Poleć stronę: Kraina Baśni
Adresat *
wpisz adres email odbiorcy
Nadawca *
wpisz adres email nadawcy
Wiadomość
możesz dopisać coś do wysyłanej wiadomości

Kraina Baśni

logo Kraina Baśni
Informacje o franczyzodawcy
Kraina Baśni
ul. Miastkowska 3, 60-184 Poznań
(61) 868 17 09, 603 805 074, 605 310 184
(61) 868 17 09
info@krainabasni.pl
krainabasni.pl
Osoba do kontaktu dla kandydatów
Agnieszka Horyza, Agnieszka Sobolewska
Informacje o systemie franczyzowym
Opis systemu franczyzowego

Kraina Baśni to metoda nauczania języka angielskiego, która łączy piękno dziecięcej tradycji i dorobek kulturowy wielu krajów z najnowszymi osiągnięciami w metodyce nauczania języka angielskiego i wynikami światowych badań nad bilingwalizmem (posługiwanie się dwoma językami) dziecka. W naturalny, a jednocześnie unikalny w swoim wykonaniu sposób, dzieci zostają zanurzone w świat języka angielskiego za pomocą adaptacji znanych i lubianych baśni i bajek.

Metoda może być wykorzystywana w:

 • przedszkolach publicznych (wymagana dokumentacja MEN)
 • szkołach podstawowych i zerówkach
 • zajęciach popołudniowych w szkołach językowych (program zajęć od 0,5 do 1,5 h)
 • klubach malucha (metoda dopuszczona od 2 roku życia)
 • prywatnych przedszkolach anglojęzycznych (doświadczenie w prowadzeniu zarówno przedszkola prywatnego jak i niepublicznego, dodatkowe wsparcie administracyjne w tego typu przedsięwzięciach)

Oprócz wykorzystania baśni i bajek jako głównego filaru nauczania, sukces Krainy Baśni gwarantuje połączenie poniższych czynników wypracowywanych pieczołowicie pod okiem najlepszych specjalistów przez szereg lat istnienia metody. Do najważniejszych składowych należą:

 • bogactwo środków dydaktycznych - książeczki bajek i baśni (oprócz standardowych ćwiczeń przemawiające pięknem artyzmu ręcznie wykonanych ilustracji), płyty CD (treści bajek, piosenki, wierszyki), galeria gier i zabaw (zgodna z psychologią rozwojową dziecka), flashcards (kilkaset kart ręcznie malowanych w ciągu 7 lat), pacynki (kilkunastu bohaterów bajek - projektowanych i wykonanych indywidualnie), system współpracy z rodzicami (możliwość utrwalania materiału w domu)
 • czerpanie z tego co najlepsze z 14 innych metod naturalnej akwizycji języka
 • wykorzystanie w każdym szczególe metody światowych wyników badań nad nauczaniem dzieci – m. in. w ogólnym podejściu wykorzystanie badań nad immersją kanadyjską (nauczanie małych dzieci w ciągłym otoczeniu języka) oraz badań amerykańskich nad dwujęzycznością, sposób wykorzystania pacynki inspirują badania niemieckie, a użycie bajek jako środka dydaktycznego włoskie eksperymenty oraz amerykańskie metody, zakres użycia języka angielskiego jako środka komunikacji szwedzkie doświadczenia

Kraina Baśni jest jedną z najlepiej zbadanych naukowo metod nauczania języka obcego w naszym kraju – jest przedmiotem prelekcji naukowych i referatów, prac doktorskich, magisterskich oraz licencjackich na 7 uczelniach.

ale o jej sukcesie stanowi przede wszystkim liczba ponad 7000 dzieci, które z radością i dumą próbują pierwszych sił w przygodzie z językiem angielskim.

Jednostki własne
przedszkole anglojęzyczne, klub malucha, zajęcia popołudniowe, współpraca z 60 przedszkolami publicznymi
Jednostki franczyzowe
15 (wykorzystanie wszystkich pól działalności)
Zdjęcie punktu systemu
Dzieci w Krainie Baśni
Informacje dla franczyzobiorcy
Wsparcie dla franczyzobiorcy
 • logo
 • materiały reklamowe
 • materiały dydaktyczne i metodyczne
 • podręcznik know-how
 • coroczny system szkoleń zarówno dla licencjobiorcy i pracowników
 • system wsparcia w trakcie działania – obowiązkowe wizyty u franczyzobiorcy i konsultacje metodyczne zajęć
 • wsparcie marketingowe i administracyjne
Przewidywana suma inwestycji
od 2 tys zł do 6 tys. zł

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.