Julia Kamińska, Paulina Kałużyńska, właścicielki salonu Bonjour Madame
Julia Kamińska, Paulina Kałużyńska, właścicielki salonu Bonjour Madame / "Na razie rozwijamy nasz salon na warszawskim Muranowie, ale gdzieś z tyłu głowy mamy pomysł, aby rozwinąć też sieć franczyzową. Oczywiście franczyzobiorcy musieliby wyznawać te same wartości i zasady, co my."
Wtorek
02.01.2018
Czy kobieta, która skorzysta z usług salonu fryzjersko-kosmetycznego Bonjour Madame przemieni się z brzyduli w piękność? Tego przynajmniej chciałyby jego właścicielki, aktorka Julia Kamińska oraz jej wspólniczka Paulina Kałużyńska.
 

Jak sama pani twierdzi, na brak zleceń w swoim zawodzie nie narzeka. A mimo to postanowiła pani zainwestować w salon fryzjerski. Skąd taki pomysł?
Julia Kamińska: Pojawił się bardzo spontanicznie (śmiech). Inspiracją była Paulina, która napisała do mnie na Instagramie. Znała mnie z serialu „Singielka”, w którym grałam i który jej się podobał. Paulina właśnie otworzyła salon kosmetyczny, do którego mnie zaprosiła. Poszłam, zrobiłam manikiur i… zakumplowałyśmy się. Przychodziłam do salonu przez kilka miesięcy. Salon mieści się przy ul. Nowolipki 13. To miejsce intensywnie się rozwija, jest tu kilka nowych restauracji, salon stylizacji rzęs, salon mody ślubnej. I co ważne dla zmotoryzowanych kobiet, jest sporo miejsc do parkowania, mimo że to praktycznie centrum. Łatwo dojść do wniosku, że do prowadzenia biznesu w branży beauty to miejsce idealne. Od słowa do słowa okazało się, że Paulina szuka wspólnika, który doinwestowałby jej przedsięwzięcie. Salon był dość duży, jak na jednoosobową działalność. Paulina szybko rozkręciła biznes. I wtedy zaświtała mi myśl, aby pieniądze, które odłożyłam, zainwestować właśnie w ten salon. Zdawałam sobie sprawę, że brak doświadczenia w prowadzeniu tego rodzaju działalności może być dużą przeszkodą, z drugiej strony od wielu lat byłam klientką różnych salonów, wiedziałam, jakie mam oczekiwania względem takich miejsc i wydawało mi się, że to dobry punkt wyjścia. Chciałam, żeby to miejsce oprócz usług na najwyższym poziomie oferowało przyjazną, wręcz domową atmosferę. Żeby klientki i klienci nie czuli się skrępowani czy to zachowaniem pracowników, czy też zbyt sterylnym, zimnym wnętrzem. Wiedziałam, jaki ma być wynik, pozostawało jeszcze tylko uzupełnić niewiadome (śmiech).

A pani nie bała się rozpocząć współpracy z gwiazdą?
Paulina Kałużyńska: Myślę, że ogromną rolę odegrało to, że byłam na taki etapie życie, po kłopotach osobistych, że odwagi do działania i determinacji było we mnie sporo (śmiech). Salon otworzyłam w kwietniu 2016 roku. Jestem z zawodu technikiem usług kosmetycznych, praca jest moją pasją, a nie przypadkiem. Dzięki Julii, która uwierzyła w potencjał tego miejsca, mogłyśmy zatrudnić fantastycznych profesjonalistów, przyciągnąć cudownych ludzi. Dziś Bonjour Madame jest jak mój drugi dom, a czasami nawet pierwszy… Nazwa, którą wymyśliłam, nie jest przypadkowa. Jestem zakochana w Paryżu! Nawet pies, nieodłączny „pracownik” naszego salonu, który jest z nami od rana do wieczora, i którego klientki uwielbiają, ma na imię Ajfla, od słynnej wieży…

Konkurencja w tej branży, szczególnie w stolicy, jest ogromna. Czym staracie się przyciągnąć klientów?
J.K.: Mamy mnóstwo atutów. Już chociażby samo wnętrze, które przypomina garderobę teatralną. Garderoba kojarzy mi się z metamorfozą, przychodzimy rano do pracy, wyglądając zupełnie zwyczajnie, a wychodzimy na plan czy na scenę starannie umalowane i uczesane, czasem nawet wyglądamy jak prawdziwe gwiazdy (śmiech). Uwielbiam garderoby teatralne i bardzo chciałam wprowadzić ich niezwykły klimat do salonu. Dlatego też pracują z nami charakteryzatorki filmowe oraz fryzjerzy posiadający doświadczenie na planach filmowych i sesjach zdjęciowych. To środowisko charakteryzatorsko-filomowo-aktorskie mocno w naszym salonie się przenika, z naszych usług korzysta sporo osób z branży, głównie moje koleżanki aktorki. Bardzo zależało mi, żeby każdy, kto się u nas znajdzie, mógł poczuć się jak gwiazda. Czyli przyjść sauté a wyjść z pięknymi paznokciami, fryzurą i makijażem, i pójść na premierę… albo randkę.

W swoim salonie używacie kosmetyków mało znanych marek w Polsce. Łatwo przekonać do nich klientki?
J.K.: Łatwo, ponieważ używamy wyłącznie farb i kosmetyków naturalnych, nietestowanych na zwierzętach. Są to marki dostępne w niewielu miejscach, przeszły długi casting, wybraliśmy najlepsze, spełniające nasze wyśrubowane kryteria. Oferujemy klientkom efekt zdrowych, lśniących włosów, jednak nie za cenę doświadczeń na zwierzętach. Jesteśmy ekofriendly i animalfriendy, co widać po biegającym po salonie psiaku (śmiech).

Podobno pracujecie nad innowacyjnym produktem.
J.K.: Zgadza się, przygotowujemy nową ofertą – hair kitchen. To pomysł Władka Kapei: raz na jakiś czas będziemy wytwarzać kosmetyki pod marką Bonjour Madame, które będą charakteryzowały się tym, że można ich użyć do włosów lub… je zjeść.

Produkty Bonjour Madame będą ogólnodostępne?
J.K.: Droga do tego daleka, ale kto wie (śmiech)… Jak na razie rozwijamy nasz salon na warszawskim Muranowie, ale gdzieś z tyłu głowy mamy pomysł, aby rozwinąć też sieć franczyzową. Paulina wymyśliła świetną nazwę, z ogromnym potencjałem. Oczywiście, franczyzobiorcy musieliby wyznawać te same wartości i zasady, co my.

Rozmawiała Beata Rayzacher

Fragment wywiadu opublikowanego w numerze 1/2018 miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING".


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Gabinet kosmetyczny

marlenKa, to w takim razie na pewno przyda Ci się kurs przedłużania rzęs. Ja sobie wykupiłam szkolenie w firmie Beauty Lashes i dzięki temu mam więcej klientek w...

95 wypowiedzi
ostatnia 19.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Crossfit zdecydowanie w ostatnich latach zyskał na dużej popularności, myśle, że jest to dobry pomysł na biznes. __________________ http://ktosiek.pl

2 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Według mnie to bardzo dobry pomysł. W tym momencie bycie "fit" jest modne. Fajne lokalizacje lokalów użytkowych mają oni http://pcg.pl/lokale-uzytkowe-biura/ należy...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Klub fitness: Wysportowany zysk

Kurs na instruktora fitness jest bardzo ważny w tej branży. Fajną ofertę ma szkoła Green Way https://szkolenia-gw.pl/oferta/kurs_instruktora_fitness

31 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

Moja żona prowadzi salon i jest bardzo zadowolona, w życiu by nie zamieniła tego na biuro. Jakbyście szukali gdzie szkolić załogę salonu to zdecydowanie dobre miejsce...

18 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Gabinet kosmetyczny

Dokładnie ilość tego typu punktów jest spora, dlatego nie tylko rywalizuje się o klienta jakością usług, ale też dostępnością - wiadomo, ze jak ktoś ma czekać na...

95 wypowiedzi
ostatnia 30.05.2018
Gabinet kosmetyczny

Witajcie, planuję otworzyć salon kosmetyczny wraz z fryzjerem i szukam takiego wózka http://ayala.com.pl/product/akcesoria/wozek-fryzjerski-viki/ Stacjonarnie we Wrocławiu....

95 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Zabiegi laserem depilacja w Poznaniu

Takie znieczulenie jest konieczne. Po co się męczyć?

21 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018