Fornetti

Fornetti
Informacje o systemie franczyzowym
Opis systemu franczyzowego

Fornetti jest największą i najdłużej funkcjonującą w Polsce siecią minipiekarni i kawiarenek, specjalizującą się w wypieku w punkcie sprzedaży ciastek oraz przekąsek na bazie ciasta francuskiego. Firma prowadzi obecną działalność od 1999 roku. Przez ten okres świeże i gorące smakołyki Fornetti pochodzące z własnej fabryki we Wrocławiu zyskały sobie zaufanie i uznanie milionów klientów.

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie Fornetti umożliwia swoim Partnerom udział w dynamicznym rozwoju poprzez otwieranie nowych minipiekarni franczyzowych. Obecnie w Polsce działa około 100 punktów franczyzowych i ponad 50 własnych.

Jednostki własne

54

Jednostki franczyzowe

ok. 100 placówek franczyzowych i partnerskich

Zdjęcie punktu systemu
Punkt Fornetti Wrocław
Informacje dla franczyzobiorcy
Wsparcie dla franczyzobiorcy

Fornetti zachęca do współpracy osoby przedsiębiorcze, które prowadzą lub chcą założyć działalność gospodarczą, mają kapitał na przeprowadzenie inwestycji i chcą osobiście zaangażować się w prowadzenie biznesu i działać pod znaną marką oraz korzystać z wiedzy i wsparcia specjalistów Fornetti.

Wyróżnikiem Fornetti są bardzo konkurencyjne warunki współpracy:

 • brak opłaty za przystąpienie do sieci
 • brak opłat bieżących (od obrotu)
 • niska opłata marketingowa w wysokości 5% od miesięcznej kwoty zakupu produktów, rozliczana na kampanie reklamowe centralne, działania promocyjne oraz materiały marketingowe i ciastka na degustację
 • krótki okres zwrotu inwestycji (zazwyczaj poniżej 1 roku)
 • relatywnie niskie koszty inwestycji (od 60 tys. zł)
 • prowadzenie działalności pod znaną i rozpoznawalną marką na rynku polskim i w wielu krajach europejskich
 • niewielka powierzchnia niezbędna do otwarcia punktu wypieku (ok. 10m2)
 • pomoc w przygotowaniu stoiska „pod klucz”
 • regularne dostawy produktów
 • stałe i profesjonalne wsparcie regionalnego koordynatora
  i serwisu
 • wsparcie marketingowe – duża regularność działań marketingowych i promocyjnych
 • bezpłatne szkolenia sprzedażowe oraz z technik wypieku produktów.

Fornetti wspiera swoich partnerów na każdym etapie współpracy, prowadzi przez proces uruchamiania nowej lokalizacji już w fazie jej pozyskiwania oraz pomaga przy negocjacji warunków najmu powierzchni.

Fornetti zapewnia przygotowanie odpowiedniego projektu oraz wykonanie stoiska, wspiera w procesie uzyskiwania niezbędnych pozwoleń.

Franczyzobiorca ma zapewniony pakiet szkoleń zarówno przed, jak i po otwarciu punktu. Dodatkowo Fornetti dostarcza pakiet materiałowych, które mają uatrakcyjnić otwarcie nowej lokalizacji.

Fornetti prowadzi regularne działania marketingowe, w tym promocje konsumenckie wspierające sprzedaż. Franczyzobiorca przystępując do sieci automatycznie staje się beneficjentem ogólnopolskich akcji marketingowych, organizowanych przez Franczyzodawcę. Fornetti pomaga także w organizacji działań lokalnych w przypadku konieczności szczególnego wzmocnienia wsparcia sprzedaży.

Partnerzy w ramach opłaty marketingowej mają możliwość zamawiania materiałów, które są pomocne przy intensyfikacji sprzedaży, takich jak np. odzież dla pracowników, materiały POS. W ramach opłaty Partnerzy mają także możliwość zamawiania ciastek przeznaczonych na degustację przy organizacji animacji.

Przewidywana suma inwestycji

Wymagany kapitał potrzebny do rozpoczęcia działalności wynosi około 60 000 – 80 000 PLN i zależy od wielkości lokalizacji, typu lokalu i stopnia jego przygotowania pod działalność gastronomiczną. W tej kwocie zawarty jest koszt doprowadzenia mediów, zabudowy stoiska oraz jego pełne wyposażenie. Projekt stoiska i nadzór nad jego wykonaniem oferujemy Partnerom bezpłatnie.

Brak opłaty za przystąpienie do sieci.

Brak opłat bieżących (od obrotu).

Opłata marketingowa w wysokości 5% od miesięcznej kwoty zakupu produktów.

Informacje o franczyzodawcy
Fornetti Polska sp. z o.o.
ul. Fabryczna 18A, 53-609 Wrocław
605 419 336, (71) 355 33 44
(71) 355 11 76
franczyza@fornetti.pl
www.fornetti.pl
Dowiedz się więcej
Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do franczyzodawcy.
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon kontaktowy *
E-mail *
Jeżeli widzisz poniższe pole to pozostaw je puste.

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.