciągły.

Jednostki własne

93

Jednostki franczyzowe

37

Zdjęcie punktu systemu
Sklep Grene
Informacje dla franczyzobiorcy
Wsparcie dla franczyzobiorcy
 • Dostęp do źródła zakupu towarów technicznego zaopatrzenia rolnictwa, przemysłu, ogrodnictwa i gospodarstw domowych, zlokalizowanego w największym w Polsce centrum dystrybucyjnym tego typu.
 • Dogodne i elastyczne warunki handlowe (atrakcyjne ceny, częste promocje, odpowiednio dopasowane terminy płatności, stały monitoring rynku i konkurencji), jakich nie otrzymuje żaden inny podmiot związany umową handlową z Centralą Sieci  Grene.
 • Zarządzanie asortymentem (category management, merchandising, visual merchandising, efektywne planowanie powierzchni sklepów i ekspozycji poszczególnych kategorii towarowych). Sklep Grene jest nowoczesnym, atrakcyjnym dla Klienta miejscem dokonywania zakupów.
 • Marketing, promocja i reklama w skali, na jaką żaden z działających pojedynczo przedsiębiorców w tej branży nie mógłby sobie pozwolić.
 • Dostęp do wiedzy produktowej, rynkowej oraz szkoleń dla właściciela sklepu franczyzowego oraz jego personelu. Sieć sklepów rolniczo – technicznych Grene stale się rozwija, na bieżąco aktualizując zebraną wiedzę i informacje, które pomagają w efektywnym rozwoju biznesu franczyzobiorcy
 • Wypracowane skuteczne standardy obsługi klienta. Klient jest najważniejszy. Centrala Sieci Grene wie jak go zadowolić, a jednocześnie zapewnić wszystkim sklepom rozsądny poziom marży.
 • Kontroling operacyjny i finansowy działalności sklepu. Sieć sklepów rolniczo – technicznych Grene jest tak silna, jak jej najsłabsze ogniwo. Dlatego też system franczyzowy Grene zapewnia wszechstronne i bieżące informacje o aktualnej kondycji rozwojowej każdego ze sklepów działających w sieci.
Przewidywana suma inwestycji
 • Opłata licencyjna: 20 tys. zł netto.
 • Wyposażenie: 100 – 120 tys. zł netto.
 • Pierwsze zatowarowanie: 300 tys. zł netto.
Podstawowe wymagania sieci
 • Gotowość do prowadzenia  sklepu rolniczo - technicznego Grene.
 • Lokal o powierzchni około 200 – 250m2 (wynajmowany lub własny) w lokalizacji zaakceptowanej przez Grene.
 • Posiadanie środków finansowych umożliwiających dostosowanie lokalu do działalności sklepu Grene.
 • Prowadzenie własnej działalności gospodarczej (jako osoba fizyczna lub w formie spółki osobowej albo kapitałowej), ewentualnie gotowość do szybkiego jej założenia.
Informacje o franczyzodawcy
Grene Sp. z o.o.
Modła Królewska, ul. Skandynawska 1, 62-571 Stare Miasto
(63) 240 06 17
(63) 240 91 01
franczyza@grene.pl
www.franczyza-grene.pl
Osoba do kontaktu dla kandydatów

Leszek Niewiedziała
tel. +48 607 034 531
leszek.niewiedziala@grene.pl

Dowiedz się więcej
Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do franczyzodawcy.
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon kontaktowy *
E-mail *
Jeżeli widzisz poniższe pole to pozostaw je puste.

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.