05.10.2005

Akademickie Targi Przedsiębiorczości

17 października w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbędą się Akademickie Targi Przedsiębiorczości "Nowa i Mała Firma".

Targi to część projektu „Uniwersytet Przedsiębiorczości” finansowanego z grantu Ministerstwa Gospodarki i Pracy. Przygotowane są z myślą o studentach i absolwentach mazowieckich uczelni wyższych, którzy swoją przyszłość zawodową wiążą z rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej.

Zakładanie firmy kojarzy się młodym Polakom z ryzykiem, skomplikowanymi procedurami i koniecznością poniesienia znacznych kosztów, a uzyskanie środków finansowych dla wielu stanowi barierę w podjęciu decyzji o rozpoczęciu działalności gospodarczej.

Targi mają przedstawić różne możliwości uzyskania pomocy administracyjnej oraz finansowej oferowanej małym i nowo powstającym przedsiębiorstwom, to miejsce, w którym przyszli przedsiębiorcy nawiążą swoje pierwsze kontakty biznesowe, poznają możliwości racjonalizowania kosztów prowadzenia firmy oraz wszelkie formy ułatwień i pomocy, na jaką mogą liczyć. Poszukujący pomysłu na własny biznes będą mogli znaleźć tu inspirację.

Wśród wystawców znajdą się przedstawiciele firm, zakładanych przez studentów i absolwentów. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń oraz sprawdzonych praktyk ważnych w pierwszym, najtrudniejszym roku istnienia firmy.

Zapraszamy studentów i absolwentów szkół wyższych oraz firmy, instytucje i organizacje chętne do udziału w imprezie i posiadające w swojej ofercie wsparcie finansowe dla osób zamierzających założyć własną firmę czy też pomoc doradczą, szkolenia, produkty stworzone z myślą o młodych i niewielkich firmach.


Szczegółowe informacje na stronach:

www.biurokarier.uw.edu.pl
www.przedsiebiorczosc.uw.edu.pl