Dastan

Dastan
Informacje o systemie franczyzowym
Opis systemu franczyzowego

Dastan powstał w 1989 r. i do dziś pozostaje marką w 100% polską. Nasza siedziba wraz z działem projektowym i krawieckim znajduje się w Tuszynie położonym 20 km od Łodzi – polskiej kolebki krawiectwa i przemysłu włókienniczego. Od prawie trzech dekad dbamy o styl i wygodę Polaków. Jesteśmy firmą rodzinną, łączą nas jednak nie tylko więzy krwi, lecz także pasja i doświadczenie w branży odzieżowej przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dzięki temu firma prowadzi od wielu lat spójną, stabilną politykę i jest optymalnie zarządzana. Aktualnie posiadamy 25 salonów firmowych i 120 sklepów partnerskich na terenie całej Polski.

Choć jesteśmy znani przede wszystkim z wysokiej jakości garniturów, nasze portfolio obejmuje kompleksową ofertę odzieży męskiej: od bielizny i akcesoriów aż po płaszcze i buty. Zależy nam na zachowaniu najwyższych standardów jakości, dlatego wszystkie produkty powstają pod naszym bacznym okiem w Polsce.

W ciągu roku przygotowujemy dwie pełne kolekcje: wiosenno-letnią i jesienno-zimową. Trzeba jednak podkreślić, że nowe fasony wprowadzane są praktycznie każdego miesiąca. Podstawowym założeniem naszej produkcji są krótkie, niepowtarzalne serie. Dzięki temu w najszybszy i najlepszy sposób odpowiadamy zarówno na obowiązujące trendy, jak i potrzeby klientów.

Dzięki systemowi centralnych promocji i wyprzedaży produktów dbamy o to, by rotacja asortymentu w sklepie była wysoka. Dodatkowym wsparciem sprzedaży są działania reklamowe w mediach tradycyjnych i społecznościowych oraz regularne konsultacje doświadczonego merchendisera, który pomaga zorganizować przestrzeń sklepu.

Nasi klienci cenią w Dastan wysoką jakość w połączeniu z rozsądnymi cenami. Dodatkowym atutem jest polski kapitał, ponieważ obecnie coraz więcej klientów zwraca się w kierunku lokalnych marek i chętnie wspiera krajowe przedsiębiorstwa. Dość powiedzieć, że program lojalnościowy Dastan Club ma już 30 tysięcy członków, dla których nasze produkty są oczywistym wyborem przy zakupie odzieży męskiej.

W nie mniejszym, a być może największym nawet stopniu klienci cenią nas za wykwalifikowany personel. Dzięki opracowanemu programowi szkoleń i bonifikat dla naszych sprzedawców udało nam się stworzyć zgrany i oddany swojej pracy zespół, gotowy zawsze doradzać i pomagać w zakupach. 

Jednostki własne

25

Zdjęcie punktu systemu
witryna sklepu Dastan
Informacje dla franczyzobiorcy
Wsparcie dla franczyzobiorcy
  • pomoc w znalezieniu lokalizacji,
  • pakiet szkoleń dla franczyzobiorcy i pracowników salonu,
  • dostarczenie projektu salonu i sprawdzonych standardów visual merchandisingu,
  • opieka merytoryczna doświadczonego Kierownika Regionalnego,
  • reklama i promocja salonu w popularnych kanałach dotarcia,
  • brak dodatkowych opłat za wykorzystanie wizerunku (w tym opłat licencyjnych),
  • darmowe oprogramowanie i sprzęt (kasy fiskalne, komputery) do prowadzenia salonu,
  • optymalizacja dostaw i rotacji dostępnego towaru,
  • wsparcie w procesie rekrutacji. 
Przewidywana suma inwestycji

Przystąpienie do sieci Dastan nie wiąże się z żadnymi opłatami licencyjnymi. Koszt adaptacji salonu zależy od stanu lokalu i zakresu koniecznych zmian. Wyposażenie zgodnie ze standardami marki Dastan wiąże się z kosztem rzędu 350–400 zł/m kw. Istnieje możliwość negocjacji przeniesienia kosztów adaptacji oraz wyposażenia salonu na Franczyzodawcę.

Podstawowe wymagania sieci

• otwarcie salonu w mieście powyżej 50 tys. mieszkańców,
• atrakcyjna lokalizacji punktu,
• lokal o powierzchni 70–100 m kw.,
• adaptacja lokalu zgodnie z rekomendacjami marki,
• opłacenie ubezpieczenia towaru w salonie,
• pasja i silna motywacji,
• mile widziane będzie doświadczenie w handlu detalicznym i/lub w zarządzaniu zespołem. 

Informacje o franczyzodawcy
Dastan
Ks. Ściegiennego 38, 95-080 Tuszyn
691 543 224
wspolpraca@dastan.pl
www.dastan.pl
Osoba do kontaktu dla kandydatów

Paulina Staniaszek

Dowiedz się więcej
Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do franczyzodawcy.
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon kontaktowy *
E-mail *
Jeżeli widzisz poniższe pole to pozostaw je puste.

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.