Adam Feliks Próchnik

Próchnik
Informacje o systemie franczyzowym
Opis systemu franczyzowego

Historia marki Próchnik to niemal 70 lat tradycji i doświadczenia w sektorze klasycznej odzieży męskiej sektora premium. Wyrazisty wizerunek, wysoka rozpoznawalność oraz świetna jakość oferowanych produktów od dekad lokują firmę na wysokiej pozycji w gronie konkurencyjnych marek.

Dzięki wprowadzonym w ostatnich latach zmianach i bezustannemu rozwojowi Próchnik dociera do coraz szerszego grona klientów i odpowiada na potrzeby dynamicznie ewoluującego rynku. Kolejne kolekcje marki to już nie tylko klasyczne modele, ale także awangardowe propozycje inspirowane modą włoską, oryginalne dodatki i limitowane kolekcje, projektowane np. przez uznanych polskich blogerów, specjalistów w dziedzinie męskiej elegancji i najnowszych światowych trendów.

Przyjęta strategia rozwoju marki pozwoliła na stworzenie nowoczesnego i rentownego przedsiębiorstwa, którego pozycja na rynku opiera się na realnym dialogu z klientami i odpowiadaniu na ich potrzeby. Wizerunek i komunikacja marki, zbudowane w oparciu o ideę brandingu kulturowego, pozwoliły na określenie profilu klienta: mężczyzna Próchnika otwarty jest na innowację, jednak ceni tradycję i doświadczenie, a w życiu prywatnym i zawodowym kieruje się fundamentalnymi zasadami. Dzięki akcentowaniu roli tych wartości w kolejnych kampaniach oraz z uwagi na długoletnią obecność na GWP marka trafia m.in. w potrzeby i oczekiwania środowiska maklerskiego.

Rozbudowane kolekcje gwarantują szeroki wybór i możliwość kształtowania indywidualnego stylu. Oferta Próchnik S.A. obejmuje m.in. klasyczne koszule, garnitury, czy legendarne płaszcze, których tradycja konstrukcji i kroju sięga czasów założenia łódzkiej firmy w 1948 r.

System franczyzowy:

Twój włsny salon marki Próchnik

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie potencjalnych partnerów biznesowych i w wyniku naturalnego rozwoju firmy stworzony został projekt systemu franczyzowego, oparty na zasadzie towaru powierzonego.

Marka Próchnik posiada 30 salonów firmowych w całej Polsce. Przyszłym Franczyzobiorcom firma gwarantuje pełne wsparcie na każdym etapie współpracy, począwszy od doboru odpowiedniego lokalu, optymalizacji logistyki i zatowarowania, szkolenia pracowników aż po pomoc w organizowaniu pracy funkcjonującego już salonu.

Jednostki własne

30

Zdjęcie punktu systemu
sklep Próchnik
Informacje dla franczyzobiorcy
Wsparcie dla franczyzobiorcy
 • Pomoc w ocenie lokalizacji sklepu;
 • pomoc w negocjacjach z centrami handlowymi;
 • bezpłatny projekt aranżacji salonu;
 • pomoc w realizacji prac nad projektem architektonicznym, branżowym oraz koordynacji prac adaptacyjnych w lokalu;
 • bezpłatne udostępnienie sprzętu fiskalno - komputerowego wraz z oprogramowaniem i systemem sprzedażowym działającym w sieci;
 • stałe zaplecze marketingowe;
 • pełne zatowarowanie sklepu, logistyka dostaw uzupełniających, bieżąca analiza sprzedaży oraz zarządzanie towaru zgodnie z ich rotacją;
 • pomoc w rekrutacji personelu;
 • bezpłatne i regularne szkolenia pracowników;
 • stała opieka i bieżąca pomoc ze strony Regionalnego Kierownika Sprzedaży;
 • podręcznik operacyjny ułatwiający prowadzenie sklepu;
 • stałe promocyjne akcje sprzedażowe;
 • atrakcyjne warunki prowizyjne.
Przewidywana suma inwestycji

 

 • Opłata licencyjna za przystąpienie do systemu – 3000 zł (pierwszych dziesięciu franczyzobiorców będzie zwolnionych z opłaty);
 • koszt aranżacji lokalu do standardów sieci – 1500 zł/m2
Podstawowe wymagania sieci
 • Miasto powyżej 80 tys. mieszkańców;
 • lokal o powierzchni 80-90 m2 w atrakcyjnej lokalizacji (centra handlowe lub przy ulicy handlowej);
 • odpowiednie zaplecze finansowe pozwalające pokryć koszty inwestycji związanej z adaptacją lokalu;
 • zaangażowanie w efektywne zarządzanie sklepem.

Poszukujemy franczyzobiorców m.in. w Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Jeleniej Górze, Opolu, Lubinie, Lublinie, Rzeszowie, Szczecinie, Śląsku, Warszawie, Zielonej Górze.

Informacje o franczyzodawcy
Próchnik SA
ul. Kilińskiego 228, 93-124 Łódź
721 077 131
franczyza@prochnik.pl
www.prochnik.pl
Osoba do kontaktu dla kandydatów

Robert Wójcicki

Dowiedz się więcej
Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do franczyzodawcy.
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon kontaktowy *
E-mail *
Jeżeli widzisz poniższe pole to pozostaw je puste.

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.