Ross zbyt podobny do Bossa

Poniedziałek
21.11.2005
Hugo Boss chce unieważnienia... wycofywanej marki konkurenta. LPP nie zamierza składać broni.
 

Gdańska spółka LPP produkuje odzież pod markami m.in. Reserved, Cropp i Henderson. Spór z niemiecką firmą Hugo Boss toczy się jednak o markę już praktycznie wycofaną z rynku, a stosowaną niegdyś dla odzieży treningowej — Ross.

Znak towarowy Ross funkcjonuje od 1994 r. Został zarejestrowany w styczniu 1996 r. dla kilku klas towarów, w tym odzieży. Dopiero po siedmiu latach zareagował koncern Hugo Boss i zażądał unieważnienia marki, twierdząc, że jest zbyt podobna do jego znaku — Boss.

Urząd Patentowy (UP) odmówił unieważnienia marki Ross. Stwierdził, że Hugo Boss nie wykazał renomy marki i że oba znaki nie są podobne, bo znaczą co innego — słowo „boss” oznacza „szef”, słowo „ross ” jest fantazyjne. W piątek jednak WSA uchylił tę decyzję i kazał UP rozpatrzyć sprawę jeszcze raz.

Więcej: Joanna Barańska, "Puls Biznesu" 21 listopada 2005r.
Puls Biznesu

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.